Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Zawsze Polityka

Taśmy rzekomo obciążające byłą posłankę uznane za niewiarygodne
Taśmy rzekomo obciążające byłą posłankę uznane za niewiarygodne

Prokuratura Rejonowa Gdańsk-Wrzeszcz po roku zajmowaniu się sprawą doniesienia na byłą posłankę Lewicy Beatę Maciejewską postanowiła umorzyć dochodzenie w jej sprawie.

21.06.2024 11:28    1
Tarcza Wschód
Tarcza Wschód. Czy elementy systemu powstaną na Pomorzu?

Rząd zapowiedział powstanie umocnień i fortyfikacji nazywanych umownie Tarczą Wschód. Granica z Federacją Rosyjską przebiega także w województwie pomorskim. Czy w tej sytuacji możemy się spodziewać budowy elementów tarczy także w naszym regionie? Raczej nie, lecz warto zauważyć, że w sąsiednim województwie warmińsko-mazurskim z pewnością tak.

17.06.2024 05:00
Warszawa wygrywa z Rzymem. Warto problemy rozwiązywać „po naszemu”
Warszawa wygrywa z Rzymem. Warto problemy rozwiązywać „po naszemu”

To, że u nas partia rządząca zdobyła najwięcej głosów spośród partii kandydujących w wyborach europejskich to ewenement. W większości państw rządzący dostali mocno po głowie – mówi Piotr Maciej Kaczyński, publicysta i szkoleniowiec z zakresu integracji europejskiej.

17.06.2024 05:00    1
Reklama
Parlament Europejski
Polska krzepi Unię Europejską. Będziemy mieli bardzo mocną pozycję

Opadł już bitewny kurz po wyborach do Parlamentu Europejskiego. Wielu ekspertów wcześniej twierdziło, że to będzie najważniejsza polityczna rozgrywka od lat. Bo przesądzi o tym, czy Europa się obroni przed nadciągającą coraz silniej brunatną falą. Teraz, po 9 czerwca, wiemy, że demokracja w Unii Europejskiej przeżyje. A Unią nadal będzie rządzić koalicja chadeków z socjalistami, przy pomocy liberałów.

16.06.2024 07:00    2
Magdalena Adamowicz, Piotr Muller i Janusz Lewandowski
Troje posłów z Pomorza w Parlamencie Europejskim

51 do 28 procent poparcia to wynik „wyborczego starcia” w wyborach do Parlamentu Europejskiego pomiędzy Koalicją Obywatelską a Prawem i Sprawiedliwością na Pomorzu. Indywidualnie niekwestionowaną zwyciężczynią wyborów w województwie pomorskim została Magdalena Adamowicz, która jako jedyna otrzymała ponad 200 tysięcy głosów! Do PE z Pomorza dostali się także Janusz Lewandowski z KO oraz Piotr Müller z PiS.

10.06.2024 10:54    3
KO przed PiS w wyborach do PE. Kto z Pomorza pojedzie do Brukseli?
KO przed PiS w wyborach do PE. Kto z Pomorza pojedzie do Brukseli?

Punktualnie o godz. 21.00 poznaliśmy pierwsze sondażowe wyniki w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Według danych exit poll po dziesięciu latach Koalicja Obywatelska wygrała wybory z Prawem i Sprawiedliwością. KO uzyskała 21 mandatów, a PiS - 19.

09.06.2024 20:48    1    1
Reklama
Wybory do PE. Frekwencja bez rewelacji. Gdańsk głosował po południu
Wybory do PE. Frekwencja bez rewelacji. Gdańsk głosował po południu

Frekwencja w wyborach do Parlamentu Europejskiego o godzinie 12:00 wyniosła 11,66 proc. – przekazała Państwowa Komisja Wyborcza. Gdańsku z frekwencją 10,91 znalazł się na końcu stawki, jeśli chodzi o miasta wojewódzkie.

09.06.2024 17:31    1
Wybory do Parlementu Europejskiego
Trwają wybory do PE. Wybieramy przedstawicieli Pomorza i Polski

Do 21.00 mieszkańcy Pomorza mogą głosować w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Każdy głos jest ważny i warto odwiedzić lokal wyborczy, gdyż od frekwencji zależy również liczba reprezentantów naszego regionu w Brukseli, którzy decydować będą o kształcie Europy, Polski, ale też Pomorza.

09.06.2024 12:45
Kazimierz Klawitter, Gdańsk, ECS
Kazimierz Klawiter odwołany z Rady Europejskiego Centrum Solidarności

Na rok przed końcem kadencji Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego wycofało rekomendację uprawniającą Kazimierza Klawitera (PiS) do zasiadania w Radzie Euopejskiego Centrum Solidarności.

07.06.2024 13:39    1
Reklama
Danuta Wałęsa
Danuta Wałęsa otrzymała status działaczki opozycji antykomunistycznej!

Ta decyzja powinna była być podjęta 6 lat temu, ale tak się nie stało – z politycznych powodów. Obecnie, po dwóch odmowach uznania roli Pani Danuty Wałęsy, które miały miejsce w latach 2018 i 2019, podjąłem decyzję, jaka powinna była być podjęta od samego początku: potwierdzenia Pani Danucie Wałęsie statusu działaczki opozycji demokratycznej – poinformował Lech Parell, prezes Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych.

07.06.2024 12:04    1
Wybory do Parlamentu Europejskiego. Na ile mandatów może liczyć Polska i Pomorze?
Wybory do Parlamentu Europejskiego. Na ile mandatów może liczyć Polska i Pomorze?

Wybory do Parlamentu Europejskiego w Polsce odbędą się w niedzielę, 9 czerwca. W całym kraju mamy do obsadzenia 53 mandaty. Województwu pomorskiemu przypadną najprawdopodobniej 2-4. Wszystko zależy od frekwencji.

07.06.2024 07:19
Co robią europosłowie? Bruksela to nie kurort, ani miejsce na polityczna emeryturę
Co robią europosłowie? Bruksela to nie kurort, ani miejsce na polityczna emeryturę

Co wiemy o osobach, które za ponad 54 tys. zł miesięcznie reprezentują nas w Parlamencie Europejskim? Bardzo mało. A może to właśnie przez ten brak wiedzy o tym, co realnie robią posłowie i posłanki sprawia, że mało zainteresowanych wyborami do PE? – zastanawiały się aktywistki z Fundacji Widzialne i – we współpracy z Watchdog Polska – przeprowadziły monitoring osób, które starają się o reelekcję do parlamentu europejskiego.

06.06.2024 17:00    1
Reklama