Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Akt oskarżenia wobec sprawcy wypadku na al. Armii Krajowej [nl] w Gdańsku

Prokuratura Rejonowa Gdańsk-Śródmieście w Gdańsku zakończyła postępowanie w sprawie śmiertelnego wypadku drogowego na al. Armii Krajowej w Gdańsku, do którego doszło 1 czerwca 2022 r. Śledczy zarzucili sprawcy zdarzenia nieumyślne naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym oraz spowodowanie wypadku, w następstwie którego zginęła jedna osoba.
wypadek w Gdańsku, al Armii Krajowej

Autor: KW PSP Gdańsk

Do wypadku na al. Armii Krajowej doszło w zatorze drogowym. Kierujący osobowym volvo, jadąc w kierunku Podwala Przedmiejskiego, uderzył w stojące w korku bmw. Siła była tak duża, że bmw uderzyło w stojącego przed nim hyundaia, a ten – w kolejny samochód, marki toyota.

WIĘCEJ NA TEMAT WYPADKU PRZECZYTASZ W ARTYKULE: Poważny wypadek czterech aut i pożar na al. Armii Krajowej w Gdańsku! Jedna osoba nie żyje

W wyniku doznanych obrażeń, śmierć poniosła podróżująca bmw kobieta, a kierujący nim mężczyzna odniósł obrażenia naruszające czynności narządów ciała na czas powyżej 7 dni. 

Śmiertelny wypadek na al. Armii  Krajowej. Jest akt oskarżenia

– Z opinii biegłego z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych wynika, że bezpośrednią przyczyną wypadku było nieprawidłowe zachowanie kierującego volvo. Nie zachował należytej ostrożności, poprzez niewłaściwą obserwację drogi oraz niedostosowanie prędkości jazdy do warunków ruchu – mówi prok. Grażyna Wawryniuk, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. – Prokurator zarzucił kierującemu nieumyślne naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym oraz spowodowanie wypadku, w następstwie którego śmierć poniosła jedna osoba, a jedna odniosła obrażenia ciała. Zarzucone przestępstwo, zakwalifikowane z art. 177 § 1 i 2 k.k., zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 8.

PRZECZYTAJ TEŻ: Zderzenie czterech aut w Darżynie! DK 6 odblokowana

Przesłuchany w charakterze podejrzanego mężczyzna przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia, zgodne z prokuratorskimi ustaleniami. W toku postępowania, wobec mężczyzny zastosowano tzw. wolnościowy środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego w wysokości 30 tys. zł.

Akt oskarżenia skierowano do Sądu Rejonowego Gdańsk-Południe w Gdańsku w grudniu 2022 r.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama