Zdolni z Pomorza mogli dowiedzieć się fascynujących rzeczy o człowieku

VII Pomorska Uczniowska Konferencja „Zdolni z Pomorza” odbyła się w salach Politechniki Gdańskiej. Uczestnicy mogli wysłuchać licznych wykładów i wziąć udział w zajęciach, których wspólnym motywem był człowiek i jego ciało jako fascynująca maszyneria. Spotkania dotyczyły wielu rozmaitych dziedzin, od biologii do nauk humanistycznych.
Piotr
Piesik
1.10.2023 / 05:00

VII Pomorską Uczniowską Konferencję Naukową „Zdolni z Pomorza” jej organizatorzy określili jako fascynującą podróż w głąb ciała człowieka. Uczestnicy mogli przyjrzeć się ludzkiemu organizmowi z perspektywy kilku dziedzin naukowych: biologicznej, chemicznej, ale także nauk technicznych oraz humanistycznych.

Referaty wstępne przedstawiali naukowcy - opiekunowie w poszczególnych dziedzinach, lecz najwięcej miejsca oddano uczniom, których pomysły na prezentacje zostały zakwalifikowane do wygłoszenia podczas konferencji. Wcześniej, już od kilku miesięcy brali udział w rozmaitych warsztatach, przygotowujących do udziału w konferencji, nawet od strony wystąpień publicznych i sposobów przygotowania prezentacji.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze