Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Ziaja kosmetyki kokos i pomarańcza

Do tunelu weszło dwóch mężczyzn, wyszedł jeden. Rozbój w Gdańsku!

29-latek trafił do aresztu podejrzany o rozbój, za który grozi mu do 12 lat więzienia. Wpadł, po tym jak zaniepokojony operator monitoringu zauważył, że do przejścia podziemnego w Gdańsku weszło dwóch mężczyzn, a wyszedł tylko jeden. W tunelu policjanci znaleźli poszkodowanego 49-latka, a przy młodszym gdańszczaninie – kartę płatniczą pokrzywdzonego.
(Fot. KMP w Gdańsku)

Do zdarzenia, o którym opowiadają policjanci, doszło w nocy w środę, 5 stycznia 2022 roku.

– W minioną środę tuż po godz. 1:00 oficer dyżurny został powiadomiony przez funkcjonariuszy straży miejskiej, obsługujących stanowisko monitoringu, o tym, że w przejściu podziemnym przy ul. Chmielnej mogło dojść do przestępstwa – mówi asp. sztab. Mariusz Chrzanowski, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku. – Operatora zaniepokoił fakt, że z tunelu, do którego wcześniej weszło dwóch mężczyzn, wyszedł tylko jeden. Na miejsce natychmiast zostały skierowane najbliższe patrole, i w pierwszej chwili funkcjonariusze udzielili pomocy przedmedycznej pokrzywdzonemu, a następnie przekazali go pod opiekę ratownikom medycznym, którzy przewieźli mężczyznę na badania do szpitala – dodaje.

Z relacji funkcjonariuszy wynika, że interweniujący cały czas byli w kontakcie z operatorem monitoringu, i gdy tylko zdobyli informację o rysopisie sprawcy, zaczęli go szukać. Wywiadowcy sprawdzili teren w pobliżu tunelu dla pieszych, w którym doszło do rozboju, a także przyległe ulice. Pasującego do opisu domniemanego sprawcę zauważyli w pobliżu ul. Wały Piastowskie, i ruszyli w jego kierunku.

– Mężczyzna zaczął uciekać, jednak wywiadowcy szybko go zatrzymali. Podczas kontroli, policjanci ujawnili przy nim i zabezpieczyli ukradzioną kartę bankomatową, należącą do pokrzywdzonego. Policjanci odzyskali także rzeczy okradzionego 49-latka, które sprawca wcześniej wyrzucił – słyszymy.

Zatrzymany 29-latek został przewieziony do policyjnego aresztu i usłyszał zarzut rozboju, a w czwartek, 6 stycznia sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec sprawcy tymczasowy areszt. Za rozbój 29-latkowi grozi teraz kara 12 lat więzienia.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama Kampania 1,5 % Fundacja Uśmiech dziecka