Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Ziaja kosmetyki kokos i pomarańcza
Reklama

W Gdyni rusza Transport Week 2022

Transport w postcovidowej rzeczywistości, możliwości rozwoju sektora w obecnej sytuacji międzynarodowej oraz wyzwania klimatyczne – to niektóre z tematów rozpoczynającej się we wtorek międzynarodowej konferencji Transport Week 2022. Przez najbliższe dwa dni Gdynia gościć będzie ekspertów oraz osoby specjalizujące się w tej dziedzinie w swoich firmach, które podejmą się naszkicowania perspektyw dla sektora, nie tylko w ujęciu pomorskim czy krajowym.
(fot. Karol Makurat | Zawsze Pomorze)

Transport Week odbędzie się w formie konferencji po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią. 11. edycję zaplanowano na 14 i 15 czerwca w Hotelu Courtyard by Mariott Gdynia Waterfront. Otworzą ją przemówienia Katarzyny Gruszeckiej-Spychały, wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki, Macieja Bąka, wiceprezesa zarządu Portu Gdynia oraz Bogdana Ołdakowskiego, prezesa zarządu oraz założyciela Actia Forum, głównego, obok Portu Gdynia oraz spółki Namiary, organizatora wydarzenia.

- Transport Week to jedno z najważniejszych wydarzeń branżowych związanych z sektorem transportu i logistyki – przekonuje Actia Forum. - Od samego początku konferencji przyświecał cel promowania współpracy pomiędzy przedstawicielami różnych sektorów związanych z branżą transportową. To okazja do nawiązania nowych relacji i poznania długoletnich partnerów.

Transport Week 2022. Prelekcje i debaty

Transport Week 2022 to dwa dni wnikliwych prezentacji i eksperckich paneli dyskusyjnych na temat najważniejszych zagadnień kształtujących teraźniejszość i przyszłość sektora transportowego. W agendzie znalazły się zarówno te dotyczące najciekawszych inwestycji oraz projektów w polskich portach, jak i przyszłości rynków kontenerowych, RoRo oraz promowych. Nie zabraknie również dyskusji na temat obecnej sytuacji międzynarodowej oraz powrotu gospodarek największych graczy do stanu sprzed pandemii. Zaproszeni goście podejmą się wyzwania odpowiedzi na pytanie, jak geopolityczne zmiany wpłyną na sektor transportu morskiego oraz jak przełoży się to na rozwój miast oraz portów.

Prelekcję na temat wojny w Ukrainie, niedawnej polityki energetycznej UE oraz wyzwań klimatycznych, wygłosi prezes Bogdan Ołdakowski. Z kolei w debacie na temat inwestycji niezbędnych, by porty stały się hub’ami dla zielonej energii wezmą udział Anne-Rieke Stuhlmann, starszy doradca Intermodal & Logistics ESPO, Piotr Maksyś, dyrektor Klastra Technologii Wodorowych oraz Maja Felicia Bendtsen, dyrektor ds. biznesu Portu Roenne w Danii.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama