Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Zawsze Kultura

Marta Szadowiak
Gdańsk: NCK ma nową szefową. Rozstrzygnięto konkurs

Strateżka komunikacji i „kulturoholiczka” – tak w biogramie określana jest Marta Szadowiak, która w konkursie zdobyła rekomendację na nowego szefa Nadbałtyckiego Centrum Kultury i została zaakceptowana przez Zarząd Województwa Pomorskiego. Teraz czas na program działania i umowę. Jeśli wszystko się powiedzie, nowa dyrektorka NCK urzędować zacznie od początku października tego roku.

Wczoraj, 15:35
„ORP Dragon w drodze do Normandii”
„Wojna i morze. Od średniowiecza po współczesność”. Poznaj arkana wojskowości

Do konferencji naukowej „Wojna i morze. Od średniowiecza po współczesność” jeszcze miesiąc, jednak już teraz warto zarezerwować sobie na nią czas. Motywem przewodnim 6. edycji wydarzenia będzie 80. rocznica inwazji na Normandię. Uniwersytet Morski w Gdyni planuje przedstawić udział floty handlowej i absolwentów uczelni w tej operacji, ale także w konwojach atlantyckich, pacyficznych itp.

Wczoraj, 11:38
„Nicolae Grigorescu. Malarz rumuńskiego etosu”. Wystawa w Pałacu Opatów
Chwytał zmienność natury i migotliwość światła. Nowa wystawa w Pałacu Opatów

Krytycy zarzucali niekiedy artyście, że przedstawia jedynie piękną stronę życia na wsi. „Nicolae Grigorescu. Malarz rumuńskiego etosu” to tytuł najnowszej wystawy gdańskiego Muzeum Narodowego.

Wczoraj, 10:00    2
Reklama
Tadeusz Wenda, Gdynia
Gdynia świętuje 161. rocznicę urodzin Tadeusza Wendy

Wybitny inżynier Tadeusz Wenda obchodziłby 23 lipca 2024 roku swoje 161. urodziny. Gdyński port nie powstał by bez niego. Lokalizacja, projekt, budowa i rozwój tego miejsca to jego dzieło. Z tej okazji w mieście odbywają się uroczyste obchody.

Wczoraj, 08:00
Stypendium Kulturalne Miasta Gdańska, gala, 2024
Stypendium Kulturalne Miasta Gdańska 2024. Wsparcie 51 twórców

W NOMUS Nowym Muzeum Sztuki w Gdańsku laureaci stypendium kulturalnego w poniedziałek, 22 lipca otrzymali oficjalne dyplomy z rąk prezydent Aleksandry Dulkiewicz.

22.07.2024 16:45
Orchestra Baobab, Globaltica 2024
Globaltica 2024. Za nami weekend słonecznej muzyki w Kolibkach

Festiwal Globaltica to prawdziwy gdyński skarb, ukryty – a przez to trudny do wyłowienia dla niewtajemniczonych – pośród innych lipcowych atrakcji kulturalno-rozrywkowch, ale też ukryty dosłownie – pośród gęstych zarośli Parku Kolibki.

22.07.2024 13:45
Reklama
Jarmark Wdydzki 2024
Jarmark Wdzydzki już po pięćdziesiątce. Wielki kiermasz rękodzieła

Setki utalentowanych twórców ludowych, rękodzielników, rzemieślników, artystów i literatów już po raz 49. gościły na największym na Kaszubach, wydarzeniu targowym prezentującym rękodzieło i sztukę ludową. Jarmark Wdzydzki przekroczył zarazem okrągła „pięćdziesiątkę”, bowiem odbywa się już od 1973 roku.

21.07.2024 16:00
CKiS w Tczewie
Budynek Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie przejdzie termomodernizację

Ogłoszony został przetarg na I etap kompleksowej termomodernizacji budynku Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie. Dokumentacja została wykonana i wydane pozwolenie na budowę. Termin realizacji to 420 dni od podpisania umowy.

21.07.2024 12:03
Italia w Operze Leśnej, czyli… fruwa twoja marynara
Italia w Operze Leśnej, czyli… fruwa twoja marynara

31 lipca, w środę, w Operze Leśnej odbędzie się prezentowany przez Marka Sierockiego Festiwal Italo Disco, w którym wystąpią: Gazebo, Fred Ventura, Vince „Scotch" Lancini oraz Ken Laszlo.

21.07.2024 10:38
Reklama
Paweł Domagała, Polsat SuperHit Festiwal, Sopot 2023
Człowiek, który nie rozstaje się z gitarą – Paweł Domagała – wystąpi we Władysławowie

Centrum Kultury we Władysławowie zaprasza na koncert Pawła Domagały. Będzie można usłyszeć wiele jego przebojów, w tym ten najpopularniejszy „Weź nie pytaj”, który osiągnął zawrotną liczbę wyświetleń w Internecie.

21.07.2024 10:34
„Panna bez posagu”
Wybrzeże Bogumiła Kobieli. Mija 55 lat od śmierci aktora

Na Wybrzeżu był chyba szczęśliwy – wspominała jeszcze niedawno jego koleżanka z teatru Krystyna Łubieńska. – Po wypadku samochodowym, któremu uległ w lipcu 1969 roku w okolicy Bydgoszczy, został przewieziony do gdańskiego szpitala, gdzie zmarł. Ale, wspominając Bobka, nie można się smucić...

21.07.2024 08:00
Męskie Granie 2024, Gdańsk
Męskie Granie 2024 w Gdańsku z dużą dawką kobiecości

Zawsze jest tak samo. Kolejki chętnych na koncerty, bilety dużo wcześniej wyprzedane, ale to w końcu Męskie Granie, choć zawsze z dużą dawką kobiecości. Tak było i tym razem w Gdańsku. Pierwsze koncerty odbyły się w piątek, 19 lipca. Zobaczcie zdjęcia!

20.07.2024 12:15
Reklama