Wielkie wyburzanie. Znika dawny komisariat w Kartuzach

Już tylko sterta gruzu pozostała po budynku dawnego komisariatu policji przy ul. Kościuszki w Kartuzach. Po zakończeniu rozbiórki i oczyszczeniu placu powstanie w tym miejscu parking dla samochodów osobowych i autobusów.
Dorota
Abramowicz
13.01.2023 / 18:13

W najbliższych dniach znikną pozostałości po budynkach dawnego komisariatu policji przy ul. Kościuszki w Kartuzach. Prace przy wyburzaniu obiektów rozpoczęto w ostatnich dniach grudnia. Firma FB-Jelcz z Chwaszczyna miała najpierw rozebrać budynki garażowo-warsztatowy i gospodarczy, wykonać roboty odkrywkowe przy zbiornikach paliw, a następnie rozebrać w dwóch etapach główny budynek biurowy.  

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Dawny szpital stoczniowy w Gdańsku przestaje istnieć. Trwa rozbiórka budynku

Jak podaje portal kartuzy.pl, zakres prac uwzględnia m.in. ogrodzenie placu rozbiórki i oznakowanie go, montaż i demontaż rusztowań w miejscach rozbiórki ręcznej, sprawdzenie i ewentualne odłączenie obiektów od mediów, demontaż przewodów instalacyjnych, orynnowania, obróbek blacharskich, stolarki okiennej i drzwiowej, usunięcie pokryć dachowych z eternitu falistego, a także rozbiórkę dachu,  ścian, stropów, schodów, dobudowanego komina i fundamentów. W ramach zadania zaplanowano także demontaż podziemnych zbiorników na paliwo i wypełnienie wykopów po rozbiórce obiektów warstwami gruntu kruszywa o dobrej zagęszczalności.

Łączny koszt robót wyceniono na ponad 497 tys. złotych. W miejscu dawnego komisariatu - nieruchomość nieodpłatnie udostępniono gminie Kartuzy z zasobu Skarbu Państwa za zgodą wojewody - w przyszłości powstanie parking na 71 miejsc postojowych dla samochodów osobowych i siedem dla autobusów.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze