Nożownik na Tkackiej w Gdańsku

(fot. Canva | Zdjęcie ilustacyjne)

Ugodził nożem partnerkę, odpowie za usiłowanie zabójstwa

Policjanci zatrzymali 44-letniego mieszkańca Władysławowa, podejrzanego o ugodzenie nożem swojej 37-letniej partnerki. Mężczyzna, decyzją wejherowskiego sądu, najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Za popełnione przestępstwo mężczyzna może trafić nawet na dożywocie za „kraty”.
Krystyna
Paszkowska
30.08.2022 / 12:54

Dyżurny puckiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu z użyciem noża w poniedziałek. Od razu skierował pod wskazany adres policyjnych wywiadowców.

- Funkcjonariusze po przyjeździe, na miejscu zastali 37-latkę z ranami kłutymi klatki piersiowej – informuje asp. Łukasz Brzeziński, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Pucku. - Pokrzywdzona natychmiast została przewieziona do szpitala. Rany zagrażały życiu i zdrowiu kobiety.

Na miejscu zdarzenia pracowała ekipa dochodzeniowo - śledcza z puckiej komendy. Funkcjonariusze wykonali oględziny, policyjny technik zabezpieczył ślady oraz sporządził dokumentację fotograficzną.

Mundurowi zatrzymali 44-latka mającego bezpośredni związek ze sprawą. Policjanci znaleźli także nóż, którym posłużył się przestępca. Mężczyzna był nietrzeźwy - w chwili zatrzymania miał ponad trzy promile alkoholu w organizmie.

- Sprawca osadzony został w policyjnym areszcie, a śledczy z puckiej komendy zajęli się gromadzeniem materiału dowodowego w tej sprawie – dodaje rzecznik. - Na bazie zgromadzonego materiału śledczy przedstawili mężczyźnie zarzut usiłowania zabójstwa wraz ze spowodowaniem choroby realnie zagrażającej życiu i zdrowiu.

Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec podejrzanego tymczasowy trzymiesięczny areszt. Za usiłowanie zabójstwa grozi kara więzienia na czas nie krótszy niż 8 lat, kara więzienia 25 lat albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze