Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Makurat Serwis Audi w Gdańsku

Przeklinali i obrażali na lekcji nauczycielkę. Wszystko transmitowali na żywo na Tik Toku

Czworo uczniów Szkoły Podstawowej w Lisewie Malborskim podczas lekcji matematyki obrażało nauczycielkę, a wszystko transmitowali na żywo na TikToku. I być może zostaliby kilkuminutowymi "bohaterami Internetu" i nie ponieśli za swoje zachowanie żadnych konsekwencji, gdyby nie jeden z widzów, który tę transmisję postanowił nagrać i przesłać ją m.in. do szkoły i mediów. O sprawie pierwsza poinformowała "Gazeta Malborska". W rozmowie z zawszepomorze.pl, wicedyrektorka szkoły informuje, że uczniowie ponieśli już pierwsze konsekwencje. Sprawą zajmuje się również policja.
Przeklinali i obrażali na lekcji nauczycielkę. Wszystko transmitowali na żywo na Tik Toku

Autor: Pixabay.com | Zdjęcie ilustracyjne

Tę lekcję matematyki czworo uczniów niewielkiej szkoły w Lisewie Malborskim zapamięta na długo, a dyrekcja placówki ma nadzieję, że z tej całej sytuacji wnioski wyciągną wszyscy uczniowie szkoły.

W poniedziałek, 6 marca około godz. 13, czworo uczniów klasy VII w wieku 14 i 15 lat postanowiło przez kilka minut transmitować na żywo lekcję matematyki. Jednak nie dzielili się z innymi użytkownikami popularnego serwisu Tik Tok tym, co tłumaczy im właśnie nauczycielka, a trzymając telefony popisywali się swoim skandalicznym zachowaniem. Uczniowie przeklinali, obrażali nauczycielkę i nie reagowali na jej prośby. Na bezmyślne zachowanie koleżanek i kolegów nie reagowali też inni uczniowie klasy. Podczas prowadzonej na żywo relacji reagowali inni użytkownicy serwisu, np. zostawiając komentarze.


Zachowanie uczniów szkoły w Lisewie Malborskim zwróciło natomiast uwagę jednego z użytkowników, który postanowił zareagować i nagrać to, co ku radości i zadowoleniu wielu osób „wyprawiają” uczniowie podczas lekcji. Nagranie z „wyczynami” uczniów trafiło w poniedziałek wieczorem na skrzynkę pocztową szkoły oraz do lokalnych mediów z okolic Malborka, m.in. do redakcji "Gazety Malborskiej". Poniżej fragmentu listu wysłanego do redakcji. 

„Dzień Dobry, w dniu dzisiejszym tj. 06.03.23 w aplikacji Tik Tok natknąłem się na szokującą relację na żywo z lekcji matematyki uczniów szkoły podstawowej, podczas której uczniowie transmitowali skandaliczne zachowanie wobec nauczyciela podczas lekcji. Mając na uwadze dobro dzieci i nauczyciela włączyłem nagrywanie ekranu aby to zachowanie zgłosić odpowiednim służbom. Jako rodzic dzieci w podobnym wieku mam nadzieję, że zweryfikujecie Państwo moje zgłoszenie a odpowiednie służby wyciągną konsekwencje. Biorąc pod uwagę wiek dzieci z nagrania i poziom agresji jakim epatują, daje podstawy przypuszczać, że takie sytuacje będą się tylko nasilać.”

Policjanci w szkole w Lisewie Malborskim zabezpieczyli wiadomość i nagranie oraz przyjęli zawiadomienie od nauczycielki w związku ze znieważeniem funkcjonariusza publicznego

Sylwia Kowalewska / rzecznik prasowy policji w Malborku


We wtorek rano z nagraniem zapoznała się dyrekcja szkoły w Lisewie Malborskim, o całej sytuacji powiadomieni zostali również policjanci z Nowego Stawu.

- Policjanci z Nowego Stawu zostali powiadomieni przez dyrekcję szkoły w Lisewie Malborskim o otrzymanej wiadomości z filmem wideo nagranym podczas transmisji na żywo w Internecie, na którym uczniowie w sposób obelżywy zwracają się do jednej z nauczycielek. Policjanci ci w szkole w Lisewie Malborskim zabezpieczyli tę wiadomość oraz nagranie oraz przyjęli zawiadomienie od nauczycielki w związku ze znieważeniem funkcjonariusza publicznego, bo taki status mają nauczyciele – mówi naszemu portalowi Sylwia Kowalewska, rzeczniczka prasowa policji w Malborku.


Funkcjonariusze na miejscu potwierdzili, iż za relacje w Internecie odpowiada czworo uczniów klasy VII w wieku 14 i 15 lat. Policjanci ich jednak nie przesłuchali, gdyż taką dyspozycję może dopiero wydać Sąd Rodzinny, który o całej sprawie został przez funkcjonariuszy poinformowany. Oprócz znieważania funkcjonariusza publicznego policjanci wystąpili o dodatkowe ukaranie „bohaterów” filmu za publiczne używanie wulgaryzmów. Uczniowie mogą być też ukarani za demoralizację innych.

Wicedyrektorka Szkoły Podstawowej w Lisewie Malborskim Katarzyna Lewińska potwierdza nam, że uczniowie "występujący" na nagraniu ponieśli już pierwsze, zgodne ze statutem szkoły konsekwencje. Ale nie tylko oni. Również pozostali uczniowie tej klasy, którzy nie reagowali na całą sytuację. Dodatkowo wszyscy uczniowie tej klasy mają bezwzględny zakaz przynoszenia do szkoły telefonów komórkowych.

 

Uczniowie tej klasy, zarówno ci aktywni oraz ci biernie przyglądający się całej sytuacji, ponieśli już pierwsze konsekwencje wynikające ze statutu szkoły, tj. otrzymali nagany dyrektora, nagany wychowawcy oraz upomnienia wychowawcy

Katarzyna Lewińska / wicedyrektorka Szkoły Podstawowej w Lisewie Malborskim

- Już we wtorek, krótko po tym jak odebraliśmy wiadomość z tym nagraniem, poinformowaliśmy o całej sytuacji policję oraz powołaliśmy w szkole specjalny zespół składający się z dyrekcji, psychologa, pedagoga oraz rodziców tych konkretnych uczniów. Uczniowie tej klasy, zarówno ci aktywni oraz ci biernie przyglądający się całej sytuacji, ponieśli już pierwsze konsekwencje wynikające ze statutu szkoły, tj. otrzymali nagany dyrektora, nagany wychowawcy oraz upomnienia wychowawcy - mówi w rozmowie z zawszepomorze.pl wicedyrektorka Szkoły Podstawowej w Lisewie Malborskim Katarzyna Lewińska. - Ponadto uczniowie tej klasy zostali pozbawieni szkolnych funkcji oraz została także podjęta decyzja, wspólnie z rodzicami, aby mieli oni wszyscy zakaz przynoszenia telefonów na teren naszej placówki.

Dodatkowo szkoła przygotuje dodatkowe warsztaty i zajęcia profilaktyczne dla uczniów, by, jak mówi wicedyrektorka, z tej „lekcji” wnioski wyciągnęli nie tylko uczniowie tej konkretnej klasy.

Jak przypomina portal gazetamalborska.pl, to nie pierwsza tak głośna sprawa zachowania uczniów z powiatu malborskiego. W 2021 roku uczniowie z Malborka umieszczali w sieci bójki, a niedawno uczennice z Tczewa pobiły 17-letnią niepełnosprawną dziewczynę.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama Kampania 1,5 % Fundacja Uśmiech dziecka