Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

IV zawody „Zjazd na Byle Czym” już 29 kwietnia. Znowu będzie się działo!

Druhny i druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Klonówce w powiecie starogardzkim organizują czwartą edycję zawodów „Zjazd na Byle Czym”. Bardzo widowiskowe zmagania odbędą się już w sobotę, 29 kwietnia o godz. 16:00. Marzena Gornowicz, prezes OSP w Klonówce zaprasza do udziału w zmaganiach mieszkańców Klonówki, gminy Starogard Gdański oraz miłośników dobrej zabawy z całego Kociewia i nie tylko.
III „Zjazd na Byle Czym”, Klonówka
Takie niezwykłe pojazdy przygotowali na zawody uczestnicy z 2018 i 2019 roku. Czym zaskoczą teraz?

Autor: OSP Klonówka

IV zawody „Zjazd na Byle Czym” w Klonówce. Zasady

Czwarta edycja zawodów „Zjazd na Byle Czym” już w sobotę, 29 kwietnia w Klonówce. Zgłoszenia przyjmowane są do środy, 26 kwietnia.

– Jeżeli ktoś jeszcze chciałby dołączyć do grona uczestników, to niech jak najszybciej skontaktuje się z OSP w Klonówce – zaznacza Marzena Gornowicz, prezes OSP w Klonówce. – Telefon kontaktowy to: 508 707 588. Pod tym numerem można będzie też uzyskać odpowiedzi na nurtujące pytania na temat zawodów. Wszyscy uczestnicy dostają nagrody – dodaje.

Już sama nazwa zawodów sugeruje, że w grę na pewno nie wchodzą pojazdy z napędem mechanicznym.
– Do uczestnictwa w imprezie będą dopuszczone dowolne pojazdy nieposiadające własnego napędu (np. silnika, wymuszonego układu napędowego), natomiast powinny być wyposażone w układ kierowniczy i hamulcowy – tłumaczy Marzena Gornowicz. – Wbrew pozorom, pojazdy z napędem nożnym czy też ręcznym mogą przemieszczać się naprawdę szybko, więc sprawny hamulec jest konieczny.


Co ważne, pojazd musi być skonstruowany własnoręcznie. Nie może to być tylko standardowy (niezmodyfikowany) sprzęt.

– Ze względu na bezpieczeństwo uczestników, z pojazdu nie mogą wystawać żadne ostre krawędzie – zaznacza prezes OSP, na co dzień radna i  przewodnicząca Rady Gminy Starogard Gdański. – Jego poszycie nie może być wykonane z blachy bądź innego metalu. Dopuszcza się jednak tworzywo sztuczne, karton, folię i tkaninę.

Marzena Gornowicz przestrzega także przed umieszczaniem na pojazdach oraz strojach uczestników reklam, znaków firmowych oraz innych znaków objętych prawami autorskimi.

– Zabrania się również umieszczania treści mogących być odebranych jako obraźliwe lub dyskryminujące – zaznacza prezes OSP.– Pojazdy stanowiące zagrożenie dla uczestników, widzów bądź środowiska naturalnego nie będą dopuszczone do udziału w zawodach – dodaje.


O kolejności startu w zawodach zadecyduje przeprowadzone losowanie. Pojazdy i załogi będą oceniane przez niezależną komisję sędziowską.

– Załogi otrzymają oceny za oryginalność pojazdu oraz przebieg zjazdu – zasięg – tłumaczy Marzena Gornowicz. – Komitet sędziowski wskaże trójkę finalistów, ale to publiczność wyłoni zwycięzcę. Główne nagrody przyznawane będą laureatom pierwszych trzech miejsc.

W zawodach „Zjazd na Byle Czym” mogą brać udział osoby pełnoletnie, które zapoznały się z regulaminem i podpisały „Oświadczenie Uczestnika Imprezy”.

– Nieletni również mogą uczestniczyć w rywalizacji, ale muszą okazać zgodę rodziców/opiekunów prawnych wraz z podpisanym „Oświadczeniem Uczestnika Imprezy” – dodaje prezes miejscowych ochotników.

– Osoby będące pod wpływem substancji odurzających i alkoholu nie będą dopuszczone do udziału w zawodach – zaznacza.

Miłośnicy nietuzinkowych zmagań mają jeszcze czas na przygotowanie pojazdu do zawodów. Ubiegłoroczny zwycięzcy swój wehikuł stworzyli praktycznie w ciągu jednego dnia. Liczył się pomysł, realizacja nie stanowiła żadnego problemu, a efekt był bardzo widowiskowy – nawiązująca stylem pojazdu do filmowych „Flinstonów” ekipa z Fredem i Wilmą podbiła serca publiczności oraz jurorów. Ekipa „Jaskiniowców”, czyli Henryk Połom i Krzysztof Gołuński z OSP Klonówka, do swojej „bryki” przymierzali się już podczas pierwszych zawodów.

– Wówczas to się jeszcze nie udało – mówili druhowie. – Teraz też jeszcze nie do końca nasz automobil jest taki, jaki być powinien. Chcieliśmy, aby miał – jak na „furę” jaskiniowców przystało – drewniane koła, ale raczej trudno by się wówczas nim kierowało.

III „Zjazd na Byle Czym”. Zwycięzcy

Przypomnijmy najlepszą trójkę z ubiegłego roku:

  • I miejsce – „Jaskiniowcy” z OSP Klonówka,
  • II miejsce – „Górale” z Kolincza,
  • III miejsce – MDP z Dąbrówki.

Głównym organizatorem zawodów jest OSP w Klonówce. Współorganizatorami są: Rada Sołecka wsi Klonówka oraz Radna Rady Gminy Starogard Gdański Marzena Gornowicz.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama