Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Ziaja kosmetyki kokos i pomarańcza

Nowe szaty Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk

Niezwykły tramwaj w barwach AZS AWFiS Gdańsk wyjechał w czwartek, 20 stycznia na ulice Gdańska. To jeden z nowych elementów promocji klubu.
Gdański tramwaj w barwach KS AZS AWFiS Gdańsk (Fot. materiały prasowe KS AZS AWFiS Gdańsk) 

Pracujemy nad tym, by uczynić klub bardziej nowoczesnym i zbudować jego solidną wiarygodność. Pracujemy nad budową wizerunku i polepszeniu sytuacji finansowej klubu – mówi Leszek Blanik, prezes Klubu Sportowego AZS AWFiS Gdańsk.

Jednym z ważniejszych elementów budowy silnej pozycji KS AZS AWFiS Gdańsk, nie tylko na sportowej mapie Gdańska, ale także Polski, jest wprowadzenie nowej identyfikacji wizualnej klubu.

Jestem przekonany, że wprowadzenie napisu Gdańsk w logotyp wpłynie pozytywnie na rozpoznawalność. Ta również poprawi się dzięki kursującemu codziennie po ulicach Gdańska tramwajowi. Dziękuję władzom miasta za wsparcie naszego klubu w działaniach promocyjnych – dodaje prezes Blanik, w przeszłości mistrz olimpijski w gimnastyce sportowej i zawodnik gdańskiego klubu.

KS AZS AWFiS Gdańsk nie żegna się ze starym znakiem graficznym, bo dawny herb będzie towarzyszył klubowi jako znak historyczny. Ze względu na dużą wartość sentymentalną, będzie nadal używany i widoczny, szczególnie w najbliższym czasie.

Pracujemy nad uporządkowaniem, unowocześnieniem i usprawnieniem klubu. Wprowadzając nowy logotyp, pokazujemy, że nie tylko jesteśmy pomorskim liderem sportu wyczynowego na poziomie olimpijskim oraz współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży, zajmując ósme miejsce w Polsce, ale także jesteśmy bardzo ambitną organizacją sportową, która stoi przed wieloma nowymi wyzwaniami i chce się rozwijać – mówi Maciej Szafran, dyrektor KS AZS AWFiS Gdańsk.

To nie koniec nowości. Od teraz działalności klubu towarzyszyć będzie motto „Uzależnieni od sportu”, znane z wcześniejszych projektów, realizowanych we współpracy z miastem Gdańsk oraz Ministerstwem Sportu i Turystyki. Zaktualizowano również szatę graficzną strony internetowej (www.azsawfis.pl) oraz konta w mediach społecznościowych. Wkrótce działać zaczną nowe kanały komunikacji, a także pojawi się maskotka klubu – Gryf KS AZS AWFiS Gdańsk.

Bardzo cieszymy się ze zmian zachodzących w Klubie Sportowym AZS AWFiS Gdańsk. To niezwykle ważne miejsce na „azetesowej” mapie Polski, bo to klub, który, nie tylko ma bogatą historię, ale i obecnie działa bardzo aktywnie. Każdy świetny pomysł promocyjny, który może sprawić, że klub będzie się jeszcze szybciej rozwijał, jest przez nas doceniany – mówi Mariusz Walczak, wiceprezes zarządu Akademickiego Związku Sportowego.

KS AZS AWFiS Gdańsk prowadzi obecnie dziewięć sekcji wyczynowych:

  • bobsleje,
  • gimnastykę sportową,
  • judo,
  • lekkoatletykę,
  • pływanie,
  • szermierkę,
  • tenis stołowy,
  • wioślarstwo i żeglarstwo,
  • sekcję sportu powszechnego.

Klub działa przy Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jędrzeja Śniadeckiego w Gdańsku, a w jego barwach występowało w przeszłości kilkudziesięciu olimpijczyków, w tym mistrzowie olimpijscy: Leszek Blanik i Adam Korol, a także inni medaliści olimpijscy: Jarosława Jóźwiakowska, Krystyna Malinowska-Krupa, Sylwia Gruchała, Magdalena Mroczkiewicz, Anna Rybicka, Maciej Łasicki, Cezary Siess, Ryszard Sobczak, Tomasz Tomiak i Jarosław Rodzewicz.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama