Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ReklamaHossa Wiczlino Gdynia

Zawsze Polityka

Janusz Lewandowski, Magdalena Adamowicz
Lewandowski i Adamowicz otwierają pomorską listę KO do Parlamentu Europejskiego

Koalicja Obywatelska ujawniła nazwiska kandydatów w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Na pomorskiej liście to m.in. Janusz Lewandowski i Magdalena Adamowicz. Ciekawie się robi od miejsca trzeciego w dół. Bo tu głównie mamy polityków z drugiego szeregu, niezbyt medialnie znane twarze.

Wczoraj, 16:22
Inscenizacja przysięgi mieszczan gdańskich
20 lat w Unii Europejskiej. W Gdańsku wielki piknik [PROGRAM OBCHODÓW]

1 maja przypadnie dokładnie 20. rocznica wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Z tej okazji na Targu Węglowym w Gdańsku odbędzie się wielki rodzinny piknik. Uroczystości rozpoczną się o godz. 10 podniesieniem unijnej na najwyższy w Gdańsku maszt na Górze Gradowej. Ale to nie wszystkie atrakcje, jakie czekają na mieszkańców i turystów w pierwszy weekend maja w Gdańsku.

Wczoraj, 13:59
Aleksandra Kosiorek, Gdyński Dialog
Kiedy Aleksandra Kosiorek zacznie rządzić Gdynią?

Podczas zwołanej pod gdyńskim Urzędem Miasta konferencji prasowej Aleksandra Kosiorek podziękowała gdynianom i gdyniankom za każdy oddany na nią głos. W rozmowie z "Zawsze Pomorze" wskazała nazwisko jednego z wiceprezydentów miasta.

23.04.2024 15:18
Reklama
Aleksandra Kosiorek, Gdyński Dialog
Trzy kobiety rządzą Trójmiastem. Czy się dogadają?

Prezydentki Gdańska i Sopotu poparły przed drugą turą Tadeusza Szemiota. Czy zwycięstwo Aleksandry Kosiorek w Gdyni nie spowoduje powyborczych zgrzytów w Trójmieście? - Język przedwyborczy polityki bardzo często podlewany jest paliwem konfrontacji. A tak naprawdę dopiero po wyborach zaczyna się współpraca - mówi dr Magdalena Żadkowska z Wydziału Nauk Społecznych - Instytutu Socjologii UG, ekspertka d.s. równości i relacji płci na rynku pracy i w przestrzeni prywatnej.

22.04.2024 15:00    1
Maciej Polasik
Chojnice: Będzie nowy przewodniczący rady i nowa radna

Radni z komitetu burmistrza Arseniusza Finstera oraz z Koalicji Obywatelskiej podpisali w poniedziałek w chojnickim ratuszu umowę koalicyjną. Na jej mocy ustalono nie tylko funkcje poszczególnych radnych, ale też mechanizmy współpracy. Warto podkreślić, że najważniejszą zmianą jest nowy przewodniczący Rady Miejskiej. Został nim dyrektor szpitala w Chojnicach Maciej Polasik. Będzie też zmiana radnego.

22.04.2024 13:26
Aleksander Kwaśniewski
Kwaśniewski: Powiedzieć o ZP, że jest eurosceptyczna, to nic nie powiedzieć

Prezydent Duda w sprawie Unii Europejskiej jest – jak to mówił prezydent Lech Wałęsa – za, a nawet przeciw. Nie widzę konsekwencji w jego unijnej polityce. Rozumiem krytykę unii, bo nie ma bytów doskonałych. Tylko jeżeli krytykujemy, a ta krytyka wychodzi z ust politycznych liderów, to coś powinno się zaproponować. Pokazać swój projekt i wtedy można dyskutować. Ale PiS ani prezydent Duda, nigdy nie przedstawili przemyślanych, głębokich pomysłów - mówi były prezydent Aleksander Kwaśniewski.

20.04.2024 13:09
Reklama
Wojciech Szczurek
Wojciech Szczurek popiera kandydaturę Tadeusza Szemiota w drugiej turze!

W pierwszym, oficjalnym wystąpieniu po ogłoszeniu ostatecznych wyników pierwszej tury wyborów samorządowych w Gdyni wieloletni prezydent Wojciech Szczurek udzielił poparcia kandydatowi Koalicji Obywatelskiej, Tadeuszowi Szemiotowi.

18.04.2024 15:22    2
Jacek Klajna
Zmiany w zarządzie powiatu chojnickiego. Jest nowy wicestarosta

Mariusz Paluch nie będzie już wicestarostą powiatu chojnickiego. Zastąpi go na tym stanowisku Jacek Klajna. Zmian w zarządzie powiatu chojnickiego będzie więcej.

18.04.2024 13:45
Aleksandra Kosiorek, Gdynia
Gdynia przed drugą turą. Czy ktoś stoi za Aleksandrą Kosiorek?

Wiarygodna, pełna empatii i życzliwości - mówią zwolennicy. Przeciwnicy zarzucają, że jest „projektem politycznym”, wymyślonym przez kontrkandydata Wojciecha Szczurka w poprzednich wyborach samorządowych. Kim jest naprawdę Aleksandra Kosiorek?

18.04.2024 13:31    5    2
Reklama
Tadeusz Szemiot, Gdynia
Tadeusz Szemiot po 18 latach obecności w życiu publicznym dojrzał do kandydowania

Tadeusz Szemiot przyznaje, że całe, polityczne życie jest samorządowcem i nie ma aspiracji startowania w wyborach parlamentarnych. - Dla mnie aktywność w samorządzie gdyńskim jest spełnieniem moich potrzeb i ambicji, dotyczących aktywności politycznej – tłumaczy.

18.04.2024 13:30    2
Reklama Kampania 1,5 % Fundacja Uśmiech dziecka