Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Ziaja kosmetyki kokos i pomarańcza

Wkrótce wszystkie drogi poprowadzą do Kartuz. Za sprawą Festiwalu Podróżników zjadą tu znani i podziwiani globtroterzy

Busami, rowerami i pieszo przemierzyli najodleglejsze zakątki świata, a 11 i 12 czerwca zagoszczą w Kartuzach. Znani, lubiani i podziwiani polscy podróżnicy zawitają na Kaszuby, bo właśnie tu odbędzie się Festiwal Podróżników National Geographic. Wstęp na wykłady, warsztaty i spotkania będzie bezpłatny.
W czerwcu to Kartuzy staną się – przynajmniej na jeden weekend - stolicą polskich podróżników (fot. kartuskiejeziora.pl)

Nie ma wątpliwości. W czerwcu to Kartuzy staną się – przynajmniej na jeden weekend - stolicą polskich podróżników. Będą prelekcje, warsztaty, spacery, wystawy – a wszystko w ramach kolejnego Festiwalu Podróżników. Już teraz warto rezerwować sobie ten czerwcowy weekend, by odwiedzić Kartuzy i okolice.

Sobotnie spotkanie (11 czerwca) rozpoczną Ola i Karol Lewandowscy, a więc podróżnicy, autorzy bestsellerowych książek wielokrotnie nagradzani blogerzy znani jako „Busem przez świat”. Opowiedzą o trzymiesięcznej podróży z dzieckiem i to starym busem przez Turcję. Po nich o wyprawie do miasta niedźwiedzi polarnych opowie Bloger Roku NG Pioter Jurkowski, a Krzysztof Wielicki przybliży świat gór, wspinaczki i pokonywania wyzwań i własnych słabości.

„Mekong przed końcem świata, czyli o wędrówce na chwilę przed pandemią” – to będzie opowieść o wędrowaniu Grzegorza Kapli, który sam siebie nazywa włóczęgą. Kaszubka Miłka Raulin, z zawodu inżynier trakcji elektrycznej, czyli jak sama mówi kolejarka, przybliży swój siedmioletni projekt zdobywania Korony Ziemi, a jej prelekcja, będzie miała charakter motywacyjny. I warto podkreślić, że w 2018 roku została ona nie tylko najmłodszą Polką, która zdobyła Koronę Ziemi, ale też pierwszą... Kaszubką, która tego dokonała. Na zakończenie o podróżowaniu opowie dziennikarz Jakub Porada. A będzie można dowiedzieć się, jak tworzyć ciekawe relacje z podróży, czy komórki do relacjonowania podróży to dobry pomysł, jak zainteresować odbiorców swoimi relacjami.
Oprócz prelekcji i warsztatów będzie też możliwość spaceru po kartuskich lasach z Piotrem Horzelą, dowiedzieć się czegoś więcej o nocowaniu w lesie, obejrzeć wystawę Lasów Państwowych czy też przetestować sprzęt fotograficzny podczas spaceru po Kartuzach. Na zakończenie dnia przygotowano koncert szantowy.

W niedzielę Tomasz Michniewicz zdradzi różnice między rzeczywistością a tym, co nam się wydaje na temat różnych miejsc na świecie. Max Cegielski przybliży wierzenia i tradycje, a także ekonomiczne i społeczne problemy związane z drugim najwyższym szczytem świata (Czogori – K2), często pomijane w relacjach himalaistów. Michał Cessanis zabierze wszystkich w podróż kamperem przez Australię, a Szymon Nitka, autor bloga „Znajkraj” opowie o rowerowej przygodzie na najpiękniejszym szlaku rowerowym w Europie – 500-kilometrowym szlaku Renu w Szwajcarii. A na zakończenie Jasiek Mela zdradzi dużo o zdobywaniu osobistych szczytów i przełamywaniu barier, powie o drodze i upadkach, o kryzysach, zwątpieniach i ukrytej sile, której sami nie znamy, póki nie pojawi się konieczność jej wykorzystania.

Również w niedzielę chętni będą mogli spacerować po Kartuzach i testować sprzęt fotograficzny.

Festiwal odbędzie się w Kartuskim Centrum Kultury. Wstęp bezpłatny.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama Kampania 1,5 % Fundacja Uśmiech dziecka