pomnik żołnierzy radzieckich w Smołdzinie

(fot. Facebook | Sołectwo Smołdzino)

Zniknęła czerwona gwiazda z pomnika
w Smołdzinie

Policjanci ze Słupska potwierdzają, że z pomnika żołnierzy Armii Radzieckiej w Smołdzinie zniknęła czerwona gwiazda. Ale to nie efekt ostatniego apelu radnych, a „samowolki”. Dlatego poszukiwany jest sprawca.
Olek
Knitter
4.05.2022 / 12:01

Na ostatniej sesji, tuż przed weekendem majowym, radni gminy Smołdzino wystąpili z apelem do wójta o usunięcie pomnika żołnierzy radzieckich w Smołdzinie. Wójt gminy Arkadiusz Walach ledwo zdążył wystąpić o wykreślenie pomnika z ewidencji konserwatora zabytków, i zastąpienie go – w miejscu pochówku żołnierzy – jedynie tabliczką, a już zniknęła czerwona gwiazda. Sprawa trafiła na policję.

– W poniedziałek po południu (3.05.) otrzymaliśmy informację o usunięciu z tego pomnika czerwonej gwiazdy, a kilka dni wcześniej – o zawieszeniu na nim dodatkowej tablicy. W obu przypadkach na miejsce udali się policjanci, którzy wykonali oględziny tego miejsca i dokumentację fotograficzną, aby ustalić dokładne okoliczności tych zdarzeń – informują policjanci ze Słupska.

PRZECZYTAJ TEŻ: Czerwona gwiazda „zniknęła” z pomnika żołnierzy radzieckich w Tczewie

Na tabliczce, którą ktoś wcześniej zawiesił na obelisku, widniał napis (pisownia oryginalna): „Pod gwiazdą podobno leżą „bohaterowie” którzy kiedyś „wyzwolili” Polaków a teraz „wyzwalają” Ukraińców. Oddajcie ich putinowi”.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze