Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Gala Pracodawców Pomorza. Nagrody dla najlepszych pracodawców z regionu

Pracodawcy Pomorza – największa organizacja pracodawców w regionie - podczas Gali Evening w piątek, 2 czerwca, w Amber Expo w Gdańsku, uhonorowali najlepszych pomorskich pracodawców za działalność w roku 2022.
Gala Pracodawców Pomorza. Nagrody dla najlepszych pracodawców z regionu

Autor: Karol Makurat | Zawsze Pomorze

- Nagrodziliśmy firmy, które w swojej działalności kładą nacisk na rozwój i innowacje oraz systematycznie inwestują w kapitał ludzki. Idei konkursu „Pomorski Pracodawca Roku" przyświecają cele związane z upowszechnieniem dobrych praktyk w gospodarce, przedstawienie rzeczywistego wizerunku pracodawcy oraz promowanie pomorskich marek i rozwoju gospodarczego - powiedział Zbigniew Canowiecki, prezydent Pracodawców Pomorza.

Pośród przedstawicieli pomorskich firm, parlamentarzystów, samorządowców, w tym Mieczysława Struka, marszałka województwa pomorskiego, była premiera RP Jana Krzysztofa Bieleckiego, gośćmi specjalnymi gali byli Dorota Kolak, aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna oraz prof. Marcin Wiącek, rzecznik praw obywatelskich.

Nagrodziliśmy firmy, które w swojej działalności kładą nacisk na rozwój i innowacje oraz systematycznie inwestują w kapitał ludzki.

Zbigniew Canowiecki / Pracodawcy Pomorza

- Bardzo doceniam i szanuję Państwa otwartość na dialog i trudne sprawy – podkreślił rzecznik praw obywatelskich. - Chciałbym pogratulować przyjęcia przez Was Kodeksu Odpowiedzialności Obywatelskiej Pracodawcy. Bo jako społeczeństwo – jak napisał w preambule prof. Cezary Obracht- Prondzyński – potrzebujemy odpowiedzialnego i zaangażowanego biznesu, potrzebujemy jego solidarności, wsparcia, uważności i nieobojętności. Potrzebujemy to jako społeczeństwo i polska demokracja. Nic dodać, nic ująć – stwierdził prof. Marcin Wiącek.

Laureaci otrzymali statuetki i tytuł Pracodawcy Roku oraz Pracodawcy Obszaru Metropolitalnego. Wręczone zostały również tradycyjne Nagrody Specjalne:

 • Złoty Oxer – przyznawany za zbudowanie od podstaw firmy, której marka stała się
 • rozpoznawalnym znakiem w kraju i za granicą,
 • Primum Cooperatio – dla naukowca, który w sposób aktywny swoją wiedzą, twórczą myślą i doświadczeniem wspiera środowisko gospodarcze,
 • Negotium Pro Cultura – za promowanie i wspieranie kultury oraz sztuki przez przedstawiciela biznesu.
 • po raz pierwszy została wręczona Nagroda Specjalna Porta in Posterum czyli Brama do Przyszłości.

Gratulacje wszystkim przedsiębiorcom złożył Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.

- Jestem wdzięczny wielu przedsiębiorcom za to, że można było na Was liczyć, gdy Ukraina została zaatakowana przez rosyjskiego agresora, a tutaj na Pomorzu pojawiło kilkadziesiąt tysięcy kobiet z małymi dziećmi – powiedział marszałek. - Wielu z Was przyjęło ukraińskich uchodźców pod swój dach, wielu z Was dało zatrudnienie. Bardzo Wam za to wszystko dziękujemy. Bez ludzi przyzwoitych, bez takich przedsiębiorców i organizacji pozarządowych nasze państwo nie mogłoby sobie poradzić. Dziękuję – dodał.

Wieczór uświetnił występ Orkiestry Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot pod dyrekcją prof. Wojciecha Rajskiego wraz z solistami.

LAUREACI:

Kategoria przedsiębiorstw zatrudniających powyżej 250 pracowników:

Laureat: NORTHVOLT SYSTEMS POLAND SP. Z O.O.
Dostawca wysokiej jakości ogniw i systemów bateryjnych, wytwarzanych w sposób zrównoważony dla środowiska. Firma została założona w 2016 roku w Szwecji. Jej misją jest budowa najbardziej ekologicznej baterii na świecie o minimalnym śladzie węglowym i najwyższych możliwościach recyklingu. Northvolt zatrudnia ponad 4000 pracowników 115 różnych narodowości. W 2018 roku otwarty został oddział w Polsce, specjalizujący się w produkcji systemów bateryjnych. W zeszłym roku firma rozpoczęła w Gdańsku budowę największej w Europie fabryki magazynów energii (Northvolt Dwa) i właśnie kończy pierwszy etap tej inwestycji o powierzchni 25 tysięcy m². Łącznie spółka zainwestuje 200 milionów dolarów i zbuduje kompleks obejmujący 50 tysięcy m², w którym zatrudnienie znajdzie 500 osób.

Kategoria przedsiębiorstw zatrudniających od 51 do 250 pracowników

Laureat: IGLOTEX S.A.
Firma od 40 lat jest wiodącym producentem i dystrybutorem żywności mrożonej oraz chłodzonej w Polsce, zarówno dla sektora detalicznego jak i HoReCa. Kluczowe kategorie produktowe wytwarzane w grupie Iglotex: pierogi, pizza, warzywa, frytki, zapiekanki i dania gotowe. Przedsiębiorstwo jest właścicielem tak rozpoznawalnych marek jak: Proste Historie, Iglotex Professional, World of Taste. Iglotex stawia na nieustanny rozwój i innowacje. Podczas kreowania innowacji firma kieruje się zarówno preferencjami konsumentów, trendami, a także troską o środowisko naturalne.

Kategorii przedsiębiorstw zatrudniających od 10 do 50 pracowników
ATM LIGHTING SP. Z O.O.
Firma zajmuje się produkcją oświetlenia przemysłowego do zakładów produkcyjnych, magazynów, rafinerii paliw, peronów kolejowych i przejść podziemnych a także do tuneli samochodowych. Siedziba firmy wraz z zakładem produkcyjnym znajduje się w Gdańsku przy ulicy Maszynowej. Przedsiębiorstwo jako pierwsze w Polsce wypuściło na rynek oprawę przeciwwybuchową w technologii LED z certyfikatem ATEX. Oprawy oświetleniowe ATM Lighting cieszą się uznaniem zarówno w Polsce jak i w krajach Zatoki Perskiej, Niemczech, krajach Beneluksu, Skandynawii a nawet w Chile i Singapurze.

Kategoria przedsiębiorstw zatrudniających do 9 pracowników
WEB24.COM.PL SP. Z O.O.
Web24 to pełnowymiarowy Software House zajmujący się kompleksowym tworzeniem serwisów internetowych, platform sprzedażowych oraz projektami aplikacji webowych (z licznymi zewnętrznymi integracjami) na indywidualne zamówienie w oparciu o autorskie rozwiązania technologiczne. Firma z powodzeniem zrealizowała ponad 1000 dedykowanych wdrożeń serwisów internetowych dla ponad 300 polskich i zagranicznych klientów, m.in.: Wielka Brytania, Belgia, Holandia, Niemcy, Włochy, Szwajcaria, Norwegia, Dania, Rumunia. Większość realizowanych projektów to internetowe platformy sprzedażowe oraz
dedykowane aplikacje dla przemysłu.

Pomorski Pracodawca Roku 2022 – wyróżnienia:

 • ADVANCED PROTECTION SYSTEMS SA - za wdrażanie innowacyjnych systemów bezpieczeństwa
 • BALTIC HUB CONTAINER TERMINAL SP. Z O.O. - za dynamiczny wzrost przeładunków kontenerowych
 • CEMET LTD. SP. Z O.O. - za wdrażanie innowacyjnych technologii produkcyjnych
 • ECOL-UNICON SP. Z O.O. - za działania proekologiczne
 • FARM-FRITES POLAND S.A. - za inwestycje zwiększające potencjał produkcyjny
 • MM KWIDZYN SP. Z O.O. - za wspieranie zrównoważonego rozwoju i społeczności lokalnej
 • MULTIPACKING SOLUTIONS TCZEW SP. Z O.O. - za dynamiczny rozwój produkcji
 • RADMOR S.A. - za rozwój produkcji w zakresie innowacyjnych systemów bezpieczeństwa
 • RDL HYDRAULICS SP. Z O.O. - za ekspansję rynkową
 • ROCKFIN SP. Z O.O. - za działania w obszarze energetyki odnawialnej
 • ZAKŁADY PORCELANY STOŁOWEJ „LUBIANA” SA - za transformację i automatyzację produkcji

Nagrody specjalne

Pracodawca Roku Obszaru Metropolitalnego.

Nagroda specjalna przyznawana przez Gdański Urząd Pracy oraz Pracodawców Pomorza dla firmy z obszaru metropolitalnego, która dokonała znaczącego rozwoju w zakresie inwestycji i zwiększenia zatrudnienia.

Laureat: PORTA KMI POLAND S.A.
PORTA DRZWI to jeden z czołowych producentów drzwi w Europie, działający od ponad 30 lat, z siedzibą w Bolszewie. Posiada 6 zakładów produkcyjnych, 5 w Polsce i 1 w Rumunii, nowoczesne centrum logistyczne oraz Akademię Dobrego Montażu PORTA szkolącą monterów. Firma inwestuje w nowoczesne technologie, takie jak TechnoPorta - w pełni zautomatyzowana, inteligentna linia do produkcji drzwi technicznych w Bolszewie, LogPorta - najnowocześniejsze centrum dystrybucyjne w Nidzicy oraz PortaFrame w Ełku, zakład wyposażony w zautomatyzowaną produkcję personalizowanych ościeżnic technicznych. Zatrudnia blisko 1700 osób.

Nagroda specjalna - Złoty Oxer
Nazwa nagrody pochodzi od niezwykle trudnej do pokonania przeszkody w zawodach hipicznych - Oxera. Jest przyznawana osobom, które dzięki własnej inicjatywie, uporowi i determinacji zbudowali od podstaw firmę lub organizację będącą rozpoznawalną marką w kraju i za granicą.

Laureaci:

Ireneusz Kowaluk, Grzegorz Rutkowski, Leszek Polakiewicz - SATEL SP. Z O.O.

Ireneusz Kowaluk, Grzegorz Rutkowski i Leszek Polakiewicz. Te trzy nazwiska stoją za międzynarodowym sukcesem firmy SATEL. Kierunkowe, techniczne wykształcenie oraz wiedza właścicieli to kapitał, na którym od początku budowana była siła firmy.
Firma to w 100% polski kapitał. Produkuje urządzenia do systemów alarmowych, sygnalizacji pożarowej, kontroli dostępu i automatyki budynkowej. Po 33 latach działalnościoferta obejmuje ponad 500 produktów, a słowo „SATEL” jest kojarzone z bezpieczeństwem w ponad 70 krajach. Obecnie firma dysponuje parkiem maszynowym oraz laboratorium, które cieszą się mianem jednych z najlepiej wyposażonych na Pomorzu.

Primum Cooperatio - Nade Wszystko Współpraca
Nagroda specjalna imienia Profesora Bolesława Mazurkiewicza

Przyznawana jest wybitnemu przedstawicielowi świata nauki, który w sposób aktywny swoją wiedzą, twórczą myślą oraz doświadczeniem przyczynia się do wspierania i realizacji nowatorskich przedsięwzięć gospodarczych.

Laureat: prof. dr hab. inż. Henryk Krawczyk
Pracownik nauki, profesor, informatyk, twórca szkoły naukowej z zakresu informatyki. Organizator życia akademickiego na Politechnice Gdańskiej, b. dziekan Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki oraz b. rektor PG. Członek korespondent Polskiej Akademii Nauk. Obecnie dyrektor Centrum Informatycznego TASK.

Nagroda specjalna: Porta In Posterum - Brama Do Przyszłości

Nagroda Porta In Posterum dedykowana jest podmiotom wspierającym wzrost gospodarczy regionu oraz rozwój przedsiębiorczości w województwie pomorskim m.in. poprzez pozyskiwanie inwestycji oraz pomoc i doradztwo inwestorom, komercjalizację
terenów inwestycyjnych, organizację inkubatorów przedsiębiorczości, parków przemysłowo-technologicznych, logistycznych i biurowych, pomoc we wdrażaniu innowacji i patentów oraz finansowaniu inwestycji rozwojowych. Nagroda symbolizuje bramę do przyszłości, której
otwarcie Laureat umożliwia inwestorom krajowym i zagranicznym, osobom rozpoczynającym działalność gospodarczą, właścicielom patentów i podmiotom podejmującym prace wdrożeniowe oraz osobom wykluczonym lub powracającym na rynek pracy.

Laureat:  Gdańska Agencja Rozwoju Gospodarczego Sp. z o.o. (investGDA)
Za wspieranie rozwoju gospodarczego regionu i przedsiębiorczości w Gdańsku oraz województwie pomorskim.

Negotium Pro Cultura - Biznes Dla Kultury
Nagroda przyznawana za wspieranie inicjatyw kulturalnych przez przedstawiciela
środowiska gospodarczego.

Laureat: Krzysztof Krempeć, prezes Zarządu Mercor S.A.

Wśród licznych inicjatyw kulturotwórczych podejmowanych przez laureata znajdują się m.in. albumy fotograficzne prezentujące historyczny Gdańsk, tworzone we współpracy z Muzeum Miasta Gdańska, Miastem Gdańsk i Fundacją Karrenwall. Za sprawą Krzysztofa Krempcia w maju 2023 roku zostanie wydana autorska publikacja „Trzeci wymiar Gdańska. Gdańsk w fotografii stereoskopowej”, powstająca pod redakcją profesora Andrzeja Januszajtisa i objęta patronatem merytorycznym Muzeum Miasta Gdańska. Zawierać będzie zbiór fotografii stereoskopowych miasta, zarówno z lat 1906-1914, po 1940 roku jak i współczesnych.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama