Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Akademia Muzyczna zaprasza na bezpłatne koncerty

Trójmiejscy melomani mają szansę bezpłatnego uczestnictwa w koncertach w gdańskiej Akademii Muzycznej w ramach cyklu Czwartki w aMuz. Najbliższy koncert poświęcony będzie muzyce Karola Szymanowskiego.
Akademia Muzyczna zaprasza na bezpłatne koncerty
Czwartkowe koncerty odbywają się regularnie – jeśli nie zachodzą żadne nieprzewidziane okoliczności – zawsze o 19.00 w Sali Koncertowej aMuz.

Autor: Fot. Karol Makurat

Cotygodniowy cykl koncertów powstał z inicjatywy prorektora ds. artystycznych prof. dr hab. Wojciecha Szlachcikowskiego. Wydarzenia rozpoczynają się, w każdy czwartek w Sali Koncertowej akademii, o godzinie 19. Wstęp jest bezpłatny. Czasem obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc.

Jak mówi prof. Szlachcikowski, organizacji cyklu Czwartki w aMuz przyświecała idea pewnego usystematyzowania bardzo bogatej oferty kulturalnej gdańskiej Akademii Muzycznej.

Chodzi o to, by publiczność przyzwyczajać do cykliczności pewnych wydarzeń. Czwartkowe koncerty odbywają się regularnie – jeśli nie zachodzą żadne nieprzewidziane okoliczności – zawsze o 19.00 w Sali Koncertowej aMuz. Ich wykonawcami są pedagodzy naszej uczelni, studenckie zespoły artystyczne i zaproszeni goście. 

Prezentowany w ramach „Czwartki w aMuz” repertuar jest dość szeroki, obejmuje zarówno różną tematykę, jak i różnych kompozytorów.

Najbliższy koncert, w czwartek 8 grudnia, upamiętni 140. rocznicę urodzin i 85. rocznicę śmierci Karola Szymanowskiego. Na program złożą się pieśni i utwory kameralne jednego z najwybitniejszych polskich kompozytorów, m.in. Nokturn i tarantella op. 28, Pieśni muezina szalonego op. 42, czy Preludium op. 1 nr 1 na skrzypce i fortepian.

Natomiast w kolejny czwartek, 15 grudnia, będzie można posłuchać klawesynowych dzieł J.S. Bacha, G.Ph. Telemanna i F. Couperina w wykonaniu studentów Akademii Muzycznej. Ten koncert wyjątkowo odbędzie się Sali Senatu Akademii Muzycznej w Gdańsku.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama