(fot. Karol Makurat | Zawsze Pomorze)

Do banku przyszedł z nożem. Nie chciał ukraść pieniędzy, ale... je wpłacić

Kroniki kryminalne z pewnością nie notowały podobnego zdarzenia od lat, o ile kiedykolwiek cos podobnego miało miejsce - w placówce bankowej na terenie Kościerzyny mężczyzna groził nożem pracownikom, ponieważ nie pracował zainstalowany tam wpłatomat, do którego agresywny jegomość zamierzał wpłacić pieniądze. Za bezprawne groźby może spędzić nawet 3 lata w więzieniu, na razie zastosowano wobec niego dozór policyjny.
Piotr
Piesik
26.01.2024 / 13:22

Kościerzyna: Groził nożem, bo w banku nie działał wpłatomat

Kościerska komenda policji opublikowała informacje o zdarzeniu, do którego doszło w środę, 10 stycznia w jednym z banków na terenie miasta. Pierwsze wiadomości, które napłynęły na policję tego dnia krótko po godzinie 16 mówiły o mężczyźnie, który groził nożem pracownikom placówki.

Naturalnie na miejsce zdarzenia natychmiast udali się policjanci zajmujący się sprawami kryminalnymi. Agresora już nie było wewnątrz placówki, lecz oczywiście jego zachowanie zostało utrwalone przez system monitoringu. Nagrania zabezpieczono, przesłuchano świadków.

Ustalenia zaskoczyły samych funkcjonariuszy. Oczekiwalibyśmy, że mężczyzna wchodzący do banku z dużym kuchennym nożem będzie próbował wymusić wydanie mu pieniędzy, tymczasem było odwrotnie! Okazało się, że 46-letni mężczyzna chciał ...wpłacić pieniądze, tymczasem nie działał zainstalowany wewnątrz placówki wpłatomat, co wyraźnie rozsierdziło przybysza. Wymachiwał nożem i groził pracownikom. Pieniędzy na koniec nie wpłacił.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Kościerzyna: Nożownik w przychodni zdrowia! 33-latek zatrzymany

- Policjanci od razu ustalili miejsce, gdzie przebywa mężczyzna. 46-latek został zatrzymany przez kryminalnych i trafił do policyjnego aresztu. Zebrany materiał pozwolił przedstawić zarzut groźby bezprawnej poprzez demonstrowanie niebezpiecznego narzędzia wobec pracownic banku, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności - informuje Komenda Powiatowa Policji w Kościerzynie.

Na rozprawę sądową sprawca będzie oczekiwał na wolności - prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu zbliżania się do pokrzywdzonych.

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze