Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Ostatnia droga Andrzeja Zarębskiego, byłego rzecznika rządu i członka KRRiT

Był kimś ważnym nie tylko w wymiarze publicznym, ale osobistym, jako znakomity rozmówca i osoba, która miała w sobie wiele empatii – mówił o Andrzeju Zarębskim Wojciech Książek, z Regionu Gdańskiego NSZZ Solidarność.
Ostatnia droga Andrzeja Zarębskiego, byłego rzecznika rządu i członka KRRiT

Autor: Karol Makurat | Zawsze Pomorze

Pogrzeb Andrzeja Zarębskiego, szefa Biura Informacyjnego „pierwszej” Solidarności, rzecznika rządu Jana Krzysztofa Bieleckiego, były członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, odbył się w sobotę 25 marca, na Cmentarzu Witomińskim w Gdyni. Poprzedziła go żałobna msza św. w Bazylice Mariackiej w Gdańsku.

Żegnała go rodzina, liczni przyjaciele i znajomi, współpracownicy. Był premier Jan Krzysztof Bielecki, senator Sławomir Rybicki, poseł Piotr Adamowicz. Byli przedstawiciele mediów, z którymi zmarły miał liczne kontakty zawodowe, z tej racji, że przez ponad dwie dekady pracował jako doradca medialny.

CZYTAJ TEŻ: Nie żyje Andrzej Zarębski, były rzecznik rządu, działacz opozycji w PRL

– Żegnamy osobę wielkich zasług, jeśli chodzi o związek zawodowy Solidarność To niezwykła to postać – mówił o Andrzeju Zarębskim, Wojciech Książek, przedstawiciel Regionu Gdańskiego NSZZ Solidarność, a prywatnie jego kolega z seminarium magisterskiego u prof. Marii Janion na polonistyce na Uniwersytecie Gdańskim. – Bardzo skromny, szanował słowo. Był człowiekiem dialogu, potrafił pięknie słuchać, ale też pięknie, a zarazem oszczędnie mówić. Myślę, że pozostawiłaby nam takie przesłanie: „Ludzie, zróbmy pół kroku do tyłu. Szanujmy się bardziej nawzajem. Przekonujmy się, a nie pokonujmy”. Był człowiekiem dialogu, rozmowy, szacunku dla ludzi o odmiennych poglądach. Takim go zapamiętamy. W imieniu NSZZ Solidarność składam mu wielkie podziękowania.

O zasługach Andrzej Zarębskiego dla uregulowania rodzącego się w latach 90. rynku mediów elektronicznych w Polsce mówił członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji prof. Tadeusz Kowalski. A przedstawiciel Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej przekazał ne ręce żony zmarłego medal z okazji 30-lecia tej organizacji.

Andrzej Zarębski zmarł w Gdańsku 22 marca.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama