Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Strażacy walczą z pożarem pryzmy tekstyliów. Na miejscu działa 15 zastępów

Trwa uciążliwe gaszenie płonącej pryzmy odpadów tekstylnych w Kamieńcu (powiat lęborski). Pożar wybuchł w niedzielę, 19 czerwca. To już kolejny przypadek zapalenia się składowanych tam tekstyliów. Tylko pod koniec 2021 roku składowisko płonęło trzykrotnie, za każdym razem akcja gaśnicza była długa i wyczerpująca.
pożar tektyliów w Kamieńcu
Do gaszenia płonącej pryzmy tekstyliów zaangażowanych jest 15 zastępów straży pożarnej (fot. Komenda Powiatowa PSP w Lęborku)

Jak podaje st. kpt. Marcin Elwart, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lęborku, akcja gaśnicza w Kamieńcu trwa nieprzerwanie. Na miejscu zaangażowanych jest 15 zastępów PSP oraz jednostek ochotniczych straży pożarnych. Poprowadzono magistralę wodną o długości 3 kilometrów, doprowadzającą wodę z rzeki Bukowina. Pożar jest opanowany, nie ma płomieni, lecz monitoring pryzmy tekstyliów pokazuje, że nadal wewnątrz niej znajduje się zarzewie ognia. Strażacy oczekują teraz na przyjazd specjalistycznego sprzętu dla wykonania wykopu kontrolnego w pryzmie, by możliwe było dogaszenie pożaru.

Fot. KP PSP Lębork

Niedawne deszcze w niewielkim tylko stopniu poprawiły sytuację. Pryzma tekstyliów może wchłonąć ogromne ilości wody. Z tego powodu nie można przewidzieć, jak długo akcja gaśnicza będzie musiała jeszcze trwać. Na szczęście, przed przeniesieniem ognia udało się uchronić inne pryzmy na tym samym składowisku.

Nie ma również zagrożenia od strony toksycznego dymu z płonącej sterty – sytuacja była monitorowana przez specjalistyczną jednostkę PSP.Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama