Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Makurat Serwis Audi w Gdańsku

Zawsze Zdrowie

Srebrniki 5
3 mld złotych na psychiatrię. To szansa na hostel dla dzieci?

W Gdańsku przy ul. Srebrniki od lat niszczeje zabytkowy budynek przeznaczony na szkołę i hostel dla dzieci, które nie mogą wrócić do toksycznych domów. Koszt remontu sięga już 16 milionów złotych. Może warto zawalczyć o pieniądze w Ministerstwie Zdrowia?

15.04.2024 14:09
Recepta antykoncepcja online
Darmowa recepta na antykoncepcję. Jak ją uzyskać?

Antykoncepcja hormonalna w Polsce jest dostępna wyłącznie na receptę, którą może wystawić między innymi lekarz pierwszego kontaktu. W przychodni Medunit wystawienie e-recepty (konsultacja online) jest możliwe bez konieczności wychodzenia z domu. Usługa dostępna jest za darmo dla każdej osoby posiadającej ubezpieczenie zdrowotne.

15.04.2024 12:29
Pola Nadziei. Żonkilowa parada przeszła ulicami Gdańska
Pola Nadziei. Żonkilowa parada przeszła ulicami Gdańska

Tysiące wolontariuszy na ulicach Trójmiasta i całego Pomorza, których można było spotkać z okazji finału Pól Nadziei na Pomorzu, udowodniło po raz kolejny, że ludzi dobrej woli jest więcej... Bo Pola Nadziei to nie tylko kwesta na wsparcie działalności pomorskich hospicjów, ale też wielkie święto wolontariuszy i wszystkich tych, których łączy idea pomagania innym.

14.04.2024 17:39
Reklama
dh Krzysztof Piskorski
Pelplin: Strażak uratował 22-latkę. Kobieta topiła się w rzece

22-letnia Agata z Pelplina żyje tylko dzięki szybkiej reakcji druha Krzysztofa Piskorskiego, zastępcy naczelnika Ochotniczej Straży Pożarnej w Pelplinie, który feralnego dnia odpoczywał nad rzeką Wierzycą. Kobieta wpadła w wir, a strażak bez wahania wskoczył do wody.

12.04.2024 18:25    1    2
Skarszewy: „Koperta Życia” trafi do przewlekle chorych i starszych
Skarszewy: „Koperta Życia” trafi do przewlekle chorych i starszych

Centrum Usług Społecznych w Skarszewach zachęca mieszkańców gminy do udziału w akcji „Koperta Życia CARITAS”. Jest ona skierowana do osób przewlekle chorych, starszych i samotnych. Akcja polega na umieszczeniu w specjalnie przygotowanych kopertach najważniejszych informacji, m.in. o stanie zdrowia, przyjmowanych lekach, kontaktach do najbliższych, danych osobowych.

12.04.2024 05:00
Program in vitro 2024.
In vitro w pigułce. Czego w programie rządowym zabrakło?

Od początku czerwca br. wraca finansowanie procedury in vitro z budżetu państwa. Każdego roku na ten cel zostanie przeznaczone 500 mln zł. Kto może ubiegać się o udział w programie? Jakie warunki trzeba spełnić? I czego zabrakło w ostatecznej wersji programu, uzgadnianego wcześniej z leczącymi niepłodność lekarzami? - mówi prof. Krzysztof Jan Łukaszuk z GUMed, współtwórca Klinik Leczenia Niepłodności INVICTA oraz pierwszej wspierającej płodność aplikacji iYoni.

11.04.2024 17:53
Reklama
szczoteczka soniczna
Dlaczego warto zainwestować w szczoteczkę soniczną?

Zastanawiasz się, czy warto zainwestować w szczoteczkę soniczną? Jeśli do tej pory stosowałeś/aś wyłącznie szczoteczkę manualną, zastanów się nad zakupem bardziej zaawansowanego technologicznie urządzenia, które znane jest ze swojego skutecznego i zarazem bezpiecznego działania. Poznaj 5 powodów, dla których warto sięgnąć po szczoteczkę soniczną. Mam nadzieję, że po lekturze tego tekstu przekonasz się do technologii sonicznej i zapewnisz swojej jamie ustnej higienę najwyższej jakości.

10.04.2024 15:12
Kociewskie Centrum Zdrowia
Szpital w Starogardzie Gdańskim przejdzie termomodernizację

Kolejna inwestycja w Kociewskie Centrum Zdrowia. Tym razem powiat starogardzki inwestuje w termomodernizację samego szpitala oraz przyległych budynków. Wartość inwestycji to prawie 21 mln zł. Wykonawcą robót budowlanych został Zakład Remontowo-Budowlany Krzysztof Cwajda z Pelplina.

10.04.2024 13:00
Nauka słuchania. Powstał podręcznik do audioedukacji
Nauka słuchania. Powstał podręcznik do audioedukacji

Jak nauczyć słuchać, tak, żeby w kakofonii dźwięków usłyszeć te naprawdę ważne? Jeżeli nie zaczniemy działać, ludzie staną się głusi na świat i drugiego człowieka – przestrzega Katarzyna Michalak, reportażystka radiowa i współautorka pierwszego w Polsce podręcznika od audioedukacji

06.04.2024 05:00
Reklama
Dlaczego nie ma apteki w Brętowie? W tle globalna polityka
Dlaczego nie ma apteki w Brętowie? W tle globalna polityka

Na pozór lokalny problem - brak apteki w jednym z gdańskich osiedli - ma drugie, a może i trzecie dno. Okręgowa Izba Aptekarska zablokowała powstanie apteki przy ul. Góralskiej w Gdańsku, która miałaby działać na zasadzie współpracy franczyzowej z dużą zagraniczną siecią apteczną. Rzecznik GOIA mówi podejrzeniu złamania prawa farmaceutycznego i wskazuje na kolejne wyroki sądów, potwierdzające racje aptekarzy.

05.04.2024 16:23    1
Reklama Kampania 1,5 % Fundacja Uśmiech dziecka