Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Osiedle Antares Pruszcze Gdański Deweloper Activa

Zawsze Turystyka

autobus
Na Hel znów bez trzech szóstek czyli zamiast 666 jest... 669

PKS Gdynia informuje o uruchomieniu na okres wakacji dodatkowych połączeń autobusowych do nadmorskich miejscowości. Przyzwyczajeni do słynnego autobusu o numerze 666 będą zawiedzeni, bo nie ma go w rozkładzie. A precyzyjniej to jest, ale już nie pod słynnym numerem. Zgorszeni trzema szóstkami tryumfują.

Wczoraj, 19:40
Kot Rysiu, PKM, Gdańsk
Święto kota Rysia w Dzień Dziecka. Na przystanku będzie odsłonią figurkę

Rudy kot Rysiu, który odprowadza na przystanek PKM Gdańsk Firoga panią Patrycję z synkiem, doczekał się nie tylko wielu publikacji w polskich i zagranicznych mediach, ale również swojej... figury. I to nie byle jakiej, bo stworzonej przez studentkę Wydziału Rzeźby i Intermediów gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych Blankę Kamińską. Jej odsłonięcie zaplanowano w Dzień Dziecka. Oczywiście nie zabraknie na tym wydarzeniu samej „gwiazdy”, czyli... Rysia.

Wczoraj, 18:59    1
Jak wybrać idealny strój kąpielowy dla puszystych? Przewodnik po strojach Plus Size
Jak wybrać idealny strój kąpielowy dla puszystych? Przewodnik po strojach Plus Size

Wybór strojów kąpielowych w dużych rozmiarach może być ekscytujący, szczególnie dzięki różnorodności dostępnych modeli. Jak wybrać i na co zwrócić uwagę, by znaleźć idealny kostium? Jakie są najpopularniejsze fasony? W naszym artykule przedstawiamy praktyczne wskazówki dotyczące wyboru wygodnych i stylowych strojów, które podkreślą Twoje atuty i pozwolą Ci się czuć się pewnie i komfortowo na plaży.

Wczoraj, 11:36
Reklama
Park wodny w Tczewie
Wodny plac zabaw powstanie na osiedlu Czyżykowo w Tczewie. Wkrótce przetarg

Jak poinformował wiceprezydent Tczewa Andrzej Gockowski, zakończyły się prace nad dokumentacją projektową wodnego placu zabaw na niecce czyżykowskiej. - Mamy również pozwolenie na budowę. Obecnie trwa przygotowywanie przetargu - mówi. Wodny plac zabaw powinien być gotowy do końca czerwca 2025 roku.

26.05.2024 19:21
Dom Rybaka, Władysławowo
Z tarasu widokowego na wieży Domu Rybaka zobaczysz niezwykłą panoramę

Zapierający dech w piersiach widok można podziwiać z 45 metrów nad poziomem morza. Panorama Władysławowa, Półwysep Helski, Bałtyk, Zatoka Pucka i Kępa Swarzewska pięknie wyglądają z tej perspektywy, a przy dobrej widoczności dostrzec można torpedownię w Babich Dołach, latarnię morską w Helu, a nawet oddalone o 50 km suwnice terminala kontenerowego DCT w Gdańsku. Gwarantowane niezapomniane wrażenia dla wszystkich odwiedzających.

26.05.2024 14:30
Punkty widokowe Gdańsk, Spojrzenie na Gdańsk
Punkty widokowe Gdańska. Stąd miasto widać najlepiej!

Punktów widokowych na mapie Gdańska wciąż przybywa. Jeden z najnowszych otwarto ostatnio w dzielnice Siedlce. 19 już działa, docelowo będzie ich 30. Każdy z nich ma swój wyjątkowy charakter i oryginalne spojrzenie na Gdańsk.

24.05.2024 10:16
Reklama
Punkt widokowy Suchanino
Nowy punkt widokowy w Gdańsku! Zachwyca zielenią

Gdańsk ma nowy punkt widokowy! Tym razem na Suchaninie. Wprawdzie nie jest jeszcze gotowy, ale już jest na czym zawiesić oko! Punkt znajduje się na lokalnym wzniesieniu, zlokalizowanym pomiędzy ulicami Kolonia Zręby i Karola Kurpińskiego. Aktualnie prowadzone są tam prace wykończeniowe i wykonywane ostatnie nasadzenia. W najbliższych tygodniach punkt zostanie oficjalnie udostępniony.

21.05.2024 20:06
warsztaty chlebowe
Kaszubski Dom Rękodzieła Ludowego w Swornegaciach żyje cały rok

Kaszubski Dom Rękodzieła Ludowego tętni życiem nie tylko w czasie sezonu wakacyjnego. Słynie chociażby z warsztatów wypiekania chleba sworzyńskiego. W środę, na jedne z takich warsztatów, zawita również dziennikarz z redakcji „Zawsze Pomorze”. Będzie okazja więc do rozmowy.

21.05.2024 15:55
Jeziorko polodowcowe w Pucku, konkurs na nazwę
Jaka nazwa jeziorka polodowcowego w Pucku? Oto najciekawsze propozycje mieszkańców

Do końca maja mieszkańcy Pucka mogą głosować w konkursie na nazwę jeziorka polodowcowego Dobre przy ul. Kolejowej. Do wyboru są cztery propozycje, wybrane przez komisję.

21.05.2024 10:32
Reklama
Spór wokół linii kolejowej 201. Lepsza oferta i rozwój regionu czy niszczenie środowiska Kaszub?
Spór wokół linii kolejowej 201. Lepsza oferta i rozwój regionu czy niszczenie środowiska Kaszub?

Komitet Społeczny „Obrona Dziedzictwa Przyrodniczego i Kulturowego Kaszub” powstał w 2019 roku. Jego członkowie nie zgadzają się na taki zakres budowy drugiego toru linii kolejowej 201 na Kaszubach. Ich zdaniem po pierwsze ta inwestycja nie ma uzasadnienia merytorycznego, a po drugie leży im na sercu bogactwo przyrodnicze i historyczne tej części Kaszub.

19.05.2024 12:45    2