Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Makurat Serwis Audi w Gdańsku

Ponad półtora miliona złotych na sprzęt komputerowy dla Malborka

Samorząd Malborka pozyskał spore fundusze na zakup sprzętu komputerowego dla tzw. rodzin popegeerowskich, oraz na wyposażenie urzędu, podległych mu jednostek oraz szkół. Dzieci i młodzież mają otrzymać 174 nowe laptopy i tablety.
laptop
(Fot. Pexels | Zdjęcie ilustracyjne)

Samorząd Malborka zgłosił wniosek w projekcie „Granty PPGR – Wsparcie dzieci i wnuków byłych pracowników PGR w rozwoju cyfrowym”. Dokumenty zostały przyjęte i wkrótce burmistrz Marek Charzewski powinien podpisać umowę na kwotę 428 tys. 996 złotych. Za te pieniądze ma być zakupiony sprzęt komputerowy dla 174 dzieci i młodzieży.

– Malborskie rodziny, które złożyły wnioski aplikacyjne i spełniły wszystkie wymagania związane z zakwalifikowaniem się do uczestnictwa w programie, otrzymają wsparcie w postaci przekazania laptopa, komputera lub tabletu – informuje Marek Charzewski.

Malborczycy wystąpili też o pieniądze w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020. Miasto otrzyma dotację w wysokości 1 mln 143 tys. 30 zł. Środki zostaną wykorzystane na doposażenie w sprzęt komputerowy i teleinformatyczny:

  • urzędu,
  • jednostek podległych,
  • szkół.

Chodzi o podniesienie poziomu cyfryzacji instytucji samorządowych, zwłaszcza o wsparcie w realizacji usług teleinformatycznych, edukacji zdalnej, także o zwiększenie cyberbezpieczeństwa. Zakupione zostaną: nowe komputery, serwery, systemy backup, urządzenia wielofunkcyjne, system audiowizualny, monitory interaktywne, projektory z funkcją smart oraz FIREWALL i oprogramowanie antywirusowe.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
ReklamaPomorskie dla Ciebie - czytaj pomorskie EU
Reklama Kampania 1,5 % Fundacja Uśmiech dziecka