Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Paulina Stenka z Luzina mistrzynią świata w kickboxingu!

Zawodniczka KTS-K GOSRiT Luzino Paulina Stenka sięgnęła w portugalskiej Albufeirze po tytuł mistrzyni świata w kickboxingu seniorek do 70 kg w formule kick-light.
Paulina Stenka z Luzina mistrzynią świata w kickboxingu!
Paulina Stenka osiągnęła swój cel zostając mistrzynią świata w kickboxingu

Zawodniczka z Luzina mistrzynią świata w kickboxingu!

Po drodze do upragnionego tytułu Polka pokonała kolejno: Włoszkę Gioię Fasano Gioia (3 runda przewaga techniczna), Dunkę Katrinę Rud Mannener Pedersen, czyli obrończynię tytułu mistrzyni świata, rozstawioną z numerem 1 – jednogłośnie 3:0, Greczynkę Anastasię Tsipa 3:0, a finał z Węgierką Eniko Kolozsvari 2:1.

To już trzeci medal w gronie seniorek podczas mistrzostw świata zdobyty przez Paulinę Stenkę, która jest wychowanką trenera Rafała Karcza. Dodajmy, że w 2018 roku Paulina Stenka sięgnęła również po mistrzostwo świata, ale w gronie juniorek. Mistrzostwa świata organizowane są co dwa lata, naprzemiennie z mistrzostwami Europy. Federacja WAKO jest uznaną organizacją sportową przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski, dlatego też kickboxing jest dyscypliną olimpijską, choć nie ma jej jeszcze w programie igrzysk. Nieoficjalnie wiadomo, że to tylko kwestia czasu.

Paulina Stenka

Paulina trenuje kickboxing od 2011 roku, od początku pod okiem trenera Rafała Karcza. Reprezentuje KTS-K GOSRiT Luzino, a trenuje także na obiekcie Wejherowskiego Stowarzyszenia Sportowego w Wejherowie.

ZOBACZ TEŻ: Pomorzanka Żaneta Stenka mistrzynią Europy w kickboxingu!

- Paulina nie była utalentowaną do kickboxingu dziewczyną. Słowo talent jest nadużywane. To po prostu tytan, a raczej tytanka pracy. Do każdego treningu przykłada się w 100 procentach i na każdym treningu pracuje w pełnej koncentracji i na „pełnym gazie”. Jest wielokrotną mistrzynią Polski i przez wiele już lat należy do kadry narodowej. Cel w tym roku był jeden – zdobyć tytuł mistrzyni świata i on został osiągnięty – mówi trener Rafał Karcz.

W mistrzostwach świata startowała również inna wychowanka trenera Karcza - Zuzanna Kalbarczyk-Plackowska, która odpadła w eliminacjach. Sam udział jednak w tak prestiżowej imprezie, jest już sukcesem tej zawodniczki.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama