Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ReklamaHossa Wiczlino Gdynia

Zawsze Zdrowie

Katarzyna Kałduńska
Kałduńska: Mój zawód polega na tym, by towarzyszyć ludziom i dawać im dobrą śmierć

Czasem telefon dzwoni o godzinie 2 w nocy. Choć wszystko krzyczy, żeby jeszcze pospać, wkładam buty i jadę. I kiedy ten ból pacjentowi odchodzi, wiem, po co jestem – mówi Katarzyna Kałduńska, pielęgniarka paliatywna, założycielka Fundacji Dom Hospicyjny w Pruszczu Gdańskim, Pomorzanka Roku 2023 „Zawsze Pomorze”.

Wczoraj, 20:25    1    1
prof. Michał Markuszewski
Gdański Uniwersytet Medyczny ma nowego rektora. Kto nim został?

442 elektorów w środę, 24 kwietnia wybrało nowego rektora Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. To farmaceuta prof. dr hab. Michał Markuszewski.

Wczoraj, 14:18
Monika Kasprzyk, NFZ Gdańsk
Minister zdrowia chce odwołać dyrektor pomorskiego NFZ

Po dziesięciu latach rządzenia pomorskim oddziałem Narodowego Funduszu Zdrowia - najpierw jako wicedyrektor, a od 2020 r. jako szef oddziału - stanowisko może stracić Monika Kasprzyk. Pismo z Ministerstwa Zdrowia wpłynęło do przewodniczącego Rady Oddziału Wojewódzkiego NFZ, Józefa Partyki.

Wczoraj, 13:39
Reklama
Palisz papierosy? Sprawdź, co się dzieje w Twojej jamie ustnej
Palisz papierosy? Sprawdź, co się dzieje w Twojej jamie ustnej

O szkodliwości palenia papierosów dla organizmu ludzkiego napisano już wiele. Wciąż jednak sporo osób nie zdaje sobie sprawy, jak bardzo destrukcyjny wpływ na zdrowie człowieka wywiera nikotyna i substancje smoliste. W świadomości statystycznego palacza dym papierosowy postrzegany jest jako główny winowajca poważnych schorzeń układu oddechowego, w tym groźnego nowotworu płuc czy POChP. Natomiast wiedza na temat wpływu tytoniu na kondycję jamy ustnej nie jest już tak powszechna.

23.04.2024 15:20
Szampon przeciwłupieżowy
Co warto wiedzieć o szamponach przeciwłupieżowych?

Walka z łupieżem nie jest prosta, na szczęście z pomocą przychodzą sprawdzone kosmetyki o naturalnym składzie. Jeśli zauważymy u siebie pierwsze oznaki tego problemu, trzeba działać szybko! Na rynku znajdziemy różnorodne szampony przeciwłupieżowe, które dobrać możemy z pomocą specjalisty. Czym cechują się te produkty? Jak wybrać najlepszy kosmetyk dla siebie?

19.04.2024 11:25
Pola Nadziei 2024
Rekord Pól Nadziei na Pomorzu 2024. Do puszek trafiło ponad 750 tys. zł

Ponad 750 tys. zł zebrano podczas tegorocznego finału akcji Pola Nadziei na Pomorzu. Pieniądze do puszek podczas kwest na ulicach Pomorza zbierało około trzech tysięcy wolontariuszy. Dochód z całej zbiórki przeznaczony będzie na troskliwą opiekę przewlekle i terminalnie chorymi w pomorskich hospicjach.

18.04.2024 11:40
Reklama
Srebrniki 5
3 mld złotych na psychiatrię. To szansa na hostel dla dzieci?

W Gdańsku przy ul. Srebrniki od lat niszczeje zabytkowy budynek przeznaczony na szkołę i hostel dla dzieci, które nie mogą wrócić do toksycznych domów. Koszt remontu sięga już 16 milionów złotych. Może warto zawalczyć o pieniądze w Ministerstwie Zdrowia?

15.04.2024 14:09
Recepta antykoncepcja online
Darmowa recepta na antykoncepcję. Jak ją uzyskać?

Antykoncepcja hormonalna w Polsce jest dostępna wyłącznie na receptę, którą może wystawić między innymi lekarz pierwszego kontaktu. W przychodni Medunit wystawienie e-recepty (konsultacja online) jest możliwe bez konieczności wychodzenia z domu. Usługa dostępna jest za darmo dla każdej osoby posiadającej ubezpieczenie zdrowotne.

15.04.2024 12:29
Pola Nadziei. Żonkilowa parada przeszła ulicami Gdańska
Pola Nadziei. Żonkilowa parada przeszła ulicami Gdańska

Tysiące wolontariuszy na ulicach Trójmiasta i całego Pomorza, których można było spotkać z okazji finału Pól Nadziei na Pomorzu, udowodniło po raz kolejny, że ludzi dobrej woli jest więcej... Bo Pola Nadziei to nie tylko kwesta na wsparcie działalności pomorskich hospicjów, ale też wielkie święto wolontariuszy i wszystkich tych, których łączy idea pomagania innym.

14.04.2024 17:39
Reklama
dh Krzysztof Piskorski
Pelplin: Strażak uratował 22-latkę. Kobieta topiła się w rzece

22-letnia Agata z Pelplina żyje tylko dzięki szybkiej reakcji druha Krzysztofa Piskorskiego, zastępcy naczelnika Ochotniczej Straży Pożarnej w Pelplinie, który feralnego dnia odpoczywał nad rzeką Wierzycą. Kobieta wpadła w wir, a strażak bez wahania wskoczył do wody.

12.04.2024 18:25    1    2
Reklama Kampania 1,5 % Fundacja Uśmiech dziecka