Wypadek szybowca pod Pruszczem Gdańskim! Ranne dwie osoby

Służby ratunkowe interweniowały w okolicy miejscowości Rokitnica, gdzie doszło do wypadku szybowca. Według strażaków, w zdarzeniu poszkodowane zostały dwie osoby. Konieczne było zadysponowanie śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.
Karol
Uliczny
14.09.2022 / 18:19
Aktualizacja
godz. 19:30

Dwie osoby poszkodowane były zakleszczone w szybowcu. Przybyli na miejsce strażacy wykonali do nich dostęp przy użyciu sprzętu hydraulicznego i przekazali przybyłemu na miejsce zespołowi LPR. Śmigłowiec przetransportował pierwszego poszkodowanego do szpitala, drugi jest pod opieka zespołu ratownictwa medycznego. Na miejsce leci wojskowy śmigłowiec, który również przetransportuje rannego do szpitala.

Wypadek szybowca pod Pruszczem Gdańskim

Do zdarzenia doszło w środę (14.09.), około godz. 17.30, w okolicy miejscowości Rokitnica, w powiecie gdańskim, przy ul. Słowackiego 37. Ze wstępnych ustaleń wynika, że szybowiec runął na ziemię, krótko po opuszczeniu lotniska w Pruszczu Gd. Utrudnieniem dla ratowników jest fakt, że spadł w terenie trudno dostępnym. Na miejsce wezwano śmigłowiec LPR. Zadysponowano także cztery zastępy straży pożarnej.

- Strażacy mieli problem z dostaniem się w okolice szybowca. Nie było możliwości podjechania wozami, dlatego dotarli na miejsce zdarzenia pieszo - mówi asp. Marcin Tabiś, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pruszczu Gdańskim.

Najprawdopodobniej poszkodowane zostały dwie osoby.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze