Zdjęcie z interwencji policji tuż po potrąceniu 6-latki | źródło: KPP w Wejherowie

Zdjęcie z interwencji policji tuż po potrąceniu 6-latki (fot. KPP w Wejherowie)

Na czerwonym świetle śmiertelnie potrącił 6-latkę w Wejherowie. Trafi przed sąd

Niespełna 3 miesiące trwało śledztwo w sprawie śmierci 6-letniej dziewczynki, która zginęła na przejściu dla pieszych w Wejherowie 2 grudnia 2021 roku. Akt oskarżenia przeciwko 24-letniemu kierowcy, który na czerwonym świetle wjechał na pasy i spowodował wypadek, właśnie trafił do sądu.
Jacek
Wierciński
2.03.2022 / 14:12

– Do zdarzenia doszło 2 grudnia 2021 roku w Wejherowie. Kierujący samochodem marki mercedes Sprinter 24-letni mężczyzna, jadąc w kierunku Lęborka, wjechał na przejście dla pieszych, pomimo zapalonego dla siebie czerwonego światła. Nie ustąpił pierwszeństwa znajdującej się na przejściu 6-letniej dziewczynce i potrącił ją. Dziecko doznało obrażeń, w następstwie których zmarło w szpitalu – relacjonuje ustalenia podległej Prokuratury Rejonowej w Wejherowie prokurator Grażyna Wawryniuk, rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Więcej na temat tragedii przeczytasz tutaj: W Wejherowie śmiertelnie potrącił 6-latkę. Jest areszt tymczasowy dla kierowcy

Przebywającemu w areszcie 24-latkowi zarzucono „umyślne naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym” i nieumyślne spowodowanie wypadku, w wyniku którego śmierć poniosła dziewczynka.

To czyn zagrożony karą do 8 lat więzienia. Jak się dowiadujemy, mężczyzna przyznał się do popełnienia zarzuconego mu przestępstwa.

– Złożył wyjaśnia, z których wynika, że nie obserwował w sposób prawidłowy drogi – słyszymy.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze