Problematyczny łupież
Wiele osób boryka się z łupieżem, czyli chorobą skóry głowy, prowadzącą do złuszczania się skóry. To niezwykle krępujący problem, który może odbierać nam pewność siebie w codziennym życiu. Poza widocznymi płatkami na włosach, denerwującym objawem łupieżu jest także swędzenie skóry głowy. Jakie są najczęstsze przyczyny tej choroby? Wśród nich wymienić trzeba:
- Przetłuszczające się i zbyt rzadko myte włosy
- Sucha skóra, zwłaszcza w okresie zimowym
- Schorzenia typu egzema, łuszczyca głowy lub łojotokowe zapalenie skóry
- Wrażliwość lub alergia na niektóre składniki kosmetyków do włosów
- Rozwój grzyba Malassezia
Bez względu na przyczyny problemu, warto zastosować niezawodny szampon przeciwłupieżowy, który zazwyczaj wykazuje skuteczne działanie. Jeżeli nie wiemy, jaki produkt wybrać, skorzystajmy z pomocy lekarza lub specjalisty w drogerii lub w aptece.
Szampon przeciwłupieżowy
Jak działa szampon przeciwłupieżowy? Jest to specjalny rodzaj kosmetyku ze składnikami aktywnymi, który ma za zadanie wspomagać usuwanie płatków łupieży, łagodzić podrażnienia i ograniczać produkcję komórek naskórka oraz sebum. Poza tym producenci stawiają na składniki przeciwgrzybicze i antybakteryjne w swoich wyrobach, co pomaga w pozbyciu się przerostu grzybów. Zamiast stosować domowe maseczki do włosów lub płukanki octem, postawmy na sprawdzony szampon przeciwłupieżowy! Przejdźmy teraz do tego, jakie składniki zazwyczaj znajdują się w takich produktach.
Cenne składniki szamponów przeciwłupieżowych
Podczas poszukiwania szamponu tego typu, nie zapominajmy o preparatach ze składnikami nawilżającymi, antybakteryjnymi, łagodzącymi i przeciwgrzybiczymi. Mile widziane są następujące składniki w szamponach przeciwłupieżowych:
- Olejek z drzewa herbacianego - ten roślinny olejek pomaga zwalczać przyczyny łupieżu. Poza tym koi skórę głowy i zmniejsza uporczywe swędzenie.
- Aloes - dobroczynne działanie aloesu jest znane praktycznie na całym świecie. Żel pozyskiwany z liści aloesu pomaga zwalczać choroby skórne, w tym także łupież. Poza tym odznacza się właściwościami przeciwzapalnymi i nawilżającymi.
- Gliceryna - to humektant, który doskonale przyciąga wodę z powietrza, tak aby nawilżyć skórę głowy i włosy. Okazuje się, że gliceryna redukuje łupież już w kilka tygodni, co zostało potwierdzone badaniami.
W szamponie przeciwłupieżowym nie może zabraknąć naturalnych i antybakteryjnych składników aktywnych, które dobrze poradzą sobie z mikroorganizmami wpływającymi na powstawanie łupieżu. Wybierajmy jedynie naturalne i sprawdzone składniki, dzięki którym mamy ogromną szansę na odzyskanie zdrowej skóry głowy.
Napisz komentarz
Komentarze