Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ReklamaHossa Wiczlino Gdynia

Zawsze Samorządność

Inscenizacja przysięgi mieszczan gdańskich
20 lat w Unii Europejskiej. W Gdańsku wielki piknik [PROGRAM OBCHODÓW]

1 maja przypadnie dokładnie 20. rocznica wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Z tej okazji na Targu Węglowym w Gdańsku odbędzie się wielki rodzinny piknik. Uroczystości rozpoczną się o godz. 10 podniesieniem unijnej na najwyższy w Gdańsku maszt na Górze Gradowej. Ale to nie wszystkie atrakcje, jakie czekają na mieszkańców i turystów w pierwszy weekend maja w Gdańsku.

Wczoraj, 13:59
Aleksandra Kosiorek, Gdyński Dialog
Kiedy Aleksandra Kosiorek zacznie rządzić Gdynią?

Podczas zwołanej pod gdyńskim Urzędem Miasta konferencji prasowej Aleksandra Kosiorek podziękowała gdynianom i gdyniankom za każdy oddany na nią głos. W rozmowie z "Zawsze Pomorze" wskazała nazwisko jednego z wiceprezydentów miasta.

23.04.2024 15:18
Łukasz Brządkowski, Tczew
Brządkowski: Na pierwszy ogień poprawa czystości i zieleni w Tczewie

Łukasz Brządkowski wyszedł zwycięsko z wyborczej potyczki o urząd prezydenta Tczewa. 66 proc. mieszkańców biorących udział w głosowaniu opowiedziało się za wyborem na tę funkcję Łukasza Brządkowskiego. Na Mirosława Pobłockiego zagłosowało 34 proc. niedzielnego elektoratu.

22.04.2024 15:32
Reklama
Aleksandra Kosiorek, Gdyński Dialog
Trzy kobiety rządzą Trójmiastem. Czy się dogadają?

Prezydentki Gdańska i Sopotu poparły przed drugą turą Tadeusza Szemiota. Czy zwycięstwo Aleksandry Kosiorek w Gdyni nie spowoduje powyborczych zgrzytów w Trójmieście? - Język przedwyborczy polityki bardzo często podlewany jest paliwem konfrontacji. A tak naprawdę dopiero po wyborach zaczyna się współpraca - mówi dr Magdalena Żadkowska z Wydziału Nauk Społecznych - Instytutu Socjologii UG, ekspertka d.s. równości i relacji płci na rynku pracy i w przestrzeni prywatnej.

22.04.2024 15:00    1
Maciej Polasik
Chojnice: Będzie nowy przewodniczący rady i nowa radna

Radni z komitetu burmistrza Arseniusza Finstera oraz z Koalicji Obywatelskiej podpisali w poniedziałek w chojnickim ratuszu umowę koalicyjną. Na jej mocy ustalono nie tylko funkcje poszczególnych radnych, ale też mechanizmy współpracy. Warto podkreślić, że najważniejszą zmianą jest nowy przewodniczący Rady Miejskiej. Został nim dyrektor szpitala w Chojnicach Maciej Polasik. Będzie też zmiana radnego.

22.04.2024 13:26
Daniel Szpręga
W powiecie chojnickim jedna zmiana włodarza. W człuchowskim więcej

W powiecie chojnickim doszło jednak do zmiany włodarza. W drugiej turze wyborów wyższość swojego konkurenta musiał uznać dotychczasowy burmistrz Czerska Przemysław Biesek-Talewski. W powiecie człuchowskim doszło do trzech dogrywek, które dały dwie zmiany na najwyższych stanowiskach.

22.04.2024 08:13
Reklama
Sebastian Kasztelan
Kwidzyn z nowym burmistrzem, nowi wójtowie na Powiślu

Sebastian Kasztelan wygrał drugą turę wyborów burmistrza Kwidzyna. Nowego włodarza będą mieć również Prabuty, nowi wójtowie zostali wybrani w gminach Stary Dzierzgoń i Stary Targ. Ponowne głosowanie na Powiślu przyniosło wiele nieoczekiwanych rozstrzygnięć. O wyborze wójta Starego Targu zadecydowała różnica zaledwie 39 głosów.

22.04.2024 07:08    1
Marek Charzewski, Malbork
Marek Charzewski będzie rządził Malborkiem kolejną kadencję

Znamy oficjalne wyniki wyborów na prezydenta Malborka. W drugiej turze zwyciężył urzędujący burmistrz Marek Charzewski.

22.04.2024 00:08
Mieczysław Grzegorz Gołuński
W Kartuzach wygrywa dotychczasowy burmistrz, w Sierakowicach zmiana

W powiecie kartuskim druga tura wyborów samorządowych odbyła się w trzech gminach. W Stężycy i Sierakowicach wybierano wójta, a w stolicy powiatu – Kartuzach – burmistrza.

21.04.2024 23:34    1
Reklama
Krzysztof Hildebrandt, Wejherowo
Krzysztof Hildebrandt zostaje na stanowisku. Wejherowo zdecydowało

Po zaciętej walce, w Wejherowie drugą turę wyborów prezydenckich wygrał Krzysztof Hildebrandt.

21.04.2024 23:06    6    1
Reklama Kampania 1,5 % Fundacja Uśmiech dziecka