Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Makurat Serwis Audi w Gdańsku

Zawsze Biznes i Nieruchomości

Morski Terminal Przeładunkowy powstaje przy Martwej Wiśle
Morski Terminal Przeładunkowy powstaje przy Martwej Wiśle

2 miliony ton mają wynosić docelowo możliwości nowo powstającego Morskiego Terminala Przeładunkowego przy Martwej Wiśle, który będzie obsługiwać pobliską rafinerię ropy naftowej. Przy budowanym już nabrzeżu będą mogły cumować statki morskie o długości do 130 m. Inwestycja ma się zakończyć w roku 2025.

Wczoraj, 15:41
TE Connectivity, Nowa Wieś Lęborska
Amerykanie zamykają fabrykę na Pomorzu. 140 osób bez pracy

Niemal 140 osób straciło pracę po likwidacji zakładu TE Connectivity Industrial Poland w Nowej Wsi Lęborskiej. O tym, że amerykańska firma postanowiła przenieść produkcję do Maroka, poinformował „Dziennik Bałtycki”. Już przed likwidacją zakładu stopa bezrobocia w pow. lęborskim była wyższa niż w innych pomorskich powiatach.

17.04.2024 12:39
Srebrniki 5
3 mld złotych na psychiatrię. To szansa na hostel dla dzieci?

W Gdańsku przy ul. Srebrniki od lat niszczeje zabytkowy budynek przeznaczony na szkołę i hostel dla dzieci, które nie mogą wrócić do toksycznych domów. Koszt remontu sięga już 16 milionów złotych. Może warto zawalczyć o pieniądze w Ministerstwie Zdrowia?

15.04.2024 14:09
Reklama
Port Czystej Energii w Gdańsku
Port Czystej Energii. Ciepło myślimy o środowisku

Port Czystej Energii to największa w historii regionu pomorskiego samorządowa inwestycja związana z gospodarką odpadami komunalnymi. Począwszy od połowy 2024 r., w zakładzie, w wyniku procesu termicznego przekształcania odpadów komunalnych, w kogeneracji produkowana będzie energia elektryczna – 114 000 MWh/rok oraz ciepło systemowe – 509 000 GJ/rok, które trafią odpowiednio do krajowej sieci elektroenergetycznej i sieci ciepłowniczej Gdańska i okolic.

15.04.2024 12:08
We Wrzeszczu najciekawsze są miejsca nieoczywiste
We Wrzeszczu najciekawsze są miejsca nieoczywiste

Wrzeszcz jest kolażem pierwotnie niepołączonych ze sobą elementów, które powstawały czasami trochę obok siebie, a czasami trochę wbrew sobie – mówi Jarosław Wasielewski autor książki „Wrzeszcz dla początkujących i średnio zaawansowanych”

14.04.2024 13:44    8    9
OT Port Gdynia
Nowe połączenie z Gdyni do Szwecji. Podpisano umowę

Nowa linia ro-ro (czyli roll on-roll off) dla naczep oraz ładunków ciężkich i wielkogabarytowych na regularnej trasie między Polską a Szwecją zostanie uruchomiona dzięki umowie podpisanej przez OT Port Gdynia oraz szwedzkiego armatora Lakeway Link. Pierwszy statek powinien przypłynąć do Gdyni na początku maja.

13.04.2024 07:00
Reklama
terminal FSRU na Zatoce Gdańskiej, wizualizacja
Terminal FSRU w Gdańsku coraz bliżej. Przebadano dno zatoki

Trwają prace przygotowawcze przed budową w Gdańsku terminala LNG oraz gazociągu podmorskiego, służącego do odbioru i dalszego transportowania gazu dostarczanego drogą morską. Spółka Gaz-System zleciła szczegółowe badania dna Zatoki Gdańskiej, aby sprawdzić, czy na obszarze projektowanego terminala i gazociągu nie ma przeszkód w postaci podmorskich obiektów. Marynarka Wojenna prowadzi obecnie neutralizację wykrytych przedmiotów i materiałów potencjalnie niebezpiecznych.

12.04.2024 15:38
statek Straży Granicznej
Liberyjski statek wpłynął na morski poligon. Kapitan został ukarany

Sporo ryzykował kapitan statku handlowego pod banderą liberyjską, który w trakcie rejsu z Darłowa do Gdańska wpłynął w granice strefy zamkniętej dla żeglugi i rybołówstwa. Był to morski poligon wojskowy, na szczęście, nie odbywały się na nim akurat ćwiczenia. Kapitan został ukarany mandatem przez Straż Graniczną, a jego jednostkę dokładnie skontrolowano.

12.04.2024 15:06
Była siedziba loży masońskiej, szkoła, a wkrótce będzie MOPS
Była siedziba loży masońskiej, szkoła, a wkrótce będzie MOPS

Zabytkowe budynki po Zespole Szkół Ekonomicznych przy ul. Partyzantów oraz bursy szkolnej w Słupsku doczekają się modernizacji i rozbudowy. Zaadaptowane zostaną na usługi społeczne dla mieszkańców miasta. Właśnie zaprezentowano ich koncepcje architektoniczno-budowlane.

11.04.2024 13:46    1
Reklama
„Mój znajomy przedsiębiorca”, konkurs plastyczny dla dzieci
„Mój znajomy przedsiębiorca”. Konkurs plastyczny dla dzieci

Konkurs „Mój znajomy przedsiębiorca” został zainicjowany przez Forum ds. Kultury przy Pracodawcach Pomorza. Jest realizowany wspólnie z Fundacją Wspólnota Gdańska, a skierowany do dzieci z klas 1-5 pomorskich szkół podstawowych.

10.04.2024 14:33
Reklama Kampania 1,5 % Fundacja Uśmiech dziecka