Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Makurat Serwis Audi w Gdańsku

Wybory 2023. Patryk Gabriel: Nadal będę sumiennie pracował

Patryk Gabriel, dotychczasowy wicestarosta powiatu starogardzkiego należy do niekwestionowanych zwycięzców ostatnich wyborów parlamentarnych. Choć na liście kandydatów Koalicji Obywatelskiej znajdował się na 6. miejscu, osiągnął duże poparcie wyborców, co przyniosło mu mandat poselski. To oznacza dla Patryka Gabriela bardzo duże zmiany. Musi bowiem zrezygnować z mandatu radnego powiatu starogardzkiego oraz funkcji członka jego zarządu.
Patryk Gabriel
Patryk Gabriel jeszcze w roli wicestarosty powiatu starogardzkiego

Autor: Starostwo Powiatowe Starogard Gdański

Patryk Gabriel został posłem. Wicestarosta powiatu starogardzkiego dostał się do Sejmu

Patryk Gabriel jest doskonale znany w powiecie starogardzkim za sprawą swej energii, wręcz żywiołowości, oraz gotowości do rozmowy i dyskusji. Poprosiliśmy go o komentarz po zdobyciu przez niego mandatu poselskiego.

– Bardzo dziękuję za każdy oddany głos podczas tegorocznych wyborów parlamentarnych, a szczególnie mocno dziękuję za głos oddany na kandydatów Koalicji Obywatelskiej – powiedział nam Patryk Gabriel. – 15 października zapisze się w historii naszego kraju z kilku powodów, ale jednym z najważniejszych jest rekordowa frekwencja. Jako Polacy pokazaliśmy, że jeden z naszych podstawowych obowiązków w demokratycznym kraju jest dla nas szczególnie istotny. Udało się również to, co zapowiadaliśmy od wielu miesięcy – wygrała Polska, wygrała demokracja.

– Ten dzień jest również ważny dla mnie. Bardzo dziękuję wszystkim osobom, które zdecydowały się swój cenny głos oddać na kandydata nr 6 na liście Koalicji. Chciałbym zapewnić, że wiele się nie zmieni, bo nadal będę sumiennie i konsekwentnie pracował, a także obiecuję, że nie zawiodę państwa zaufania – dodał.

PRZECZYTAJ TEŻ: Wyniki wyborów 2023. Kto wygrywa na Pomorzu? Sprawdzamy

Na razie świeżo wybrany poseł nie deklaruje, czym konkretnie będzie chciał się zajmować w pracy parlamentarnej. Z pewnością znajdzie wiele płaszczyzn do wykorzystania dużego doświadczenia w pracy samorządowej. Tym bardziej, że mandatu poselskiego nie można łączyć z mandatem radnego powiatu.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama Kampania 1,5 % Fundacja Uśmiech dziecka