Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Ziaja kosmetyki kokos i pomarańcza

Zawsze Zielone Pomorze

Koalicja Las Jest Nasz
Leśnicy kontra ekolodzy. Dwa protesty w Gdańsku

Stulecie Lasów Państwowych stało się okazją do zorganizowania w w Gdańsku dwóch manifestacji. Pod Urzędem Wojewódzkim zgromadzili się Związku Leśników Polskich, żądający m.in. natychmiastowego wycofania moratorium na wycinkę najcenniejszych lasów i odwołania kierownictwa Ministerstwa Klimatu i Środowiska. Nieco dalej manifestowali ekolodzy Koalicji Las Jest Nasz, apelujący o ograniczenie wycinek.

Wczoraj, 12:58
Bory Tucholskie
Cud natury na Pomorzu. To Narodowy Park Bory Tucholskie

W plebiscycie, organizowanym przez popularny magazyn „National Geographic Traveller”, oddano 258 tys. głosów. Z każdego z województwa wyłonione zostało jedno miejsce zasługujące na miano cudu. Obok cudów natury były też cuda architektury.

Wczoraj, 11:20
Trwa liczenie bocianów. Bociany białe w Gniewie pod okiem kamery
Trwa liczenie bocianów. Bociany białe w Gniewie pod okiem kamery

Trwa ogólnopolska akcja liczenia bocianich gniazd. Tylko w gminie Gniew udało się łącznie zaobrączkować 32 młode bociany. Teraz liczone są boćki w okolicy Trójmiasta.

07.07.2024 10:22    1
Paulina Hennig-Kloska
Paulina Hennig-Kloska: W Kosakowie może powstać pierwszy magazyn wodoru

To w Kosakowie może powstać pierwszy wielkoskalowy magazyn wodoru na potrzeby polskiego przemysłu. Na Pomorzu będziemy więc mieli duże nadwyżki energii, a wodór pomoże ją magazynować – powiedziała w Gdańsku w piątek, 5 lipca Paulina Hennig-Kloska, ministra klimatu i środowiska.

05.07.2024 14:15
wilk
Wilki pojawiły się w gminie Gardeja. Bądź ostrożny, wybierając się do lasu

Mamy kolejne miejsce na terenie województwa pomorskiego, gdzie dostrzeżono wilki – to teren gminy Gardeja w powiecie kwidzyńskim. Samorząd gminy zaapelował do mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności. Jak dotąd nie zanotowano przypadków zaatakowania przez wilki ani zwierząt gospodarskich, ani tym bardziej ludzi.

04.07.2024 15:15
pies
Święto przyjaciół na czterech łapach. 1 lipca obchodzimy Dzień Psa

Kochane i kochające, wierne, gotowe poświęcić życie dla „swojego” człowieka, pracujące wraz ze strażakami, ratownikami, policjantami i żołnierzami – takie są psy. Od siedemnastu lat w Polsce obchodzimy Dzień Psa. Czego życzymy naszym pupilom? A może nam je pokażecie?

01.07.2024 08:00    1
Reklama
Lasy Państwowe wycofują się z sądowej walki z Brunonem Wołoszem
Lasy Państwowe wycofują się z sądowej walki z Brunonem Wołoszem

Po niespełna trzech latach od oskarżenia prezesa Fundacji Fidelis Siluas o „zniesławienie leśników” sprawa zostanie wycofana z sądu. Na stronie gdańskiej RLDP pojawiło się oświadczenie: „Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Gdańsku oraz jej podległe nadleśnictwa wycofują się ze wszystkich pozwów skierowanych w przeszłości przeciwko osobom, które krytycznie wypowiadały się na temat naszej działalności”.

28.06.2024 15:15    1
lis, pralnia, akcja ratunkowa, Gdynia
Gdynia: Ciekawski lisek uratowany przed śmiercią w… pralce

To nie pierwszy lis wyciągnięty przez nas z tarapatów, ale pierwszy wyciągnięty z... pralki – mówi Leonard Wawrzyniak, rzecznik Straży Miejskiej w Gdyni. Tak oto strażnicy miejscy uratowali ciekawskiemu „rudzielcowi” życie.

27.06.2024 12:03
Pociągi hybrydowe, Pomorskie, Newag
Nowe hybrydowe pociągi wyjechały na trasę PKM

Na trasie Pomorskiej Kolei Metropolitalnej pojawiły się dwa z czterech hybrydowych pociągów zakupionych przez województwo pomorskie. Trafiły na Pomorze kilka miesięcy wcześniej, niż pierwotnie zakładała umowa.

26.06.2024 12:51    1
Reklama
Lawenda To Dobro, Radziejewo, lawenda w Radziejewie
W Radziejewie na Kociewiu kwitną najpiękniejsze pola pełne lawendy

Rozpoczął się sezon na lawendę. Jak co roku w okresie kwitnienia można wybrać się do gospodarstwa agroturystycznego Lawenda To Dobro w Radziejewie. Lawendowe kwitnące pola można podziwiać codziennie od 11 do 18.

25.06.2024 15:56
Kaszubski Park Narodowy
Mieszkańcy Pomorza chcą Kaszubskiego Parku Narodowego?

Ponad 77 proc. naszych Czytelników, biorących udział w ankiecie, opowiedziało się za utworzeniem Kaszubskiego Parku Narodowego. Jakie były argumenty przeciwników i zwolenników parku?

21.06.2024 06:54
kosz na śmieci, Sopot
Sopot: Nie masz gdzie wyrzucić śmieci? Zgłoś to Zarządowi Dróg i Zieleni

Mieszkańcy Sopotu do połowy lipca tego roku mogą wskazać miejsca, w których, ich zdaniem, powinny stanąć dodatkowe kosze na śmieci. Po weryfikacji zgłoszeń pojemniki zostaną ustawione tam, gdzie zapotrzebowanie na nie jest największe.

19.06.2024 08:30
Reklama