Do dyspozycji wypożyczających jest piętnaście rowerów (Fot. UM Nowy Staw)

W Nowym Stawie można bezpłatnie wypożyczać rowery

Piętnaście rowerów turystycznych jest do dyspozycji mieszkańców Nowego Stawu oraz odwiedzających miasto przyjezdnych. Wypożyczenie jednośladu jest bezpłatne. Rowery zostały zakupione rok temu, wypożyczalnia będzie czynna do końca września.
Piotr
Piesik
12.07.2022 / 12:46

Rowery można wypożyczać w dwóch miejscach - na stadionie przy ul. Sportowej 5 oraz w budynku dawnej szkoły przy ul. Mickiewicza 51. Wypożyczalnię obsługuje Referat Sportu i Kultury Fizycznej Urzędu Miejskiego. Piętnaście rowerów zakupiono rok temu, wtedy już uruchomiono ich wypożyczanie. Pomysł spotkał się z bardzo życzliwym przyjęciem, dlatego postanowiono rzecz cała kontynuować.

Wypożyczyć rowery można bezpłatnie. Usługa jest dostępna dla osób pełnoletnich, młodzież poniżej 18 roku życia może to czynić w obecności dorosłego, który będzie opiekować się nieletnim i weźmie odpowiedzialność za wypożyczony sprzęt. Do skorzystania z wypożyczalni niezbędny jest dokument tożsamości oraz pisemne zobowiązanie do przestrzegania regulaminu. 

Ten regulamin zabrania m.in. dalszego podnajmowania rowerów od strony komercyjnej, używania ich do wyścigów, skoków czy popisów kaskaderskich. W razie uszkodzenia lub zniszczenia roweru trzeba pokryć koszt naprawy lub zakupu nowego.

Wypożyczalnia pracuje od wtorku do soboty włącznie - przy ul. Sportowej od godz. 8. do 18., przy ul. Mickiewicza od godz. 13. do 21. 

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze