Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Osiedle Antares Pruszcze Gdański Deweloper Activa

Strażacy z Gdańska lecą do Turcji. Będą pomagać po silnym trzęsieniu ziemi

15 strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 6 z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku wraz z dwoma psami w poniedziałek, 6 lutego o godz. 9.53 wyjechało do Warszawy, skąd razem z innymi strażakami z całej Polski, wchodzącymi również w skład grupy HUSAR, udadzą się do Turcji ratować i poszukiwać ludzi po silnym trzęsieniu ziemi. Zginęło w nim co najmniej 500 osób.
strażacy z Gdańska przed wylotem do Turcji, by pomagać w akcji ratunowej po trzęsieniu ziemi
Do Warszawy, do punktu koncentracji, o godz. 9.53 wyjechało 15 gdańskich strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 6 z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej

Autor: Twitter | KM PSP w Gdańsku

Trzęsienie ziemi w Turcji i Syrii. Co najmniej 500 osób nie żyje

Już co najmniej 500 osób zginęło w nocnym trzęsieniu ziemi, do którego doszło w Turcji i Syrii w poniedziałek, 6 lutego. Jak podają media, najsilniejsze trzęsienie miało siłę blisko 8 stopni w skali Richtera, a do tego nastąpiło też kilka wstrząsów wtórnych. Wiadomo, że rannych i zaginionych jest kilka tysięcy osób.

Turcja poprzez specjalny system ERCC zgłosiła zapotrzebowanie na grupy poszukiwawczo-ratownicze.

Jak poinformował komendant główny PSP Andrzej Bartkowiak, Turcy przyjęli polską propozycję pomocy grupy HUSAR, czyli Ciężkiej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej PSP. W jej skład wchodzą strażacy z całej Polski wraz z psami ratowniczymi. Do Turcji jeszcze w poniedziałek, 6 lutego uda się blisko 80 strażaków z całej Polski: z Łodzi, Krakowa, Warszawy oraz Gdańska. W pracy będzie wspierać ich osiem psów poszukiwawczych.

Trzęsienie ziemi w Turcji i Syrii. Strażacy z Gdańska będą pomagać w akcji ratunkowej

Jak potwierdził nam bryg. Łukasz Płusa, oficer prasowy pomorskiego komendanta wojewódzkiego PSP w Gdańsku o godz. 9.53 do Warszawy, do punktu koncentracji, wyjechało 15 gdańskich strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 6 z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej, którzy wchodzą w skład grupy HUSAR. Wraz z nimi pojechały również dwa psy.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaOsiedle Antares Pruszcze Gdański Deweloper Activa