Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Inauguracja roku akademickiego w gdańskiej aMuz

Już po raz 77. w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku zabrzmiało „Gaudeamus igitur”. We wtorek po południu rozpoczął się kolejny rok akademicki w tej uczelni. W tym roku naukę w gdańskiej aMuz rozpoczęło 274 studentów. 10 procent stanowią cudzoziemcy.
Inauguracja roku akademickiego w gdańskiej aMuz

Autor: Aleksander Szpakowicz | aMuz

Zebranych gości powitał i przemówienie inauguracyjne wygłosił rektor prof. dr hab. Ryszard Minkiewicz. Mówił m.in. o różnicy pomiędzy wyborem sztuki, a sztuką wyboru. Przedstawiciel Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego wręczył prof. dr hab. Leszkowi Skrli nagrodę ministra Piotra Glińskiego za całokształt dorobku. Wręczono też medale i odznaczenia resortowe.

Czytaj też: Jak gdańska Akademia Muzyczna otwiera się na świat

Było pasowanie na studentów oraz wręczenie dyplomów licencjackich i magisterskich z wyróżnieniem. Nagrodzono także najlepszego studenta aMuz w roku akademickim 2022/2023. Tym razem ten laur otrzymała studentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego w klasie musicalu Julita Bożewicz.

Wykład inauguracyjny zatytułowany „Johann Daniel Pucklitz (1705-1774) – osiemnastowieczny kolorysta z Gdańska” wygłosił prof. dr hab. Andrzej Szadejko.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama