Wojciech Jaworski "Jaworek": Fotowoltaika to przyszłość energetyki

Wojciecha Jaworskiego kojarzyć można przede wszystkim jako uznanego dewelopera. Od 2016 r. pod firmą INTUO sukcesywnie angażuje się w inwestycje na terenie całego Trójmiasta. Tworzy ciekawe, złożone projekty, które charakteryzuje doskonała jakość wykonania, profesjonalizm i dbałość o szczegóły.
Arkadiusz
Kosiński
25.01.2023 / 10:10

Skąd pomysł na energię odnawialną?

Współpracuje z doświadczonymi i kreatywnymi architektami, w efekcie czego w jego portfolio znaleźć można piękne, odnowione kamienice w klasycznym stylu, wielkopowierzchniowe osiedla, zespoły apartamentów z widokiem na morze lub jezioro, czy też budynki z przeznaczeniem na lokale biurowe i usługowe. Choć rynek nieruchomości miewa swoje ”wzloty i upadki” Wojciech Jaworski nie zatrzymuje się i nieustannie poszukuje nowych terenów pod inwestycje.

 

Wydawać by się mogło, że troska o środowisko nie jest priorytetem w tej branży, jednak to właśnie wyróżnia „Jaworka”, że stara się odpowiadać na bieżące i kompleksowe potrzeby otoczenia. Jego zaangażowanie w ochronę środowiska i wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii coraz częściej można dostrzec w inwestycjach.

Nie ma wątpliwości, że rynek fotowoltaiki ma przed sobą długą i stabilną przyszłość, zwłaszcza teraz gdy ceny energii znacząco poszły w górę. Rozwiązania oparte na OZE generują naprawdę spore oszczędności, gwarantują bezpieczeństwo i większą niezależność. Tak jak wielu Polaków również „Jaworek” rozpoczyna nowe działania właśnie w kierunku dbałości o środowisko i zdrowe powietrze, którym będziemy mogli cieszyć się na co dzień. Zyskuje wiedzę na temat odnawialnych źródeł energii i chętnie włącza ją w swoich rozmowach z projektantami i wspólnikami.

 

 

Inwestycje dewelopera

Wojciech Jaworski posiada w swoim portfolio naprawdę ciekawe inwestycje, które budzą powszechne uznanie. Jednym z najsłynniejszych projektów spółki Wojciecha Jaworskiego jest kamienica w historycznej części Starej Oliwy, która doskonale wpisuje się w jej klasyczny charakter. Najbardziej wymagającym projektem do tej pory dla Jaworskiego była rewitalizacja kompleksu sześciu kamienic na gdańskiej starówce. Przy współpracy z konserwatorem zabytków udało się odtworzyć piękne, przypominające przedwojenne zabudowania z nutką nowoczesnego stylu. W Gdańsku stanęły dwie inwestycje, które są wyjątkowe ze względu na swoją wysokość. To sięgające 40 metrów wieżowce mieszkalne na Przymorzu oraz nowy, 20-metrowy biurowiec w centrum Wrzeszcza. Ponadto Wojciech Jaworski wprowadził właśnie do sprzedaży wspaniałą inwestycje Lowen Marina w Giżycku. To kompleks nowoczesnych apartamentów z dostępem do prywatnej mariny.

 

Czym w pracy kieruje się „Jaworek”?

Pytany o swoje sukcesy zawsze podkreśla, że kluczem do wszystkiego jest zgodna współpraca z innymi. Swoje działania opiera na kooperacjach z różnymi deweloperami i projektantami. Czerpie od nich inspiracje i razem kreuje nowe pomysły. Lubi działać w terenie i spędzać czas na placach budowy, gdzie nadzoruje przebieg wykonywanych prac. Cieszy go widok kolejnych zrealizowanych etapów. Wytrwałość w działaniach, wiara w samego siebie i własne umiejętności mają duże znaczenie w tym, gdzie obecnie znajduje się Wojciech Jaworski. Ważna dla niego jest również troska o środowisko, w którym wszyscy żyjemy. Coraz częściej stawia na zrównoważony rozwój i energię odnawialną.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze