Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Koszulka od „Generała” dla chłopców z Gedanii

Towarzyski mecz z okazji 100-lecia powstania Gedanii rozegrano na stadionie przy ul. Traugutta w Gdańsku. Stadion kojarzony jest z Lechią, ale pod koniec lat 40. wielokrotnie grała na nim Gedania, także w roli gospodarza.

Autor: Karol Makurat | Zawsze Pomorze

W czwartek 22.09 Gedania 1922 także była gospodarzem meczu z Lechią. Beniaminek III ligi w pierwszej połowie niewiele ustępował ekstraklasowej Lechii, ale z czasem przewaga biało-zielonych była coraz większa. Skończyło się na sześciu golach w bramce gedanistów, z czego trzy w ciągu niespełna 10 minut strzelił zdolny napastnik Lechii Krystian Okoniewski. Z kolei w bramce Gedanii pokazał się 14-letni Jakub Zieliński.

Ten sparing był bez wątpienia korzystny zwłaszcza dla Gedanii, która w sobotę, 24.09 rozgrywa swój ligowy mecz w Swarzędzu z Unią. Przydał się też piłkarzom Lechii, których kilka dni temu objął nowy trener Marcin Kaczmarek. Lechię czeka ligowy mecz z Pogonią w Szczecinie, ale to dopiero 1 października. Zaraz po meczu z Gedanią, lechiści pojechali na trzydniowe zgrupowanie do Cetniewa.

Na trybunach dominowali młodzi adepci futboli z Gedanii 1922, którzy w trakcie robili sobie zdjęcia z bramkarzem Lechii Duszanem Kuciakiem. Ten zszedł z boiska po 30 minutach i mógł chwilę pozować do zdjęć. Miły gest zrobił Mario Maloca, który podarował swoją koszulkę młodym gedanistom. Na trybunach trwała walka o to, kto ma wziąć do domu koszulkę popularnego „Generała”.

Gedania 1922 - Lechia Gdańsk 0:6 (0:2)

Bramki: Flavio Paixao (15), Conrado (39), Filip Tonder (48), Krystian Okoniewski (55, 63, 65).

Gedania (I połowa): Machola - Flis, Zyska, Molga - Pogorzalski, Sumiński, Gorwa, Szymański - Sosnowski, Gajewski – Duda.

(II połowa): Suliński (74 Zieliński) - Pogorzalski, Rycerski, Michalewski - Czaja, Gorwa, Kowalewski, Król (70 Burkhardt) - Waliszewski, Zalewski - Apostołowicz

Lechia: (I połowa): Kuciak (30 Buchalik) - Brzęk, Castegren, Maloca, Pietrzak - Kubicki, de Kamps - Durmus, Gajos, Conrado - Paixao

(II połowa): Buchalik - Brzęk, Maloca, Castegren, Suchcicki - Wójcik, Tonder - Clemens, Piła, Okoniewski - Diabate.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama