Materiały Poczty Polskiej

Znaczek pocztowy ze Zbigniewem Wodeckim do kupienia od dziś

W 72. rocznicę urodzin Zbigniewa Wodeckiego Poczta Polska wprowadziła do obiegu znaczek z wizerunkiem tego popularnego piosenkarza, zmarłego w 2017 roku.
Redakcja
Zawsze Pomorze
6.05.2022 / 12:43

Na znaczku o nominale 4,50 zł, wg projektu Agnieszki Sancewicz, przedstawiono postać Zbigniewa Wodeckiego ze skrzypcami – jednym z trzech instrumentów, na których grał – i autografem artysty. Zdjęcie pochodzi z okresu jego największej popularności i rozpoznawalności. Znaczek wyemitowano w nakładzie 168 tys. sztuk.

Nasz najnowszy znaczek emisji „Gwiazdy polskiej muzyki", poświęcony postaci i talentowi Zbigniewa Wodeckiego, jest kontynuacją zapoczątkowanej w ubiegłym roku serii, która zyskała duże uznanie w oczach naszych klientów. Mam nadzieję, że nasz znaczek przyczyni się do powiększenia i tak bardzo licznego grona wielbicieli talentu Zbigniewa Wodeckiegomówi wiceprezes Poczty Polskiej Wiesław Włodek.

Emisja powstała w ścisłej współpracy z córką Zbigniewa Wodeckiego, Katarzyną Wodecką-Stubbs, która prowadzi Fundację im. Zbigniewa Wodeckiego.

Jest nam niezwykle miło, kiedy twórczość i osoba taty zostaje w tak fajny i jednocześnie ogólnopolski sposób doceniona. Zbigniew Wodecki niezwykły muzyk i wspaniały człowiek zasługuje na znaczek wśród polskich artystów, zawsze będzie wśród nasmówi Katarzyna Wodecka-Stubbs, Prezes Fundacji im. Zbigniewa Wodeckiego, córka artysty.

Zbigniew Wodecki rozpoczął swoją przygodę z muzyką w wieku pięciu lat. Z wyróżnieniem ukończył szkołę w klasie skrzypiec Juliusza Webera. Grał m.in. z Ewą Demarczyk, Markiem Grechutą, w zespołach Czarne Perły i Anawa. Był skrzypkiem Orkiestry Symfonicznej PRiTV oraz Krakowskiej Orkiestry Kameralnej. Jako wokalista zadebiutował w latach 70. Laureat wielu konkursów i festiwali. Instrumentalista, kompozytor, aranżer. Był także gospodarzem telewizyjnego programu muzycznego TVN „Droga do gwiazd”, „Twoja droga do gwiazd” oraz jednym z jurorów w polskiej edycji programu „Taniec z gwiazdami”. Jego największe, niezapomniane przeboje to „Zacznij od Bacha”, „Izolda”, „Chałupy”, „Rzuć to wszystko co złe”, „Z Tobą chcę oglądać świat” oraz „Pszczółka Maja”.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze