Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Co robić w ferie na Pomorzu? Podpowiadamy i rozdajemy bilety!

W sobotę w woj. pomorskim rozpoczynają się dwutygodniowe ferie zimowe. Nie każde dziecko gdzieś wyjedzie, część spędzi ten czas w swoich miejscowościach. Właśnie z myślą o nich przygotowaliśmy garść informacji o atrakcjach dostępnych na Pomorzu. Co więcej, mamy do rozdania na nie w sumie 40 wejściówek. Otrzymają je osoby, które jako pierwsze do poniedziałku do godz. 12 wyślą na adres: [email protected] odpowiedź na zamieszczone pod tekstem pytanie. W tytule maila prosimy o wpisanie: Ferie – bilety.
Co robić w ferie na Pomorzu? Podpowiadamy i rozdajemy bilety!
CH Osowa w Gdańsku zaprasza na wystawę żywych pająków i skorpionów

Autor: materiały prasowe

Poranki z książką i filmem w Pomorskiej Bibliotece Pedagogicznej w Gdańsku

Pomorska Biblioteka Pedagogiczna zaprasza dzieci i młodzież na cykl zajęć w dniach 16-27 stycznia.

- Czekamy na odbiorców indywidualnych i małe grupy świetlicowe (do max 15 osób na zajęcia warsztatowe oraz do 20 osób na poranki z filmem) – zapraszają organizatorzy.

Plan zajęć rozpisany jest na każdy dzień ferii zimowych i znajduje się na stronie biblioteki: pbp.gda.pl/aktualności. Zapisy na bezpłatne zajęcia przyjmowane są do 13 stycznia do godz. 14.30, mail: [email protected], tel. 58 344 01 68 wew. 106.

Egzotyczne pająki i skorpiony w CH Osowa

To wyjątkowa atrakcja dla wszystkich, którzy spędzają ferie w mieście. 14 stycznia w CH Osowa zostanie otwarta wystawa żywych pająków i skorpionów

Na wystawie można będzie zobaczyć z bliska 35 niezwykle rzadkich i fascynujących gatunków pochodzących ze wszystkich zamieszkałych kontynentów: pająki, skorpiony i inne bezkręgowce. Są wśród nich: czarna wdowa, uważana za jednego z najbardziej jadowitych pająków, ptasznik goliat, największy pająk na ziemi czy skorpiony o niesamowitych właściwościach, jak np. zmienianie koloru w świetle UV.

Doświadczeni opiekunowie będą dzielić się swoją wiedzą na temat tych egzotycznych stworzeń i zdradzą odwiedzającym różne ciekawostki przyrodnicze. Prawdziwą gratką dla najbardziej odważnych będzie jedyna w swoim rodzaju możliwość potrzymania łagodnego pająka na własnej dłoni i uwiecznienia tego na zdjęciu. Atrakcja pozowania z pająkiem odbywać się będzie o każdej pełnej godzinie, pod okiem przewodnika.

W dniu rozpoczęcia wystawy CH Osowa przygotowała dla swoich klientów specjalną akcję. Robiąc zakupy za minimum 150 zł i złaszając się na stoisko promocyjne, można będzie otrzymać bilety na wystawę w prezencie. Akcja odbędzie się 14 stycznia w godzinach 11.00-18.00. Liczba prezentów jest ograniczona. Dodatkową okazją do zdobycia wejściówek będzie również konkurs na fanpage galerii na Facebooku.

Wystawa potrwa do 29 stycznia. Można ją zwiedzać codziennie, z wyjątkiem niedziel niehandlowych,
w godz. 10.00-20.00. Bilety dostępne są w kasie wystawy lub na stronie:
www.wystawapajakow.pl/gdansk. Cena: 29 zł normalny, 24 zł ulgowy, 82 zł rodzinny (2+2).

Dla naszych Czytelników mamy 5 podwójnych zaproszeń. Pytanie: Jak nazywa się centrum handlowe, w którym odbywa się wystawa?

Centrum Nauki Experyment. Lubimy pytania, lubimy naukę!

Centrum Nauki Experyment to interaktywne wystawy i przestrzeń do twórczego eksperymentowania. Tutaj rodzą się pasje i fascynacja nauką. To miejsce zaprasza każdego i zachęca do odkrywania i poznawania świata. To wizytówka Gdyni - nowoczesnego miasta, rozwija się razem z nim.

Centrum oferuje pięć interaktywnych wystaw tematycznych: eksponaty z zachętą do działania, do poznania przez doświadczanie, eksponaty z wiedzą do wykorzystania. Na ferie przygotowano specjalne warsztaty rodzinne „Śnieżny turniej wiedzy 3+”.

- Przyłączcie się do rodzinnego quizu i odpowiedzcie na pytania, które dla Was przygotowaliśmy. Za każdy poprawnie wykonany eksperyment otrzymacie zimowy atrybut – klejnot, który przybliży Was do wygranej! Pamiętajcie – w naszym laboratorium eksperymentujemy wspólnie, zaś nasze doświadczenia są świetną zabawą, która uczy, zaskakuje i rozwija nowe umiejętności. Przekonacie się, że Wasze dzieci posiadają wrodzoną i naturalną ciekawość do odkrywania świata, a i Wy – opiekunowie – będziecie się świetnie bawić, pomagając maluchom w przygotowanych przez nas naukowych wyzwaniach! - zachęcają organizatorzy.

Podczas śnieżnego turnieju wiedzy m.in.

  • będziecie wykonywać zadania z użyciem szkła laboratoryjnego i przygotowanych odczynników
  • stworzycie śnieg w laboratoryjnych warunkach, sprawdzając, czy może świecić w świetle UV
  • przeprowadzicie doświadczenia z użyciem ciekłego azotu
  • wykonacie eksperymenty z użyciem substancji o różnych gęstościach i właściwościach
  • zrobicie zaskakujące kolorystyczne doświadczenia
  • wiek 3+
  • termin 14-29.01.2023 oraz 4-5.02, 11-12.02, 18-19.02, 25-26.02.2023 godz. 10:00, 12:00 i 14:00
  • czas ok. 45 minut
  • bilety 20 zł za osobę wstęp na warsztaty | 15 zł za osobę wstęp na wystawy*
  • *bilet łączony na warsztaty + wystawy upoważnia do uczestnictwa w warsztatach oraz zwiedzania wystaw przed lub po zakończeniu warsztatów

Cennik wstępu do Experymentu: bilet normalny - 25 zł, rodzinny - 60 zł (dwie osoby dorosłe + dziecko), 70 zł (cztery osoby + 10 zł każda dodatkowa osoba).

Dla naszych Czytelników mamy dwie 3-osobowe wejściówki do centrum (nie obejmują wydarzeń dodatkowo płatnych, np. wspomnianych warsztatów). Z zaproszenia można skorzystać w konfiguracjach: 2 opiekunów + 1 dziecko, 1 opiekun + 2 dzieci.

Pytanie: Jak nazywa się gdyńskie centrum nauki?

Hevelianum. Tajemnice nauki odkrywamy z pasją

Interaktywne wystawy – atrakcyjne zarówno dla dzieci, jak i dorosłych – ulokowane w XIX-wiecznych zabudowaniach dawnego militarnego fortu. Tutaj samodzielnie możesz poznawać świat lub dołączyć do zabaw edukacyjnych oraz doświadczeń prowadzonych przez edukatorów. Bogaty, całoroczny program zajęć dla klas szkolnych i rodzin pomaga zaprzyjaźnić się z matematyką, fizyką, chemią, biologią, astronomią, geografią i historią.

Centrum znajduje się na Górze Gradowej, gdzie zachowały się XIX-wieczne budynki dawnego militarnego fortu. Cały teren to zielona wyspa w centrum Gdańska, ze ścieżkami spacerowymi i najpiękniejszą panoramą miasta.

Hevelianum to także idealna przestrzeń do przyjemnego spędzania wolnego czasu, spacerów wśród zabytkowej architektury

Dla naszych Czytelników mamy 6 jednoosobowych (3x2) wejściówek na trzy dostępne obecnie dostępne wystawy. Pytanie: Jak nazywa się centrum naukowe na Górze Gradowej w Gdańsku?

Koszałkowo. Relaks i aktywny wypoczynek w sercu Kaszub

Koszałkowo to całoroczny kompleks, który znajduje się na obszarze 20 ha. Gości wita wyjątkowymi atrakcjami, przyjazną atmosferą i regionalną kuchnią.

Ośrodek narciarski oferuje naśnieżane, ratrakowane i oświetlane stoki, wyciągi narciarskie, trasy snowtubingu, przedszkole narciarskie z przenośnikiem taśmowym dla najmłodszych, wypożyczalnie sprzętu narciarskiego, serwis narciarski, licencjonowane szkoły nauki jazdy na nartach i snowboardzie. Ośrodek zapewnia także noclegi i zaplecze gastronomiczne. W pełni sezonu działa tutaj 8 wyciągów narciarskich. Niestety teraz – z racji wysokiej temperatury – działa tylko jeden z nich.

Ośrodek od poniedziałku do piątku czynny jest w godz. 9-22, w soboty i niedziele w godz. 8-22.

Dla naszych Czytelników mamy dwa 4-godzinne skipassy. Pytanie: Jak nazywa się ośrodek narciarski w Wieżycy?

W Loopy's World dzieci są najważniejsze

Dostarczamy dzieciom sporą dawkę ruchu, wiele atrakcji i powodów do śmiechu oraz możliwość nawiązania nowych znajomości. Zdobywają nowe umiejętności, podejmują nie jedno wyzwanie, pokonują własne ograniczenia i wspaniale się przy tym bawią – zaprasza Elżbieta Miotk, kierownik centrum.

Rodzinne Centrum Rozrywki Loopy’s World jest nowoczesne i zaprojektowane zgodnie z najlepszymi światowymi standardami. - Dbamy o to, żeby dzieci były uśmiechnięte, radosne i szczęśliwe – dodaje Elżbieta Miotk. - Nie zapominamy także o Was, drodzy Rodzice! Dorośli znajdą u nas mnóstwo atrakcji – możecie odprężyć się przy aromatycznej kawie, przeczytać kolorową prasę, popracować lub pobawić się przy laptopie, korzystając z bezpłatnego dostępu do internetu (Wi-Fi), albo dołączyć do maluchów i … bawić się jak dzieci!

Lubicie dobrą zabawę? Lubicie tańce, współzawodnictwo i trochę adrenaliny? Lubicie się poruszać?

Jeśli chociaż na jedno z pytań odpowiedzieliście „TAK” to ferie w Loopy’s World to idealna propozycja właśnie dla Was! Centrum zaprasza na animacje feryjne codziennie o godzinach: 12:00, 15:00 i 17:00. W programie kreatywne i integracyjne zabawy ruchowe z animatorami i Maskotkami - Eddy, Lizzy, Spiky, Bobby i Minny już zacierają już łapki, a Wy?

Centrum czynne jest od poniedziałku do czwartku i w niedziele w godz. 10-20, w piątki i soboty w godz. 10-21. Cennik w dni wolne od szkoły: jedno dziecko bez limitu czasu – 64 zł. Uwaga: rodzice nie płacą!

Dla naszych Czytelników mamy 8 wejściówek dla dzieci bez limitu czasu. Pytanie: Wymień imię jednej z pięciu maskotek Loopy’s World.

Czy ten zamek w Malborku naprawdę powstał z błota?

Muzeum Zamkowe w Malborku w trakcie ferii zimowy organizuje liczne zajęcia edukacyjne, w oparciu o zamek malborski oraz oddziały muzealne w zamkach w Sztumie i Kwidzynie

Pod hasłem „Dawne pismo” kryją się warsztaty z kaligrafii gotyckiej. „Zamek w obiektywie” to warsztaty fotograficzne. Jedynym warunkiem jest posiadanie własnego aparatu fotograficznego – może być ten wbudowany w smartfonie. „Poznajemy portale” to poszukiwanie odpowiedzi na pytanie: Czym jest portal? Jak odkrywać treści zawarte na średniowiecznych portalach?

„Sztuka wojny – wojna w sztuce” to warsztaty bronioznawcze prowadzone w oparciu o zgromadzone w muzeum dzieła sztuki. „Biblia królów – królestwo Biblii. Obraz niebieskiego Mesjasza w ziemskim królu” – muzeum proponuje dyskusję na powyższe tematy.

„Ex luto Marienburg” – czy zamek naprawdę powstał z błota?” - zajęcia te będą podróżą po wybranych przestrzeniach zamkowych połączoną z wizytą w pracowni średniowiecznego mistrza budowlanego. Wreszcie „Poszukiwacze śladów – zajęcia do wystawy Wieliczka i Malbork – śladami zabytków na liście UNESCO”.

Powyższe zajęcia przeznaczone są dla różnych grup wiekowych. Trwają od 45 do 90 minut, liczebność grup jest dostosowana do tematyki. Udział wymaga wcześniejszej rezerwacji pod jednym z telefonów podanych na stronie internetowej www.zamek.malbork.pl

Muzeum Zamkowe w Malborku zaprasza od poniedziałku do niedzieli w godzinach 9.00-16.00. Bilet normalny – 70 zł, ulgowy – 50 zł, bilet rodzinny (2+2) – 220 zł. Bilet rodzinny w ramach Karty Dużej Rodziny: normalny – 50 zł, ulgowy – 30 zł. Bilet wydawany na kartę mieszkańca – 20 zł.

Dla naszych Czytelników mamy 6 biletów (3x2) na zwiedzanie malborskiego zamku (bez warsztatów – na nie trzeba umówić się osobno). Pytanie: Na jakiej światowej liście zabytków znajduje się malborski zamek?

Współpraca: Piotr Piesik

Zamek w Malborku znajduje się na Szlaku Zamków Gotyckich, także na szlakach rowerowych

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama