szkielet finwala, Wydział Biologii UG

(fot. Karol Makurat | Zawsze Pomorze)

Aplikacja pomoże w zwiedzaniu wystaw na UG

Owadożerne rośliny, szczepionkę przeciw tyfusowi albo szkielet finwala – zbiory, znajdujące się na Wydziale Biologii UG, można teraz obejrzeć, posługując się bezpłatną aplikacją lub ułatwić nią sobie zwiedzanie stacjonarne.
Małgorzata
Gradkowska
22.04.2022 / 09:00

Multimedialny przewodnik można już pobrać bezpłatnie na smartfony czy tablety z systemami iOS i Android. Aplikacja „Wystawy Wydziału Biologii UG” stworzona została na potrzeby Uniwersytetu Otwartego dla wszystkich, którzy odwiedzają Wydział Biologii UG.

Znajdują się w nim wystawy, zbiór kolekcji naukowych i ciekawych punktów na Wydziale Biologii, a także aktualności (łącznie z przekierowaniem do SM), skaner, numerki odsyłające do opisów eksponatów. Każdą informację można odsłuchać dzięki nagraniom lektora.

- Aplikacja „Wystawy Wydziału Biologii UG” jako mobilny przewodnik powstała głównie z myślą o osobach zwiedzających nasz Wydział – mówi dr Elżbieta Sontag z Katedry Zoologii Bezkręgowców i Parazytologii UG. - Obecnie mamy tu dziewięć wystaw i niestety nikogo, kto na stałe mógłby oprowadzać grupy zwiedzających, dlatego aplikacja wydawała się bardzo dobrym rozwiązaniem. Nie znaczy to jednak, że zachęcamy, by zwiedzać nasze wystawy wirtualnie, zachęcamy, by z aplikacją przyjść na Wydział Biologii UG.

Aplikacja pozwala poznać wydział, wystawy i kolekcje, a w aktualnościach podejrzeć, jakich wydarzeń popularnonaukowych można będzie spodziewać się w najbliższym czasie. Przy każdej wystawie umieszczono też kod QR, który w aplikacji automatycznie przenosi do opisu wystawy. Funkcja „numerki” umożliwia wpisanie numeru eksponatu i przeczytanie lub odsłuchanie opisu.

Skąd pomysł na stworzenia takiej aplikacji? - W październiku ubiegłego roku stworzyliśmy mini przewodnik po coraz bardziej popularnym Muzeum Inkluzji w Bursztynie – wyjaśni dr Sontag. - Potem zaczęliśmy go rozbudowywać w pierwszą uniwersytecką aplikację po wszystkich wystawach.

Wkrótce w aplikacji pojawi się możliwość przełączenia na język angielski.

Wystawy na Wydziale Biologii UG stacjonarnie można oglądać codziennie w godz.. 9-18 (oprócz świąt ustawowo wolnych od pracy).

Wesprzyj nas,

aby mieć wybór, alternatywę i dostęp do obiektywnej, wiarygodnej i rzetelnej informacji.
BEZ PROPAGANDY

Zawsze Pomorze Logo

 

ZAPRENUMERUJ E-WYDANIE

Zaprenumeruj

Komentarze