Utrudnienia w ruchu w tunelu pod Martwą Wisłą w Gdańsku podyktowane są koniecznością dostosowania układów pomiarowych do zasad TPA (ang. Third Party Access). Rozporządzenie w tej sprawie wydał 22 marca 2022 roku minister klimatu i środowiska.
Tunel pod Martwą Wisłą w Gdańsku będzie zamknięty! Wyznaczono objazd
W czasie zamknięcia tunelu możliwy będzie objazd ulicami:
- Marynarki Polskiej,
- Jana z Kolna,
- Wały Jagiellońskie,
- Podwale Przedmiejskie,
- Elbląska.
Co to jest zasada TPA?
TPA (z języka angielskiego: Third-party Access) to zasada dostępu stron trzecich. Polega ona na udostępnieniu przez właściciela bądź operatora infrastruktury sieciowej osobom trzecim, tj. innym sprzedawcom energii elektrycznej, w celu umożliwienia im świadczenia usług na rzecz klientów. Innymi słowy – umożliwia ona sprzedawcom prądu korzystanie z dostępnej infrastruktury, stworzonej przez lokalnego dystrybutora sieci energetycznej, by za jej pośrednictwem dostarczać do wskazanej lokalizacji energię elektryczną dla użytkownika końcowego.
Tunel pod Martwą Wisłą ma dwie rury
Tunel pod Martwą Wisłą jest tunelem drogowym pod dnem Martwej Wisły. Stanowi on połączenie ważnych arterii komunikacyjnych Gdańska – Trasy Słowackiego z Trasą Sucharskiego. Jego budowa rozpoczęła się w październiku 2011 roku, a zakończyła w marcu 2016 roku. Oficjalne uroczyste otwarcie tunelu odbyło się 24 kwietnia 2016 roku. 16 września 2016 roku tunel otrzymał imię ks. abp. Tadeusza Gocłowskiego – wieloletniego metropolity gdańskiego.
Tunel pod Martwą Wisłą składa się z dwóch rur, w których znajdują się po dwa pasy ruchu. Jego długość całkowita wynosi 1377 m. Obiekt wyposażony jest w 7 przejść ewakuacyjnych, które łączą obie rury, a także 2 wyjścia ewakuacyjne w budynkach technicznych. Natężenie ruchu w obu rurach tunelu wynosi nieco ok. 29 tysięcy samochodów na dobę.
Napisz komentarz
Komentarze