Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ReklamaHossa Wiczlino Gdynia

Policjanci udaremnili ustawkę pseudokibiców w lesie na Kaszubach! W ruch miały pójść maczety

O mały włos, a w lesie niedaleko Trójmiasta doszłoby do ustawki kiboli związanych z pomorskimi klubami piłkarskimi. Bójka mogła zakończyć się tragicznie, gdyż pseudokibice mieli przy sobie m.in. maczety. Konfrontację udaremnili policjanci.
maczety znalezione przy pseudokibicach

Autor: Materiały prasowe policji

Szemud: Policjanci udaremnili ustawkę pseudokibiców. Chcieli bić się w lesie

Policjanci zapobiegli ustawce kiboli w lesie pod Szemudem. Do bijatyki antagonistycznie nastawionych do siebie grup miało dojść kilka dni temu, jednak, dzięki pracy funkcjonariuszy z Wydziału do Walki z Przestępczością Pseudokibiców Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku oraz policjantów z Szemudu, Wejherowa, Starogardu Gdańskiego oraz Tczewa, zaplanowana wcześniej konfrontacja została udaremniona.

PRZECZYTAJ TEŻ: Areszt dla 38-latka związanego ze środowiskiem pseudokibiców

– Kilkadziesiąt osób na widok policjantów, chcąc uniknąć kontroli, wsiadło do pojazdów i zaczęło uciekać, porzucając przedmioty świadczące o tym, że byli przygotowani do bójki z użyciem niebezpiecznych narzędzi, w tym między innymi maczety. Dzięki szybkiej wymianie informacji policjanci z innych miejscowości na terenie powiatów: wejherowskiego, starogardzkiego oraz tczewskiego, do kontroli drogowej zatrzymali siedem samochodów osobowych, którymi poruszali się pseudokibice – informuje Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku.

PRZECZYTAJ TEŻ: Policjanci powstrzymali „ustawkę” pseudokibiców

Policjanci wylegitymowali 28 osób, przy których znaleziono przedmioty świadczące o tym, że byli przygotowani do konfrontacji fizycznej. Były to kominiarki i odzież z klubowymi emblematami.

– Kilku z tych mężczyzn było już wcześniej notowanych w związku z przestępczością pseudokibicowską oraz posiadało aktywne zakazy stadionowe. Jedna z osób została zatrzymana – była poszukiwana przez Prokuraturę Rejonową w Chojnicach – dodają policjanci.


„Ten artykuł został wsparty przez program grantowy „Media lokalne na rzecz demokracji” Journalismfund Europe”

JFE

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaHossa Wiczlino Gdynia
ReklamaPomorskie dla Ciebie - czytaj pomorskie EU
Reklama Kampania 1,5 % Fundacja Uśmiech dziecka