(fot. Karol Makurat | Zawsze Pomorze)

Zwycięstwo mistrza w Sopocie, remis w derbach Trójmiasta

Mistrz Polski, czyli Ogniwo Sopot pewnie wygrało z ostatnią drużyną ekstraligowej tabeli Pogonią Siedlce, a w derbach Trójmiasta Arka Gdynia zremisowała z Lechią Gdańsk.
Adam
Mauks
9.05.2022 / 06:48

W ekstralidze rugby trwa korespondencyjny pojedynek drużyn walczących o pierwsze miejsce po sezonie zasadniczym. Drużyna, która je zajmie będzie gospodarzem finału ekstraligi. Prowadzące Ogniwo ucieka przed wiceliderem Orkanem Sochaczew. W sobotę obie te drużyny wygrały swoje mecze zdobywając solidarnie po 5 punktów.

W Sopocie nie było niespodzianki, bo obie ekipy dzieli zbyt dużo. Goście z Siedlec zdobywali punkty, kiedy gospodarze łapali oddech po wielu akcjach zakończonych przyłożeniami.

Ogniwo Sopot – Pogoń Siedlce 48:14 (24:7)

Punkty dla Ogniwa: Michał Haznar 18, Mateusz Plichta 10, Oleksandr Czasowski 5, Robert Olszewski 5, Irakli Ciwciwadze 5 i Łukasz Anuszkiewicz 5 (P).

Punkty dla Pogoni: Tomasz Bienacki 5, Adrian Chróściel 5, Mamuka Chanchibadze 4.

W Gdyni odbyły się trójmiejskie derby. Arka bardzo chciała się zrewanżować Lechii za porażkę w Gdańsku i prawie jej się to udało. „Buldogi” z Gdyni lepiej prezentowały się w pierwszej połowie, w drugiej mocniejsza była Lechia. W doliczonym czasie gry punkty na wagę remisu zdobył kopacz Arki Dawid Banaszek.

Arka Gdynia – Lechia Gdańsk 22:22 (15:10)

Punkty dla Arki: Dawid Banaszek 7 oraz Szymon Sirocki, Anton Szaszero i Piotr Bojke po 5.

Punkty dla Lechii: Robert Wójtowicz, Zavien Klaasen, Paweł Boczulak i Kewin Bracik po 5 oraz Rafał Janeczko 2.

W tabeli prowadzi Ogniwo Sopot – 60 pkt., przed Orkanem Sochaczew – 57 i Lechią Gdańsk – 49. Arka jest na 7. miejscu z 21. punktami.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze