Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Zawsze Samorządność

znaki
Słupsk: Będzie przegląd oznakowania przy przejściach dla pieszych

Radna Słupska domaga się przeprowadzenia w mieście kontroli stanu oznakowania przejść dla pieszych. Jej zdaniem znaki pionowe i poziome oraz pasy na wielu przejściach są wytarte i niewidoczne, a gałęzie zasłaniają znaki. W Urzędzie Miejskim w Słupsku odpowiadają, że przegląd i odnowienie oznakowania poziomego zaplanowano właśnie na czerwiec.

Dzisiaj, 08:10
Parkingi w Gdańsku
W Gdańsku ruszają nadmorskie parkingi. Jest nowy cennik

Wakacje za pasem, a wraz z nimi ponownie uruchomione zostaną nadmorskie parkingi w czterech lokalizacjach. Od 24 czerwca dla kierowców udostępnionych zostanie blisko 800 miejsc w bezpośrednim sąsiedztwie ścieżek prowadzących na kąpieliska miejskie. W tym roku, na czas wakacji, obowiązywać będzie cennik godzinowy. Całodzienny postój kosztować będzie 20 zł.

Wczoraj, 18:05
Aleksandra Mendryk
Skarbnik Gdyni Aleksandra Mendryk złożyła rezygnację ze stanowiska

Aleksandra Mendryk, skarbnik Gdyni złożyła rezygnację ze stanowiska. Wniosek w tej sprawie po akceptacji Aleksandry Kosiorek, prezydentki Gdyni trafił do Wydziału Kadr i Szkoleń, gdzie jest teraz procedowany. Formalnie rezygnację Aleksandry Mendryk przyjmą radni na najbliższej sesji rady miasta.

21.06.2024 18:30
Reklama
przebudowa kanalizacji deszczowej, Tczew
Tczew: Kanalizacja deszczowa została przebudowana

Zakończyła się przebudowa sieci kanalizacji deszczowej w Tczewie. Polegała na budowie układów oczyszczania wód na kolektorach deszczowych odprowadzających wody opadowe i roztopowe z miasta do Kanału Młyńskiego. To niezbyt widoczna dla mieszkańców inwestycja, ale niezwykle ważna.

21.06.2024 16:45
Nowa królowa na dachu UM Gdyni. Zadba o rekordową produkcję miodu
Nowa królowa na dachu UM Gdyni. Zadba o rekordową produkcję miodu

Urzędowe pszczoły na dachu Urzędu Miasta Gdyni? A jednak. Od kilku lat w modernistycznym budynku przy al. Piłsudskiego urzędują także pszczoły. W tym ich nietypowym królestwie znajduje się kilka pasiek. Do jednej z nich ostatnio wprowadzono nową królową.

21.06.2024 13:28
Starogard Gdański: Pustostany zmieniły się w mieszkania
Starogard Gdański: Pustostany zmieniły się w mieszkania

Kolejne rodziny otrzymały klucze do świeżo wyremontowanych mieszkań przy ul. Grunwaldzkiej w Starogardzie Gdańskim. Lokale wykończone są „pod klucz”. Jeszcze niedawno były to pustostany.

21.06.2024 06:33
Reklama
Dni Starogardu Gdańskiego 2024. Poznaj gwiazdy i zmiany w ruchu drogowym
Dni Starogardu Gdańskiego 2024. Poznaj gwiazdy i zmiany w ruchu drogowym

W piątek 21 czerwca rozpoczyna się wielkie świętowanie w Starogardzie Gdańskim i potrwa do niedzieli 23 czerwca. Każdego dnia będzie okazja do posłuchania dobrej muzyki. Uwaga - na czas Dni Starogardu Gdańskiego wystąpią utrudnienia w ruchu drogowego.

20.06.2024 16:43
Tczew
Budżet Obywatelski 2025 w Tczewie. Na te projekty można będzie głosować

Zakończyła się ocena merytoryczna (wcześniej także formalna) wniosków zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego Tczewa na 2025 rok. Podlegało jej 26 projektów, połowa z nich nie przeszła weryfikacji pozytywnie. Termin głosowania na wybrane wnioski poznamy najpóźniej 14 lipca.

19.06.2024 18:18
zabytkowy wiatrak, Tczew
Tczew: Jest wykonawca pierwszego etapu remontu zabytkowego wiatraka

Dobre wieści w sprawie zabytkowego wiatraka w Tczewie. Podpisana została umowa na wykonanie kompleksowej dokumentacji projektowej oraz przeprowadzenie pierwszego etapu remontu XIX-wiecznego wiatraka. W przetargu wyłoniona została firma Modern House z miejscowości Rawa Wyżna.

19.06.2024 15:46
Reklama
Gdynia, łapówka
Wziął 150 tys. zł łapówki za odstąpienie od licytacji na miejską nieruchomość w Gdyni

Miasto Gdynia mogło stracić nawet 800 tys. zł wskutek zmowy przetargowej. W piątek policjanci zatrzymali na gorącym uczynku 47-latka z Gdańska, który postanowił zarobić na odstąpieniu od podbijania ceny podczas licytacji.

19.06.2024 13:10
kosz na śmieci, Sopot
Sopot: Nie masz gdzie wyrzucić śmieci? Zgłoś to Zarządowi Dróg i Zieleni

Mieszkańcy Sopotu do połowy lipca tego roku mogą wskazać miejsca, w których, ich zdaniem, powinny stanąć dodatkowe kosze na śmieci. Po weryfikacji zgłoszeń pojemniki zostaną ustawione tam, gdzie zapotrzebowanie na nie jest największe.

19.06.2024 08:30
Tomasz Augustyniak, Aleksandra Kosiorek, Gdynia
Gdynia ma trzeciego wiceprezydenta. Powołanie Tomasza Augustyniaka

Aleksandra Kosiorek kompletuje ekipę współpracowników. We wtorek, 18 czerwca powołała swojego trzeciego zastępcę. Tomasz Augustyniak będzie odpowiedzialny za sprawy społeczne, ochronę zdrowia i sport w mieście.

18.06.2024 17:09
Reklama