Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ReklamaHossa Wiczlino Gdynia

Zawsze Zielone Pomorze

O Rany, Tulipany
O Rany, Tulipany! Kwiatowe szaleństwo w Błotniku już wystartowało

W tym roku tulipanowe żniwa już się rozpoczęły, choć w poprzednich latach start bywał na przełomie kwietnia i maja. Przyroda przyspiesza, tulipany również. Organizatorzy akcji, tak jak w ubiegłym roku, zapraszają do Błotnika w gminie Cedry Wielkie, przy porcie nad Martwą Wisłą.

16.04.2024 16:37
Zakład Utylizacyjny Szadółki
Szadółki od kuchni. Dzień otwarty Zakładu Utylizacyjnego [FILM]

Co to takiego biofitlr, jak działa kompostownia komorowa, a jak tunelowa i co zrobić, by Gdańsk i trzy inne gminy nie utonęły pod śmieciami, których produkują 300 tysięcy ton rocznie? Na te i podobne pytania odpowiedzi szukać można było w sobotę 13 kwietnia 2024 roku podczas dnia otwartego Zakładu Utylizacyjnego w gdańskich Szadółkach.

13.04.2024 19:01
pies odebrany z pseudohodowli w Gdańsku
Gdańsk: Psy odebrane z pseudohodowli potrzebują pomocy!

Gdańskie Schronisko Dla Bezdomnych Zwierząt „Promyk” wzięło pod opiekę ponad 60 psów ze zlikwidowanej pseudohodowli na terenie Oruni. Ludzie zajmujący się tym przerażającym procederem tłumaczą się ze swojego postępowania przed organami ścigania, natomiast odebrane im zwierzęta potrzebują natychmiastowej pomocy. Zresztą nie tylko one, w schronisku przebywa ich znacznie więcej.

12.04.2024 19:51
Reklama
Wycinka drzew i krzewów przy ul. Płońskiej w Gdańsku
W Gdańsku nielegalnie wycięto setki drzew! Kto za tym stoi?

„Nielegalna rzeź drzew w Gdańsku” – pod takim alarmistycznym nagłówkiem o wycince „setek drzew i krzewów” przy ulicy Płońskiej na Rudnikach, dokonanej rzekomo przez Gdańskie Wodociągi, poinformowała w czwartek, 5 kwietnia nieformalna inicjatywa My Gdańszczanie. - Sprawę traktujemy bardzo poważnie – przekonuje miejska spółka, która szybko odniosła się do tych twierdzeń wskazując, że ponad tydzień wcześniej sama zgłosiła sprawę na policję i wezwała wynajętą zewnętrzną firmę, która miała uporządkować teren do złożenia wyjaśnień.

05.04.2024 09:18
kontrola policji i WIOŚ w Gdańsku na składowisku pod Sztumem
Sztum: Na składowisku dziesiątki wraków, w tym kradzione BMW

Nawet 5 lat więzienia i pół miliona złotych kary administracyjnej grozić mogą osobom odpowiedzialnym za działanie składowiska pojazdów złomowanych w powiecie sztumskim. Miejsce ich rozbiórki nie było należycie do tego przygotowane i stanowiło zagrożenie dla środowiska. Dodatkowo podczas wspólnej kontroli pracownicy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Gdańsku i policjanci wśród dziesiątek wraków aut natknęli się na częściowo rozebrane BMW skradzione w Niemczech.

04.04.2024 18:33    1
Rolnicy z obornikiem i gnojowicą z wizytą u posłów PiS i PO
Rolnicy z obornikiem i gnojowicą z wizytą u posłów PiS i PO

Taczki wypełnione obornikiem oraz śmierdzącą gnojowicą oraz słomę przynieśli do biur poselskich posłom w Chojnicach rolnicy z gminy Chojnice. Aleksander Mrówczyński z PiS i Stanisław Lamczyk z KO przyjęli ich w swoich biurach i tłumaczyli się z obecnej sytuacji w rolnictwie, a zwłaszcza z „Zielonego Ładu” oraz niekontrolowanego w dostateczny sposób transportu żywności z Ukrainy.

04.04.2024 15:26
Reklama
Nowe inwestycje Eko Doliny mają ograniczyć nieprzyjemne zapachy
Nowe inwestycje Eko Doliny mają ograniczyć nieprzyjemne zapachy

Odpady wytwarzane przez blisko pół miliona mieszkańców Gdyni oraz okolicznych miejscowości przetwarza Eko Dolina. W tym procesie powstają niestety nieprzyjemne i uciążliwe zapachy. Jak ograniczyć ich wydobywanie się? Jeszcze pod koniec bieżącego roku ruszyć ma budowa instalacji przetwarzania bioodpadów w procesie suchej fermentacji oraz kompostowni tunelowej. Planowany jest również nowy Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, szerzej znany jako PSZOK.

04.04.2024 09:00
protest rolników
Rolnicy znów będą protestować. Które drogi zablokują?

Akcja protestacyjna środowisk rolniczych zapowiadana jest w najbliższy czwartek, 4 kwietnia na ulicach Pruszcza Gdańskiego. Trzeba się przygotować na możliwe utrudnienia w ruchu. Warto poszukać alternatywnych dróg.

03.04.2024 13:09
200 miododajnych drzew utworzy aleję wzdłuż powiślańskiej drogi
200 miododajnych drzew utworzy aleję wzdłuż powiślańskiej drogi

Region powiślański słynął niegdyś z malowniczych alei drzew wzdłuż lokalnych dróg. Zachowało się ich niewiele, więc tym bardziej cieszy, że powstają nowe. Sadzone są drzewa z miododajnych gatunków, które utworzą taką aleję wzdłuż drogi powiatowej z Czerwonego Dworu do Łozy w powiecie sztumskim.

28.03.2024 14:28
Reklama
Kokosanka, pingwinka, zoo Gdańsk
Pingwinka z gdańskiego zoo w konkursie międzynarodowym

Oto ona, biały kruk wśród pingwinów – Kokosanka. Jedyna w swoim rodzaju albinotyczna pingwinka z gdańskiego ogrodu zoologicznego. Drugiego takiego pingwina nie spotkamy w żadnym innym zoo na całym świecie. Nic dziwnego, że w międzynarodowym konkursie na najciekawszego pingwina idzie jak burza. Właśnie awansowała do kolejnego etapu.

26.03.2024 13:11    1
Reklama Kampania 1,5 % Fundacja Uśmiech dziecka