Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ReklamaHossa Wiczlino Gdynia

Zawsze Nauka

prof. Michał Markuszewski
Gdański Uniwersytet Medyczny ma nowego rektora. Kto nim został?

442 elektorów w środę, 24 kwietnia wybrało nowego rektora Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. To farmaceuta prof. dr hab. Michał Markuszewski.

Wczoraj, 14:18
prezentacja rankingu szkół przyjaznych LGBT+, Gdańsk 2024
Ranking szkół przyjaznych LGBT+ na Pomorzu. Liceum z Gdańska na szczycie

W Kuratorium Oświaty w Gdańsku, a nie, jak dotąd, przed drzwiami tego budynku, w środę, 24 kwietnia podsumowano Pomorski Ranking Szkół Przyjaznych LGBT+. Najwięcej pozytywnych głosów otrzymało gdańskie XIX Liceum Ogólnokształcące im. Mariana Mokwy. Na drugie miejsce zapracowała sobie szkoła z Rumi, a na trzecie – z Człuchowa. Jak prezentuje się cały ranking? Sprawdzamy.

Wczoraj, 12:22    3
Szkoła na Morenowym Wzgórzu w Gdańsku
16 ofert w przetargu na budowę szkoły na Morenowym Wzgórzu

Szesnaście ofert wpłynęło na przetarg dotyczący budowy nowej szkoły przy ul. Morenowe Wzgórze w Gdańsku. Najniższa z ofert opiewa na około 32,5 mln zł. Najdroższa to ponad 52,8 mln zł. Na realizację zadania w budżecie miasta zabezpieczono 40 mln zł.

21.04.2024 12:56    1
Reklama
Studenci dziennikarstwa rozmawiali o przyszłości mediów
Studenci dziennikarstwa rozmawiali o przyszłości mediów

Przyszłość medialnych zawodów, wpływ mediów na życie czy o sposoby selekcjonowania i oceniania informacji - o tym rozmawiali uczestnicy pierwsza edycja Ogólnopolskiej Konferencji Studenckiej „Mediaucze(L)ni”

16.04.2024 21:51
Projektem „Kaszëbë Lebe” promują piękno Kaszub
Projektem „Kaszëbë Lebe” promują piękno Kaszub

Już 300 osób wzięło udział w projekcie „Kaszëbë Lebe”, realizowanym przez uczniów z kartuskiego Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kartuzach. Projekt ma na celu promowanie tradycji, historii oraz piękna i bogactwa kulturowego Kaszub wśród młodego pokolenia.

15.04.2024 18:30
Próbny Egzamin Ósmoklasisty Online
Próbny Egzamin Ósmoklasisty Online

Próbny Egzamin Ósmoklasisty Online to pierwsza taka inicjatywa w Polsce. To próba generalna egzaminu na miesiąc przed rzeczywistym sprawdzianem. Udział jest bezpłatny, do sprawdzianu można przystąpić w każdej chwili, trzeba się tylko wcześniej zgłosić.

15.04.2024 09:59
Reklama
Nauka słuchania. Powstał podręcznik do audioedukacji
Nauka słuchania. Powstał podręcznik do audioedukacji

Jak nauczyć słuchać, tak, żeby w kakofonii dźwięków usłyszeć te naprawdę ważne? Jeżeli nie zaczniemy działać, ludzie staną się głusi na świat i drugiego człowieka – przestrzega Katarzyna Michalak, reportażystka radiowa i współautorka pierwszego w Polsce podręcznika od audioedukacji

06.04.2024 05:00
Dni wolne w szkołach. Kiedy uczniowie mogą liczyć na „urlop”?
Dni wolne w szkołach. Kiedy uczniowie mogą liczyć na „urlop”?

Wielkanocna przerwa świąteczna, majówka, dni bez zajęć podczas matury i egzaminu ósmoklasisty – zanim przyjdą wakacje, uczniowie będą mieli w drugim semestrze w 2024 r. jeszcze sporo wolnego.

28.03.2024 10:30
wózek inwalidzki
Pelplin: Szkoły w gminie przejdą remont. Jest dofinansowanie

Projekt „Włączeni do życia” realizowany w Pelplinie wspiera dzieci i młodzież ze specjalnymi potrzebami. Dlatego na rzecz szkolnictwa podstawowego i średniego z urzędu marszałkowskiego w Gdańsku pozyskano dofinansowanie w wysokości 3,2 mln zł. Dzięki niemu zaplanowano m.in. usunięcie barier architektonicznych oraz adaptację sal do zajęć indywidualnych z dziećmi ze specjalnymi potrzebami.

25.03.2024 19:17
Reklama
Uniwersytet Gdański
Kontrowersyjny rosyjski wykład na UG? „Nie wyraziliśmy zgody”

Związana z Rosją instytucja zaprasza na wykład o Osetii, który miałby odbyć się na terenie kampusu Uniwersytetu Gdańskiego. - Nie wyraziliśmy zgody na wykład – zapewniają władze Uniwersytetu Gdańskiego i nie wykluczyły interwencji prawników.

25.03.2024 12:37
Reklama Kampania 1,5 % Fundacja Uśmiech dziecka