Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Poszukiwany do odsiadki 38-latek owinął się kołdrą i nakrył szafą

Pomysłów na unikanie odsiadki nie brakuje, ale i tak wciąż pojawiają się nowe. Policjanci zatrzymali poszukiwanego listem gończym 38-latka, który - aby uniknąć więzienia - owinął się kołdrą i nakrył szafą. Na nic się zdały te zabiegi. Mieszkaniec Kociewia i tak trafi do aresztu, gdzie będzie odbywał karę orzeczoną za wcześniej popełnione przestępstwo drogowe.
Poszukiwany do odsiadki 38-latek owinął się kołdrą i nakrył szafą

Autor: KPP Starogard

W środę wieczorem starogardzcy kryminalni współpracując z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku oraz mundurowymi z województwa mazowieckiego, zapukali do drzwi jednego z mieszkań na terenie powiatu grójeckiego.

Z ustaleń mundurowych wynikało, że ma tam ukrywać się poszukiwany listem gończym 38-latek.

- Podczas sprawdzenia posesji, w pomieszczeniu gospodarczym na poddaszu budynku policjanci zauważyli szafę opartą o zwiniętą na podłodze kołdrę – informuje asp. szt. Marcin Kunka, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Starogardzie Gdańskim. - Jak się okazało, miejsce to było kryjówką dla poszukiwanego 38-latka. Mężczyzna okrywając się kołdrą, położył na siebie część nieużywanej meblościanki, licząc na to, że w ten sposób uniknie odsiadki. Kamuflaż ten jednak nie zmylił interweniujących policjantów.

Kryminalni ustalili jego tożsamość, sprawdzili dane w policyjnych kartotekach. Potwierdzili, że mieszkaniec Kociewia jest ścigany listem gończym przez starogardzki sąd oraz poszukiwany przez miejscową prokuraturę w celu ustalenia aktualnego miejsca pobytu. Zgodnie z wcześniejszym wyrokiem sądu 38-latek trafi teraz do aresztu, gdzie odbywać będzie karę 8 miesięcy pozbawienia wolności za kierowanie autem w stanie nietrzeźwym.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama