Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ReklamaHossa Wiczlino Gdynia

Zawsze Turystyka

latarnia morska Rozewie
Majówka 2024. Zwiedzaj latarnie morskie i statki

Za symboliczną złotówkę 1 maja będzie można zwiedzać latarnie morskie na polskim Wybrzeżu, znajdujące się w administracji Urzędu Morskiego w Gdyni. To akcja z okazji 20-lecia obecności Polski w Unii Europejskiej, organizowana wspólnie z Towarzystwem Przyjaciół Narodowego Muzeum Morskiego. 8 czerwca można będzie też zwiedzić statek Zodiak II.

Dzisiaj, 08:30
Żuraw, Gdańsk
Gdańsk: Wiadomo, kiedy otwarcie Żurawia. Będzie festyn

Gdański Żuraw po trwającym ponad trzy lata remoncie, połączonym z modernizacją i przygotowaniem nowej wystawy stałej, ponownie otworzy swoje podwoje dla zwiedzających. Narodowe Muzeum Morskie z tej okazji zaprasza wszystkich na niecodzienny festyn, utrzymany w klimacie epoki XVII-wiecznego Gdańska. Podczas wydarzenia możliwe będzie zwiedzanie odrestaurowanych wnętrz zabytku. Wszystko rozpocznie się we wtorek, 30 kwietnia o godzinie 14 pod fasadą zachodnią Żurawia, od strony ul. Szerokiej.

23.04.2024 14:14
budowa skateparku w Pucku
Puck: Trwa budowa skateparku. Powstaje zamiast minigolfa

Przy ul. Nowy Świat w Pucku powstaje nowa część skateparku. Znajdzie się on w miejscu, w którym wcześniej można było pograć w minigolfa. Wartość tej inwestycji to 1 mln zł.

23.04.2024 13:23
Reklama
wycieczkowiec Le Bellot, Port Gdańsk 2024
Sezon wycieczkowców w Porcie Gdańsk rozpoczęty

Wycieczkowiec Le Bellot, pływający pod banderą francuską, w poniedziałek, 22 kwietnia zainaugurował sezon zawinięć statków wycieczkowych do portu w Gdańsku. W tym roku zaplanowano 62 wizyty podobnych jednostek. Co ciekawe, sezon powinien zakończyć również statek francuski, Le Commandant Charcot, który przypłynie 15 grudnia.

22.04.2024 21:26
Bulwar Radiowej Jedynki, Stegna
Stegna: Bulwar Radiowej Jedynki czeka na turystów

Kilkanaście metalowych, kutych ławeczek tworzy Bulwar Radiowej Jedynki w Stegnie na Mierzei Wiślanej. Spacerowa trasa rozpoczyna się przy głównym zejściu na plażę. Już za kilka dni, w czasie tzw. majówki, pojawi się tam z pewnością wielu turystów.

22.04.2024 13:50
Hevelka
Hevelka powraca do Gdańska! Festiwal piw kraftowych już w maju

Największy festiwal piw kraftowych w północnej Polsce - Hevelka powraca do Gdańska 10 i 11 maja, by zapewnić mieszkańcom i gościom dobrą rozrywkę i możliwość rozsmakowania się w polskich wyrobach rzemieślniczych. Wydarzenie odbędzie się we wnętrzach restauracji VIP gdańskiego stadionu Polsat Plus Arena. Patronem medialnym wydarzenia jest "Zawsze Pomorze".

19.04.2024 14:15    1    3
Reklama
Lotnisko w Gdańsku
Lotnisko chwali się wynikami. W tym roku już 1,2 mln pasażerów

Port Lotniczy Gdańsk podsumował wyniki za pierwszy kwartał 2024 rok. Są powody do zadowolenia. Pierwszy kwartał zamknięty został prawie 20-procentowym wzrostem obsłużonych gości. Dobrze wyglądają także wyniki finansowe spółki.

19.04.2024 11:10
Muzeum Zalewu Wiślanej w Kątach Rybackich
Muzeum Zalewu Wiślanego zaprasza w długi majowy weekend

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich wybierających się w trakcie pierwszych dni maja na Mierzeję Wiślaną. W wolnym czasie warto wybrać się do Muzeum Zalewu Wiślanego w Kątach Rybackich, które będzie czekać na zwiedzających codziennie, łącznie z dniami świątecznymi, sobotą i niedzielą. Wewnątrz można obejrzeć unikalny zbiór przedmiotów pokazujących życie mieszkańców tego regionu.

18.04.2024 12:54
Czosnek w gdańskim muzeum! Ma ponad 600 lat!
Czosnek w gdańskim muzeum! Ma ponad 600 lat!

19 kwietnia obchodzimy Dzień Czosnku. To dobra okazja, by udać się na wystawę do Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku. Czosnek jest tu eksponatem!

18.04.2024 11:29
Reklama
Konkurs na nazwę jeziora w Pucku
Jak nazwać jeziorko w parku? Puck ogłosił nietypowy konkurs

Można zgłaszać swoje pomysły na nazwę... jeziorka polodowcowego zlokalizowanego przy ul. Kolejowej. Do kolejnego etapu przejdą cztery propozycje. Czy wśród nich będzie Twoja?

16.04.2024 18:22    1
Reklama Kampania 1,5 % Fundacja Uśmiech dziecka