Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Czy jest takie miejsce, które chciałabyś zobaczyć ponownie, a którego już nie ma?

W piątek, 20 stycznia, w CSW Łaźnia 2 w Nowym Porcie, zainaugurowana zostanie wystawa "Missing you" Ellen Harvey brytyjsko-amerykańskiej artystki, która w swoich pracach skupia się na nostalgii za tym, co utracone.
Ellen Harvey w pracach prezentowanych na wystawie „Missing you” przygląda się naszym emocjom
Ellen Harvey w pracach prezentowanych na wystawie „Missing you” przygląda się naszym emocjom

Autor: Mat.prasowe

Do ogromnego zbioru sportretowanych przez artystkę miejsc nieistniejących, na wystawie pojawią się również obrazy z gdańskimi lokalizacjami. Zostały przesłane w odpowiedzi na pytanie: „Czy jest takie miejsce, które chciałabyś odwiedzić lub zobaczyć ponownie, a którego już nie ma?”. Wernisaż zaplanowano na godz. 18. Wystawę będzie można oglądać do 26 marca 2023. 

Ellen Harvey to brytyjsko-amerykańska artystka konceptualna. Tworzy obrazy olejne, rysunki, mapy, instalacje, interwencje w przestrzeni publicznej. W swoich pracach często sięga po klasyczne techniki, by przy ich pomocy przyjrzeć się współczesnemu społeczeństwu, przeanalizować nasz stosunek do natury, turystki, sztuki, tendencję do muzeifikacji miejsc i przedmiotów. Na wystawie w CSW Łaźnia 2 zaprezentowanych zostanie kilka malarskich projektów artystki. W przesyconych uczuciem nostalgii pracach Ellen Harvey przedstawi doświadczenia związane z utratą miejsc, zachwytem naturą i niemożnością utrwalenia tej emocji.

To pierwsza z cyklu wystaw na 25-lecie CSW Łaźnia
To pierwsza z cyklu wystaw na 25-lecie CSW Łaźnia

- Żyjemy w świecie, który często sprawia wrażenie, jakby znikał na naszych oczach. Przestrzenie, które kochamy, zmieniają się. Miejsca, które mieliśmy nadzieję odwiedzić, przestają istnieć. Siły wojny, czasu, ideologii, chciwości i klęski żywiołowej nieustannie przekształcają lokalizacje, które kochamy, ale których nie możemy kontrolować ani ocalić  - opisuje artystka jedną z prezentowanych na wystawie prac.

Ellen Harvey jest absolwentką Whitney Independent Study Program, Yale Law School i Harvard College. Uczęszczała do berlińskiej Hochschule der Kunste w Niemczech. Artystka ma na swoim koncie szereg wystaw, między innymi Whitney Biennial w 2008 roku, Turner Contemporary w Margate; Barnes Foundation, Filadelfia; Groeningemuseum, Brugia, Belgia; Corcoran Gallery of Art, Waszyngton; Bass Museum, Miami; Centrum Sztuki Współczesnej, Warszawa; Pennsylvania Academy, Filadelfia; Whitney Museum at Altria, Nowy Jork. Mieszka i pracuje w Nowym Jorku.

Wystawa będzie pierwszą w ramach tegorocznych obchodów 25-lecia istnienia Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia.

Wernisaż 20.01.2023, godz. 18. Centrum Sztuki Współczesnej ŁAŹNIA 2, ul. Strajku Dokerów 5


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama