Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Zawsze Gospodarka Morska

estakada Kwiatkowskiego, Gdynia
MI: Budowa Drogi Czerwonej do Portu Gdynia ruszy w roku 2029

Pojawiły się wreszcie konkrety dotyczące budowy Drogi Czerwonej w Gdyni, bardzo potrzebnej dla poprawy dostępu samochodów ciężarowych do portu morskiego. Jak podaje Ministerstwo Infrastruktury za pośrednictwem PAP, prace budowlane przy pierwszym odcinku Drogi Czerwonej mają się rozpocząć w roku 2029. Droga o długości 6,2 km ma być oddana do użytku trzy lata później.

Wczoraj, 17:54
Balmoral, Europa 2, wycieczkowce, Port Gdańsk 2024
Dwa kolosy w Porcie Gdańsk! To wycieczkowce Balmoral i Europa 2

Trwa sezon morskich podróży wycieczkowych w Europie. Imponujące ogromnymi nadbudówkami wycieczkowce zawijają także do portów Trójmiasta. W porcie gdańskim spodziewane są tegorocznego lata 62 takie statki, pod tym względem nie jesteśmy jeszcze na półmetku wizyt cruiserów. W czwartek, 18 lipca przy Westerplatte zacumował Balmoral pod banderą Wysp Bahama, zaś przy Nabrzeżu Oliwskim Europa 2 pod banderą Malty. Oba statki mają ponad 200 m długości.

18.07.2024 21:47
Marcin Ryngwelski, PGZ Stocznia Wojenna
PGZ Stocznia Wojenna z nowym prezesem i zarządem

Marcin Ryngwelski, były prezes Remontowej Shipbuilding, został prezesem należącej do Polskiej Grupy Zbrojeniowej Stoczni Wojennej. Członkami zarządu będą Beata Koniarska i Dariusz Denis.

16.07.2024 13:41
Jacek Klimczak, Port Gdańsk, Rada Interesantów Portu Gdańsk
Jacek Klimczak członkiem honorowym Rady Interesantów Portu Gdańsk

Jacek Klimczak, decyzją Walnego Zebrania Członków Rady Interesantów Portu Gdańsk, został w poniedziałek 8 lipca 2024 roku członkiem honorowym tej rady. Jak wskazano, wyróżnienie zostało przyznane za jego „ogromny wkład w utworzenie Rady Interesantów oraz jej wieloletnie przewodniczenie (2013-2023)”.

09.07.2024 10:27
Celebrity Silhouette
Ogromny wycieczkowiec Celebrity Silhouette w Porcie Gdynia

Trwa sezon wycieczkowy na morzu, do polskich portów systematycznie zawijają kolejne statki z turystami na pokładach. Gdynię w poniedziałek, 8 lipca opuścił Celebrity Silhouette, najdłuższy z wycieczkowców spodziewanych w tym roku w naszym kraju. Ogromny statek ma długość 319 m, może przyjąć blisko 3 tysiące pasażerów. Tradycyjnie obliczany tonaż jednostki przekracza 120 tysięcy ton. Celebrity Silhouette przybędzie ponownie do Gdyni 20 sierpnia.

08.07.2024 18:10
wodowanie, statek rybacki, Herøyhav, Karstensen Shipyard Poland, Gdańsk 2024
Gdańsk: Wodowanie statku rybackiego w stoczni Karstensen

Już drugi statek zwodowany został w lipcu w Karstensen Shipyard Poland w Gdańsku. To nowoczesna jednostka rybacka Herøyhav. Z Gdańska będzie przeholowana do duńskiego portu Skagen, gdzie zostanie uzupełnione jej wyposażenie. Następnie odbierze ją norweski armator.

07.07.2024 22:25    1
Reklama
wycieczkowiec Le Bellot, Port Gdańsk 2024
Sezon wycieczkowców w portach gdańskim i gdyńskim w pełni

W portach gdańskim i gdyńskim na dobre trwa sezon zawinięć statków wycieczkowych. To ważne nie tylko dla obu portów, ale też miast: Gdańska i Gdyni. Każda wizyta wiąże się z tym, że setki turystów pojawiają się w tych miastach, korzystają z lokalnych atrakcji oraz oferty usługowej. Obecność pasażerskich jednostek podkreśla również znaczenie turystyki morskiej dla gospodarki miasta.

04.07.2024 20:05
Port Gdańsk
Nowy dodatek „Zawsze Pomorze” poświęcony gospodarce morskiej

Począwszy od wydania tygodnika, które ukaże się w piątek, 5 lipca – raz w miesiącu – wydawać będziemy wkładkę poświęconą gospodarce morskiej. Okręt naszych myśli regularnie będzie płynął w stronę portów morskich w Gdańsku i Gdyni oraz całej branży morskiej.

04.07.2024 15:25
Port Gdańsk
Będzie nowy terminal w Porcie Gdańsk. Rozstrzygnięto przetarg

Spółka Istrana wybrana została dzierżawcą nowego terenu, który powstanie poprzez zalądowienie obszaru morskiego w granicach Portu Gdańsk. Na powierzchni ponad 20 ha wybudowany zostanie nowy terminal skoncentrowany na obsłudze energetyki odnawialnej – morskich farmach wiatrowych. Wyniki procedury przetargowej ogłosił Zarząd Morskiego Portu Gdańsk. Umowa dzierżawy ma obowiązywać przez 30 lat.

04.07.2024 11:19
Reklama
Port Zewnętrzny
Kiedy Port Zewnętrzny w Gdyni? Przesunięto termin składania ofert

Termin składania ofert na budowę Portu Zewnętrznego w Porcie Gdynia został przedłużony do 30 września. Jak informuje zarząd gdyńskiego portu, przyczyną takiej decyzji jest potrzeba przeprowadzenia konsultacji, niezbędnych do prawidłowego przygotowania ofert przez podmioty zaproszone do postępowania.

04.07.2024 09:08
Lakeway Express
Nowy serwis ro-ro między Portem Gdynia a szwedzkim Södertälje

Między Polską a Szwecją, ściślej między portami w Gdyni a Södertälje, działa już nowy serwis ro-ro obsługiwany przez operatora Lakeway Link AB. Na linii pływa statek m/s Lakeway Express, mogący zabrać m.in. 110 naczep samochodowych. Rejs w jedną stronę trwa około 22 godzin. Statek zawija do Gdyni trzy razy w tygodniu. Od roku 2026 połączenie ma zostać rozszerzone o szwedzki port Västerås.

02.07.2024 17:45
Urząd Morski w Gdyni
Terenowa placówka Urzędu Morskiego udostępniona dla turystów

Placówka Urzędu Morskiego w Gdyni, zlokalizowana w Gdańsku Jelitkowie została udostępniona do zwiedzania, do 29 sierpnia. Można obejrzeć m.in. izbę muzealną z ciekawymi, unikatowymi eksponatami. Pracownicy Urzędu Morskiego ponadto opowiedzą o pracy nad ochroną wybrzeża, np. po co budowane są wydmy, dlaczego pracują pogłębiarki i na czym polega refulacja.

02.07.2024 14:10
Reklama