Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ReklamaHossa Wiczlino Gdynia

Zawsze Kultura

Konkurs dla młodych miłośników i miłośniczek teatru. Trwają zgłoszenia
Konkurs dla młodych miłośników i miłośniczek teatru. Trwają zgłoszenia

Konkurs imienia profesora Andrzeja Żurowskiego, nieżyjącego już wybitnego krytyka, badacza teatru, szekspirologa, który przez lata mieszkał w Gdyni, kontynuowany jest z myślą o młodych ludziach piszących o teatrze, którzy chcą doskonalić swój warsztat krytyczny. To już XI edycja.

Wczoraj, 16:52
Inscenizacja przysięgi mieszczan gdańskich
20 lat w Unii Europejskiej. W Gdańsku wielki piknik [PROGRAM OBCHODÓW]

1 maja przypadnie dokładnie 20. rocznica wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Z tej okazji na Targu Węglowym w Gdańsku odbędzie się wielki rodzinny piknik. Uroczystości rozpoczną się o godz. 10 podniesieniem unijnej na najwyższy w Gdańsku maszt na Górze Gradowej. Ale to nie wszystkie atrakcje, jakie czekają na mieszkańców i turystów w pierwszy weekend maja w Gdańsku.

Wczoraj, 13:59
Oliwskie Święto Książki
Oliwskie Święto Książki już w najbliższą sobotę

Spotkania z niezwykłymi autorami, rodzinne warsztaty z dobrą książką, Kiermasz Wydawnictw Tutejszych przy głównej oliwskiej ulicy, Błyskawiczny Konkurs Literacki, bookcrossing – tak po raz dziesiąty Oliwa będzie świętować Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.

23.04.2024 18:04    1
Reklama
Żuraw, Gdańsk
Gdańsk: Wiadomo, kiedy otwarcie Żurawia. Będzie festyn

Gdański Żuraw po trwającym ponad trzy lata remoncie, połączonym z modernizacją i przygotowaniem nowej wystawy stałej, ponownie otworzy swoje podwoje dla zwiedzających. Narodowe Muzeum Morskie z tej okazji zaprasza wszystkich na niecodzienny festyn, utrzymany w klimacie epoki XVII-wiecznego Gdańska. Podczas wydarzenia możliwe będzie zwiedzanie odrestaurowanych wnętrz zabytku. Wszystko rozpocznie się we wtorek, 30 kwietnia o godzinie 14 pod fasadą zachodnią Żurawia, od strony ul. Szerokiej.

23.04.2024 14:14
„Czerwień”, Netflix, Małgorzata Oliwia Sobczak
„Czerwień” wkrótce w Netfliksie! Jest zwiastun filmu [VIDEO]

Film kręcono w Trójmieście, głównie w Sopocie. „Czerwień” zaczyna się na trójmiejskiej plaży, która staje się miejscem dramatycznego odkrycia. Morze wyrzuca na brzeg ciało młodej dziewczyny. Nietypowe okaleczenia ofiary wskazują na morderstwo. Netflix zaprezentował właśnie zwiastun filmu. Premiera 29 maja.

23.04.2024 13:25
Kościół Bożego Ciała w Gdańsku
Są pieniądze na ratowanie gdańskich zabytków. W tym roku to prawie 3,3 mln zł

Prawie 3,3 mln zł trafi do właścicieli i zarządców zabytkowych obiektów w Gdańsku. Na najbliższej sesji Rady Miasta Gdańska trafią 22 uchwały dotyczące udzielenia dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane, które mają zostać przeprowadzone w 2024 roku.

21.04.2024 17:07
Reklama
Małgorzata Oliwia Sobczak, Żółć
„Żółć”. Będzie kolejna powieść Małgorzaty Oliwii Sobczak

Małgorzata Oliwia Sobczak z Trójmiasta, jedna z najpopularniejszych autorek kryminałów, wydaje kolejną powieść z serii „Kolory zła”. Tym razem będzie to "Żółć". Premiera 15 maja. Wkrótce na Netfliksie zobaczymy też sfilmowaną „Czerwień” – debiutancką książkę tej autorki, z Mają Ostaszewską i Jakubem Gierszałem.

20.04.2024 12:46
Europejski Poeta Wolności, Gdańsk
Nagroda Europejski Poeta Wolności wręczona. Gala w IKM

„Poezja Moniki Herceg to przejmujący krzyk wolności. Rodzi się z niego nowy, odważny głos młodego pokolenia" – czytamy w uzasadnieniu Jury, które jednogłośnie przyznało Nagrodę Europejskiej Poetki Wolności 2024 chorwackiej autorce Monice Herceg, a nagrodę za przekład jej tłumaczce Aleksandrze Wojtaszek. Gala wręczenia nagrody odbyła się 19 kwietnia w Instytucie Kultury Miejskiej w Gdańsku.

20.04.2024 09:16
Historia kuchni polskiej
Dlaczego dopiero teraz powstał serial o historii kuchni polskiej?

Gdy producent zgłaszał pomysł na ten wieloodcinkowy serial, ze zdziwieniem pytano: A ile można o schabowym i pierogach opowiadać?- mówi Jarosław Dumanowski, historyk, badacz dziedzictwa kulinarnego, współautor scenariusza i narrator „Historii kuchni polskiej”

20.04.2024 05:00
Reklama
Jerzy Snakowski
Reżyser Jerzy Snakowski wystawia operę dla dzieci

- Pisząc zakładałem, że jakieś zwierzątko, może miś albo króliczek, musi w tej opowieści się pojawić. Synek znajomych podsunął niebanalny pomysł – dinozaura - mówi popularny gdański twórca, znawca opery.

19.04.2024 17:11
Reklama Kampania 1,5 % Fundacja Uśmiech dziecka