Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Zawsze Sport

Lechia Gdańsk
Lechia Gdańsk zremisowała z wicemistrzem Polski Śląskiem Wrocław

Piłkarze Lechii Gdańsk dobrze zagrali w piątek, 19 lipca we Wrocławiu z Śląskiem i niewiele brakowało, by wygrali. Remis 1:1 jednak też jest dobrym wynikiem biało-zielonych w I kolejce sezonu 2024/2025 w PKO BP Ekstraklasie.

Wczoraj, 21:55    2
Gdyńskie korty zostały wpisane do rejestru zabytków!
Gdyńskie korty zostały wpisane do rejestru zabytków!

Klamka zapadła. Dariusz Chmielewski, Pomorski Wojewódzki Konserwator Zabytków wydał decyzję o objęciu ochroną konserwatorską przedwojennego Forum Sportowego, czyli dawnego Stadionu Miejskiego przy ul. Ejsmonda w Gdyni. - Zespół ten posiada wartości historyczne, artystyczne i naukowe - czytamy w decyzji. - Wartości te wymagają ochrony prawnej.

Wczoraj, 15:11    1
polscy żeglarze, igrzyska olimpijskie 2024, Gdańsk
Igrzyska olimpijskie Paryż 2024. Pierwsi polscy żeglarze odlecieli z Gdańska

Pierwsza grupa polskiej kadry olimpijskiej w konkurencjach żeglarskich w piątek, 19 lipca udała się w podróż do Francji. Od niedzieli, 28 lipca na akwenach w okolicach Marsylii rozpoczną się zawody o medale.

Wczoraj, 12:15    1
Szykują się duże zmiany w Gdyni. Powstanie nowa marina
Szykują się duże zmiany w Gdyni. Powstanie nowa marina

Polski Związek Żeglarski i firma Ghelamco zaprezentowały w Gdyni wspólny projekt budowy nowej mariny. Budowa nowego centrum żeglarskiego ma się zacząć pod koniec tego roku, a w 2027 zostanie oddana do użytku.

18.07.2024 14:07    1    1
Irlandczyk Sana Govender trenerem rugbistów Lechii Gdańsk
Irlandczyk Sana Govender trenerem rugbistów Lechii Gdańsk

Drużyna gdańskiej Lechii ma nowego szkoleniowca. Dotychczasowego trenera Pawła Lipkowskiego zastąpił Irlandczyk Sana Govender.

17.07.2024 18:26
Zmiany w Lechii Gdańsk. W piątek mecz ze Śląskiem Wrocław
Zmiany w Lechii Gdańsk. W piątek mecz ze Śląskiem Wrocław

Pierwszy mecz po powrocie do PKO BP Ekstraklasy rozegrają piłkarze gdańskiej Lechii. W piątek, 19 lipca o godz. 20.30 zmierzą się w Wrocławiu z wicemistrzem Polski – Śląskiem.

17.07.2024 13:47
Reklama
Zobacz, kto z Pomorza pojedzie na igrzyska olimpijskie w Paryżu
Zobacz, kto z Pomorza pojedzie na igrzyska olimpijskie w Paryżu

213 polskich sportowców będzie reprezentowało nasz kraj na igrzyskach olimpijskich w Paryżu. 113 kobiet i 100 mężczyzn – po raz pierwszy w historii polska reprezentacja będzie miała więcej pań. Wszyscy z nich wystartują w 28 dyscyplinach sportowych. W składzie na Paryż są też sportowcy reprezentujący kluby z Województwa Pomorskiego.

16.07.2024 12:02    1
Michał Korneszczuk: Żeglarstwo morskie zyskuje na jakości
Michał Korneszczuk: Żeglarstwo morskie zyskuje na jakości

Dziewiętnasta edycja Regat Energa Nord Cup Gdańsk 2024 pobiła wszelkie dotychczasowe rekordy frekwencji. Regaty pozwalają też pozytywnie patrzeć na rozwój polskiego żeglarstwa morskiego.

15.07.2024 10:00    1
Piotr Klecha, pomorskie LZS
Gminy i powiaty na Pomorzu wspierają Ludowe Zespoły Sportowe

Sport na wsi, dzięki wsparciu, rozwija się w szkoleniu, jak i w powszechnej jego organizacji - mówi prezes Pomorskiego Zrzeszenia LZS Piotr Klecha.

15.07.2024 05:00
Reklama
Bałtyk Gdynia
Dramatyczna sytuacja Bałtyku Gdynia. Klub zbiera pieniądze na start w IV lidze

Założony w 1930 roku gdyński klub stoi na krawędzi. Skończyły się umowy ze sponsorami, a na pomoc miasta Bałtyk ciągle czeka. Ratunkiem może być zbiórka pieniędzy wśród kibiców.

15.07.2024 05:00    1
Sukcesy sztumskich strażaków w zawodach w sporcie pożarniczym FireFit
Sukcesy sztumskich strażaków w zawodach w sporcie pożarniczym FireFit

Przysłowiowy worek medali przywieźli z Mistrzostw Polski FireFit w Toruniu reprezentanci sztumskiej drużyny Elita FCC Team. Zawody rozgrywane są w niecodziennych konkurencjach sportu pożarniczego, wymagających znakomitej kondycji i sprawności oraz świetnego wyszkolenia fachowego. Toruńskie zawody były równocześnie eliminacjami do Mistrzostw Europy FireFit. Wśród sztumskich strażaków sport pożarniczy jest niezmiernie popularny, tutejsze środowisko może się pochwalić reprezentantami Polski w prestiżowych zawodach.

14.07.2024 13:32
Górskie Samochodowe Mistrzostwa Polski w Sopocie
Grand Prix Sopot-Gdynia. Widowiskowe podjazdy wyścigowe na ulicach Trójmiasta

Przez cały weekend, w Sopocie i Gdyni, trwają niezwykle widowiskowe podjazdy samochodów wyścigowych na trasie długości ponad 3 kilometrów. To siódma i ósma runda Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Góry w Trójmieście? Jak najbardziej, profil trasy odpowiada wyścigom górskim. Trasa wyścigu rozpoczyna się na ul. Malczewskiego w Sopocie, kończy na ul. Sopockiej w Gdyni, stąd nazwa Grand Prix Sopot-Gdynia. Już pierwszy dzień wyścigów przyniósł wiele niespodzianek, po części za sprawą pogodowych nawałnic. Były też solidne "dzwony" samochodów.

14.07.2024 10:37
Reklama