Wystartował Rower Miejski w Słupsku. Dla mieszkańców 20 minut gratis

W Słupsku można już korzystać z miejskich rowerów. Mieszkańcy i turyści mają do dyspozycji 100 jednośladów. Pierwsza rozpoczęta godzina kosztuje 1 zł, a posiadacze Słupskiej Karty Mieszkańca mogą do 20 minut jechać bezpłatnie. Umowa z obecnym operatorem będzie ważna przez dwa lata.
Olek
Knitter
7.07.2023 / 14:56

Ruszył Słupski Rower Miejski, dzięki któremu mieszkańcy i turyści mogą w prosty sposób wypożyczyć jednoślad.

- Umowa z obecnym operatorem, którym jest konsorcjum firm Roovee i Orange, zawarta jest na dwa sezony w latach 2023-2024. Uruchomiony w bieżącym roku system pod względem technicznym zbliżony jest do tego funkcjonującego dotychczas i składa się ze 100 rowerów czwartej generacji oraz dwudziestu stacji – głównych i uzupełniających w tych lokalizacjach, co w latach ubiegłych lokalizacjach – informują w słupskim urzędzie.

Jednak na podstawie docierających do sygnałów od użytkowników i obserwacji, wprowadzono kilka modyfikacji, które mają uatrakcyjnić i usprawnić korzystanie z systemu. Nowym rozwiązaniem jest wprowadzenie darmowych pierwszych 20 minut jazdy dla posiadaczy Słupskiej Karty Mieszkańca oraz możliwość wypożyczenia na jednym koncie użytkownika od jednego do pięciu rowerów jednocześnie.

Ile kosztuje wypożyczenie roweru miejskiego w Słupsku?

Opłata aktywacyjna (inicjacyjna) wynosi 10 zł i jest niezbędna do dokonania wypożyczenia.

I tak, za pierwszą godzinę korzystania z roweru trzeba zapłacić 1 zł, za drugą rozpoczętą godzinę 2 zł, a za trzecią i każdą kolejną 4 zł. Posiadacze Słupskiej Karty Mieszkańca pierwsze 20 minut mogą jechać bezpłatnie.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: „Hucpa” i „bezczelność”. Specjalna sesja Rady Miasta Gdańska na temat Mevo

Za pozostawienie roweru poza wyznaczonymi strefami, czyli stacjami rowerowymi będzie dodatkowo kosztowało 5 zł. Za przekroczenie 12 godzin wypożyczenia roweru jest opłata 200 zł.

Aby skorzystać z roweru miejskiego należy też pobrać aplikację Roovee (sklep Google Play, App Store lub AppGallery) i założyć konto, a następnie zasilić je przelewem lub kartą.

Aby pojechać rowerem trzeba zeskanować kod QR z kierownicy lub blokady nad tylnym kołem.

Słupski Rower Miejski

  • pierwsza rozpoczęta godzina po upływie okresu darmowego – 1,00 zł,
  • druga rozpoczęta godzina– 2 zł,
  • trzecia i każda kolejna rozpoczęta godzina – 4 zł,
  • pozostawienie roweru poza wyznaczonymi strefami postoju (stacjami rowerowymi) każdorazowo będzie skutkowało naliczeniem opłaty dodatkowej w wysokości 5 zł, sumującej się z kosztami poniesionymi za wypożyczenie z roweru
  • opłata za przekroczenie 12 godzin wypożyczenia roweru – 200 zł
  • pierwsze 20 minut bez opłat dla posiadaczy Słupskiej Karty Mieszkańca

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze