Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Ziaja kosmetyki kokos i pomarańcza

Zawsze Opinie

Dom Zarazy, miejsce ze szczęściem do ludzi
Dom Zarazy, miejsce ze szczęściem do ludzi

Zawsze podziwiam ludzi, którzy podejmują się działalności społecznej, często niewdzięcznej, ale przynoszącej wiele osobistej satysfakcji.

09.07.2024 09:22
Mariusz Szmidka
Zjazdy, które łączą, wzmacniają tożsamość i dają siłę do działania

Od 25 lat Kaszubi i ich sympatycy podczas zjazdów manifestują jedność, wzmacniają tożsamość, prezentują swój dorobek, znajomość własnej historii, ale też integrują się i snują plany na przyszłość. Tegoroczny XXV Zjazd Kaszubów odbędzie się w sobotę, 6 lipca w Kościerzynie.

05.07.2024 19:46    1
Mariusz Szmidka
Wakacyjna moda na wyjazdy nad morze

Zakończył się rok szkolny i nadeszły wakacje! Czas wypoczynku, ładowania ludzkich akumulatorów, realizowania własnych pasji i podróżniczych marzeń. Nie tylko dla uczniów, ale wszystkich, którzy zaplanowali latem swój urlop.

22.06.2024 08:00    1
Euro 2024. Mistrzostwa bez presji i wielkich oczekiwań
Euro 2024. Mistrzostwa bez presji i wielkich oczekiwań

Przed nami miesiąc wielkiego piłkarskiego święta. Dzisiaj w piątek, w Niemczech rozpoczynają się mistrzostwa Europy w piłce nożnej – Euro 2024 i potrwają do finału 14 lipca w Berlinie. To znakomita okazja, by zobaczyć najlepszych, najsłynniejszych i najdroższych piłkarzy z naszego kontynentu. W turnieju zobaczymy 24 drużyny narodowe, w tym Polską. Na 10 stadionach w 51 meczach rozstrzygnie się, która reprezentacja jest najlepszą w Europie.

14.06.2024 22:55    1
Mariusz Szmidka
Te wybory zadecydują o bezpieczeństwie i roli Polski w Europie

Po maratonie wyborczym, czyli przełomowych wyborach parlamentarnych 15 października 2023 roku, a potem samorządowych, 7 kwietnia 2024 roku, w najbliższą niedzielę, 9 czerwca czekają nas kolejne, ale także ważne, wybory do Parlamentu Europejskiego.

06.06.2024 16:15    4
Mariusz Szmidka, Zawsze Pomorze
Szanujmy zdobytą wolność i demokrację. Wspierajmy wolne i niezależne media

We wtorek, 4 czerwca, minie 35 lat od pierwszych w powojennej historii Polski, częściowo wolnych wyborów do Sejmu oraz całkowicie wolnych do Senatu. Zwycięstwo „Solidarności”, doprowadziło do odsunięcia od władzy PZPR i upadku komunizmu. Otworzyły się drzwi do suwerenności, demokracji, wolności i pluralizmu. Pamiętajmy o tym i świętujmy!

30.05.2024 11:50    1
Reklama
oprawa podczas meczu Arka Gdynia-GKS Katowice
Kluby piłkarskie są zakładnikami „kibiców”

Przed meczem Arki Gdynia z GKS Katowice na treningu drużynę odwiedzili „kibice” żółto-niebieskich. To miała być wizyta motywacyjna, ale raczej taka nie była.

28.05.2024 17:27    1    2
My, dumni Pomorzanie nie załamujemy się porażkami
My, dumni Pomorzanie nie załamujemy się porażkami

Jak obserwuję odbywające się w różnych częściach naszego pięknego kraju ostre spory, waśnie i wzajemne obrzucanie się inwektywami jestem dumny z naszej małej ojczyzny – Pomorza, gdzie koncentrujemy się na umacnianiu społeczeństwa obywatelskiego i wzajemnego zrozumienia racji poszczególnych grup społecznych.

27.05.2024 16:37    1    1
Zróbmy wszystko, byśmy mogli bezpiecznie żyć i się rozwijać
Zróbmy wszystko, byśmy mogli bezpiecznie żyć i się rozwijać

Bezpieczeństwo wewnętrzne i zewnętrzne mają dzisiaj znaczenie absolutnie kluczowe. Sytuacja międzynarodowa staje się coraz bardziej niebezpieczna. Premier Donald Tusk zdradził na konferencji, że Rosja przygotowuje przed wyborami do Parlamentu Europejskiego rozmaitego typu ingerencje, także w sam proces wyborczy. Jego zdaniem ich skala jest coraz większa. Najmocniej zagrożone są Polska, Litwa, Łotwa, Estonia i Finlandia. Trzeba dać temu odpór.

20.05.2024 14:32    1
Reklama
Globus Polski. Dziesięć miesięcy aresztu za dziesięć akapitów o Amandzie Lear
Globus Polski. Dziesięć miesięcy aresztu za dziesięć akapitów o Amandzie Lear

W piątek, 12 lutego 1982 w „Dzienniku Bałtyckim”, w prowadzonej przez Stanisława Danielewicza rubryce Echa Muzyki Młodzieżowej, pojawił się tekścik na temat płyty Amandy Lear, artystki bardziej znanej ze względu na pogłoski o jej rzekomej tranzycji, niż z faktycznych dokonań artystycznych. Tym razem nie chodziło jednak ani o muzykę, ani plotki, ale o politykę.

19.05.2024 12:33    1
Zbigniew Canowiecki
Zbigniew Canowiecki: Czego chcemy, o czym marzymy?

Niedawno zadzwonił do mnie przyjaciel z Katowic ubolewając, że 84 letni prof. Jerzy Buzek zrezygnował z ubiegania się o mandat śląskiego posła do Parlamentu Europejskiego. Podczas naszej rozmowy podnosił jego zalety intelektualne, fachowość w wielu dziedzinach i znajomość problematyki europejskiej. Uznał, że jest to wielka strata dla reprezentacji Polski w Unii Europejskiej.

10.05.2024 15:30    2
Cezary Obracht-Prondzyński
Przez 20 lat Polska dawała możliwości. Dzisiaj daje impuls do zmian

W czasach spokoju byliśmy zieloną wyspą, wspierającą inne gospodarki, dzisiaj dajemy impuls do zmian i – gdy na Europę wpływa wojna, wywołana przez Rosję - jesteśmy istotnym głosem przestrogi – mówi prof. Cezary Obracht-Prondzyński, socjolog antopolog i historyk

15.04.2024 14:07    2    1
Reklama