Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Ziaja kosmetyki kokos i pomarańcza
Reklama

Molo w Brzeźnie już [nl] po remoncie. Zobaczcie niezwykłe zdjęcia!

Molo w Gdańsku Brzeźnie już po remoncie. Przez prawie trzy miesiące wymieniano jego drewniane elementy, a teraz obiekt znów czeka na spacerowiczów. Jak prezentuje się po naprawie sprawdził nasz fotoreporter Karol Makurat. Zobaczcie niezwykłe zdjęcia!
(Fot. Karol Makurat | Zawsze Pomorze)

Molo w Gdańsku Brzeźnie co roku odwiedza kilka tysięcy mieszkańców miasta oraz turystów. To jedna z popularniejszych atrakcji. Zimowe sztormy i niesprzyjające warunki atmosferyczne sprawiły jednak, że drewniane elementy obiektu wymagały wymiany. Umowę na wykonanie prac remontowych pod koniec sierpnia 2021 r. podpisał Gdański Ośrodek Sportu.

Wymieniono:

  • skorodowane balustrady,
  • słupki,
  • belki,
  • deski pomostów,
  • poręcze.

Nowe drewniane elementy wykonano z modrzewia. Podczas prac zakonserwowano je i pomalowano. Remont objął odcinek o długości ok. 56 m od strony morza.

Jak prezentuje się wyremontowane molo w Gdańsku Brzeźnie sprawdził nasz fotoreporter Karol Makurat. Zobaczcie niezwykłe zdjęcia!

Remont molo w Gdańsku Brzeźnie. Kolejne prace po sezonie zimowym

Wymiana drewnianych elementów to pierwszy etap prac, jakie zaplanowano na molo w Brzeźnie.

– Pozostała część, między innymi remont górnego pokładu od wejścia, oraz ułożenie desek na dolnym pokładzie, zostanie wykonana po sezonie zimowym – mówi Grzegorz Pawelec z Gdańskiego Ośrodka Sportu.

GOS przypomina, że, jak co roku, na okres zimowy dolny pokład molo pozostaje niedostępny (chociaż nowe deski są już przygotowane i czekają na montaż na wiosnę). Podyktowane jest to względami bezpieczeństwa.Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama