Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Koncert pamięci Jacka Kaczmarskiego już w niedzielę w Teatrze Miejskim w Gdyni

Fundacja im. Jacka Kaczmarskiego zaprasza na coroczne wydarzenie przypominające oraz promujące dorobek artystyczny barda „Solidarności”. 17 września, w ramach V edycji Kaczmarski Encore Festival, w Teatrze Miejskim im. Witolda Gombrowicza w Gdyni odbędzie się koncert pt. „Galeria sztuki – Kaczmarski”, z udziałem artystów Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni.
Koncert pamięci Jacka Kaczmarskiego już w niedzielę w Teatrze Miejskim w Gdyni

Autor: Wiesław Czerniawski

Inspiracją dla wielu piosenek Jacka Kaczmarskiego były dzieła sztuki takich autorów jak Wyspiański, Malczewski, Rembrandt, Manet, Goya, Bosch i wielu innych. Jednak spojrzenie na nie okiem Kaczmarskiego daje możliwość zastanowienia się nad kondycją dzisiejszego świata, nad naszymi czasami.

- Pochylenie się nad tekstami tak uniwersalnymi i wieloznaczeniowymi było dla nas wyzwaniem, ale również przyjemnością i powodem do poszukiwań czasem zupełnie nowych interpretacji muzycznych piosenek Kaczmarskiego. Mamy nadzieję, że każdy odbiorca znajdzie w nich coś dla siebie i o sobie – zachęcają do udziału w koncercie organizatorzy. - Szanując dorobek artystyczny Poety, chcemy ukazać piękno znanych i tych mniej znanych utworów, bo te mimo upływu lat, są wciąż aktualne i jak pisał sam autor – „tych kilka małych miejsc wciąż boli”.

W niedzielę usłyszymy interpretacje piosenek barda "Solidarności", w wykonaniu artystów Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni. Na scenie wystąpią Aleksandra Meller, Sandra Brucheiser, Rafał Ostrowski oraz Jakub Brucheiser, którym akompaniować będzie zespołu w składzie: Krzysztof Wojciechowski (piano), Jarosław Stokowski (bas) oraz Mateusz Otczyk (gitara). Wydarzenie poprowadzi Robert Siwiec.

Koncert odbędzie się 17 września 2023 r., o godz. 18, w Teatrze Miejskim im. Witolda Gombrowicza przy ul. Bema 26 w Gdyni. Od godz. 17, w foyer teatru, będzie można zwiedzić wyjątkową wystawę fotografii, portretów oraz pamiątek z archiwum Fundacji im. Jacka Kaczmarskiego, dotyczących twórczości i życia artysty. Przed koncertem będzie można też nabyć w promocyjnej cenie wydawnictwa związane z twórczością Jacka Kaczmarskiego oraz książkę Aleksandra Jurewicza „Nostalgia. Mitologia rodzinna”, wydaną przez słowo/obraz terytoria.

Bilety dostępne na InterTicket.pl w cenie 20 zł ulgowy (młodzież szkolna, studenci i seniorzy) oraz 30 zł normalny. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja im. Jacka Kaczmarskiego.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama