Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Ziaja kosmetyki kokos i pomarańcza

Zawsze Nauka

Nauka słuchania. Powstał podręcznik do audioedukacji
Nauka słuchania. Powstał podręcznik do audioedukacji

Jak nauczyć słuchać, tak, żeby w kakofonii dźwięków usłyszeć te naprawdę ważne? Jeżeli nie zaczniemy działać, ludzie staną się głusi na świat i drugiego człowieka – przestrzega Katarzyna Michalak, reportażystka radiowa i współautorka pierwszego w Polsce podręcznika od audioedukacji

06.04.2024 05:00
Dni wolne w szkołach. Kiedy uczniowie mogą liczyć na „urlop”?
Dni wolne w szkołach. Kiedy uczniowie mogą liczyć na „urlop”?

Wielkanocna przerwa świąteczna, majówka, dni bez zajęć podczas matury i egzaminu ósmoklasisty – zanim przyjdą wakacje, uczniowie będą mieli w drugim semestrze w 2024 r. jeszcze sporo wolnego.

28.03.2024 10:30
wózek inwalidzki
Pelplin: Szkoły w gminie przejdą remont. Jest dofinansowanie

Projekt „Włączeni do życia” realizowany w Pelplinie wspiera dzieci i młodzież ze specjalnymi potrzebami. Dlatego na rzecz szkolnictwa podstawowego i średniego z urzędu marszałkowskiego w Gdańsku pozyskano dofinansowanie w wysokości 3,2 mln zł. Dzięki niemu zaplanowano m.in. usunięcie barier architektonicznych oraz adaptację sal do zajęć indywidualnych z dziećmi ze specjalnymi potrzebami.

25.03.2024 19:17
ReklamaPrenumerata Tygodnika Zawsze Pomorze
Uniwersytet Gdański
Kontrowersyjny rosyjski wykład na UG? „Nie wyraziliśmy zgody”

Związana z Rosją instytucja zaprasza na wykład o Osetii, który miałby odbyć się na terenie kampusu Uniwersytetu Gdańskiego. - Nie wyraziliśmy zgody na wykład – zapewniają władze Uniwersytetu Gdańskiego i nie wykluczyły interwencji prawników.

25.03.2024 12:37
ASP Gdańsk Dni Otwarte
Dni Otwarte ASP w Gdańsku. Studenci pokazali swoje pracownie

Wiosenne spotkanie ze sztuką i projektowaniem, czyli Dni Sztuki, Designu i Kultury – Dni Otwarte Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku za nami. To było wprost idealne wydarzenie dla wszystkich, którzy myślą o studiowaniu malarstwa, architektury, wzornictwa, rzeźby, intermediów czy grafiki.

23.03.2024 19:45
Olga Tokarczuk doktorem honoris causa Uniwersytetu Gdańskiego, Gdańsk 2024
Olga Tokarczuk z tytułem doctora honoris causa Uniwersytetu Gdańskiego

Olga Tokarczuk, laureatka Literackiej Nagrody Nobla otrzymała tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Gdańskiego. Uroczyste posiedzenie Senatu tej uczelni odbyło się w poniedziałek, 18 marca w Dworze Artusa w Gdańsku.

18.03.2024 16:25
Reklama
nastolatek, depresja
Nastolatki o sobie: Przemęczeni, zestresowani, samotni

60 proc. badanych osób uczniowskich w Gdańsku nie jest szczęśliwa, a aż 87 proc. nie zgłosiłoby się nigdzie po pomoc w przypadku kryzysu – mówi Oskar Stabno, współautor raportu na temat kondycji psychicznej gdańskich uczniów. Przygotowała go Młodzieżowa Rada Miasta Gdańska.

18.03.2024 15:23
Olga Tokarczuk
Olga Tokarczuk doktorem honoris causa UG

Laureatka Literackiej Nagrody Nobla Olga Tokarczuk 18 marca stanie się doktorem honoris causa Uniwersytetu Gdańskiego.

17.03.2024 16:29    1
Targi Szkół Ponadpodstawowych, Gdańsk 2024
Ruszył Gdański Tydzień Zawodowca. Na początek targi szkół

Oferty ponad 30 szkół ponadpodstawowych, a przede wszystkim szansa na spotkanie z ich przedstawicielami oraz doradcami zawodowymi – taką formułę wybrano dla Gdańskich Targów Szkół Ponadpodstawowych, które odbyły się w sobotę, 16 marca. Wydarzenie w hali AmberExpo otworzyło „Gdański Tydzień Zawodowca”.

16.03.2024 11:45
Reklama
Profesor Rafał Wnuk p.o. dyrektorem Muzeum II Wojny Światowej
Profesor Rafał Wnuk p.o. dyrektorem Muzeum II Wojny Światowej

W siedzibie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego minister Bartłomiej Sienkiewicz powołał prof. dr. hab. Rafała Wnuka na stanowisko p.o. dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Prof. Wnuk zacznie pełnić obowiązki dyrektora od 1 kwietnia.

14.03.2024 19:20
Reklama Kampania 1,5 % Fundacja Uśmiech dziecka