Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Alternatywne źrodła energii na Pomorzu. Druga debata

Zapraszamy na kolejną debatę, organizowaną we współpracy z Komisją Europejską. W najbliższy poniedziałek, 7 listopada, porozmawiamy o perspektywach wykorzystania alternatywnych źródeł energii na Pomorzu.
Alternatywne źrodła energii na Pomorzu. Druga debata

Autor: Canva | Zdjęcie ilustracyjne

Jak na Pomorzu wykorzystać alternatywne źródła energii?  

Czym jest plan REPowerEU i co mówi o OZE? Czy i w jakim zakresie zmiany prawne dotyczące elektrowni wiatrowych wpłyną na rozwój tej branży? Fotowoltaika: czy i komu się to jeszcze opłaca? Co polityka Zielonego Ładu ma do zaoferowania producentom i odbiorcom energii na Pomorzu? Te zagadnienia poruszymy w trakcie drugiej debaty z cyklu „Zawsze Ekologia”, organizowanej przez naszą redakcję przy współpracy z Komisją Europejską. 

Na spotkanie zapraszamy w najbliższy poniedziałek, 7 listopada o godz. 12:00. W dyskusji udział wezmą: 

  • Izabela Zygmunt, ekspertka przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce,
  • Karolina Lipińska, zastępca dyrektora Departamentu ds. Rozwoju Przedsiębiorczości i Innowacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego,
  • Mirosław Bieliński, dyrektor wykonawczy i przewodniczący Rady Dyrektorów Bankilo PSA, były prezes Zarządu Stilo Energy i jej założyciel, były prezes Zarządu ENERGA,
  • Mateusz Romowicz, radca prawny z Kancelarii Legal Marine, specjalizujący się m.in. w obsłudze prawnej podmiotów sektora offshore.

Dyskusję moderował będzie Dariusz Szreter, sekretarz redakcji „Zawsze Pomorze”.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Do tej pory energię uznawaliśmy za dobro, które jest na każde zawołanie. Teraz trzeba nauczyć się korzystać z niej bardziej świadomie

– Inflacja, drożyzna i wizja jeszcze wyższych wydatków przyprawiają nas wszystkich o coraz większy ból głowy. Strach przed utrzymaniem się rodzin w ramach dotychczasowych budżetów domowych, firm przed bankructwem czy samorządów przed spięciem przyszłorocznych budżetów powoduje, że zaczynamy szukać oszczędności i ograniczać wydatki na wiele podstawowych produktów – podkreśla Mariusz Szmidka, redaktor naczelny „Zawsze Pomorze”. – Potrzeba nam wizji wyjścia z kryzysu energetycznego, sposobów na walkę z inflacją i drożyzną. Mam nadzieję, że prelegenci naszej debaty wskażą na systemowe rozwiązania i mapę drogową dla Polski – dodaje Mariusz Szmidka.

>>> Tak było podczas pierwszej debaty <<<

„Zawsze Ekologia”. Cykl debat

Debaty odbędą się w formule online z udziałem dyskutantów, w tym jednego przedstawiciela Komisji Europejskiej. Przewidziany czas trwania debaty to 40-60 minut. Omówienia najciekawszych fragmentów debat zostaną opublikowane w papierowej wersji tygodnika, a także na portalu zawszepomorze.pl.

Komisja Europejska, logo

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama